میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۲
 
 
حراست از حریم اسلام و ایران هدف مدافعان حرم
هدف اصلی دشمن از حضور در سوریه و عراق مقابله با ایران اسلامی است

حمله تکفیری‌ها و تروریست‌ها به حرمهای اهل بیت در سوریه و عراق باعث شد که واژه مدافعان حرم در جامعه ورود پیدا کند و ما شاهد فداکاری‌ها و جانبازی‌های دلیر مردانی باشیم که این بار برای دفاع از حریم اسلام به خارج از مرز‌ها گسیل شده‌اند. دلیر مردانی که به تعبیر مقام معظم رهبری اگر نبودند اثری از حرم اهل بیت باقی نمانده بود.
اما هدف از این حضور چیست؟ آیا همه قصه جانبازی این مردان بزرگ در سوریه و عراق بحث دفاع از اماکن متبرکه شیعیان است؟ آیا اگر نیروهای تکفیری اعلام کنند که دیگر با حرم‌های شیعیان کاری ندارند وظیفه‌ای در عراق و سوریه برای مردم ایران متصور نیست؟
آیا اگر در لبنان نیز چنین حملاتی صورت می‌گرفت ما مردم لبنان را‌‌ رها می‌کردیم؟
به طور حتم اینطور نیست؟
یکی از دلایل اساسی حضور دلیر مردان ایرانی در این صحنه حفظ اسلام و هویت آن است و آن درست چیزی است که علت حضور دشمنان و تکفیری‌ها در این مناطق بشمار می‌رود.
در این نبرد سوریه و عراق، خط مقدم جهاد دفاعی مسلمانان علیه وهابیت وحشی‌ای است که خویش را به عنوان اسلام ناب معرفی می‌کند و اگر حکومت را دست بگیرد، از اسلام محمدی چیزی باقی نخواهد ماند؛ چه رسد به حرم‌های شیعه!

هدف ایران است
باید بدانیم که هدف اصلی دشمن از حضور در سوریه و عراق مقابله با ایران اسلامی است و دلیلش این است که جمهوری اسلامی باعث شده که همه ملت‌ها بدانند که می‌توانند در مقابل دشمن ایستادگی کنند و اکنون تفکر جمهوری اسلامی و انقلاب، دنیا را احاطه کرده است و این مسئله‌ای است که به مذاق دشمنان ما خوش نمی‌آید.
در حقیقت سوریه تنها خط مقدم نبرد اسلام و کفر نیست؛ خط مقدم نبرد با ایران هم هست و ساده لوحی غریبی می‌خواهد که مرزهای کشیده شده «دفاع از ایران» را از ایران تا خارج از ایران نبینیم و جنگ نیابتی در سوریه را در نیابیم و فکر کنیم باید منتظر ماند تا گلوله داعش به جغرافیای ایران برسد و آن وقت تازه دست به اسلحه شویم!
اگر مسلمانی در این شرایط حساس مسئولیت پذیر نباشد و احساس مسئولیت نکند شرایط را نشناخته است، همچنان که حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند: «نادان کسی است که بگذارد دشمن در خانه او با او درگیر شود».
در حقیقت مدافعان حرم اهل بیت دشمن را نه در مرزهای کشور عزیزمان بلکه کیلومتر‌ها دور‌تر نگه داشته‌اند که جان مال و ناموس ایرانی از تعرض این جنایتکاران در امان بماند.
مهم‌ترین تلاش مدافعان حرم این است که قبل از آنکه دشمن به پشت مرزهای ما برسد، آن را در سرزمین‌های دور زمین‌گیر کنند. و این رزمندگان هستند که به لطف خون پاکشان، امروز ایران یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است.
البته فراموش نکرده‌ایم که کمتر از یک دهه قبل عده‌ای در خیابان‌های تهران شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» سر می‌دادند؛ حالا شهدای حرم نشان دادند آن‌ها نه انقلاب را می‌شناختند و نه حتی به فرهنگ انسانی اعتقاد داشتند و حتی شعار جانم فدای ایران آن‌ها هم کذب بود.
امروز مدافعان حرم در واقع با سربازان استکبار می‌جنگند و از فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ عاشورا دفاع می‌کنند.

حمایت از محور مقاومت
باید در نظر داشته باشیم که فلسفه تشکیل داعش و سایر گروه‌های تکفیری فراموشی مسئله فلسطین بعنوان اولویت اول جهان اسلام و تامین امنیت اسرائیل است و یادمان باشد که سوریه تنها کشور عربی است که در خط مقدم مبارزه با صهیونیست ایستاده است و پیمان صلح با صهیونیست‌ها را امضاء نکرده است و در حال جنگ سرد با رژیم صهیونیستی و حضور و پایمردی در محور مقاومت است که این رفتار سوریه یعنی بازی در پازل جمهوری اسلامی ایران.
دوم اینکه این دفاع، دفاع از لبنان و نوار غزه نیز در این مسئله می‌گنجند و سوریه عقبه مقاومت است که فروپاشی نظام آن منجر به این خواهد شد که رابطه ایران با عقبه مقاومت در لبنان و فلسطین قطع شود و نتیجه آن یعنی پیروزی صهیونیست‌ها و آمریکا بر کشور‌هایی‌ که در منطقه مشغول مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی هستند.
یادمان باشد که محور مقاومت شامل ایران، عراق، سوریه و لبنان، به عنوان خط نفوذ جمهوری اسلامی و تهدیدی برای رژیم صهیونیستی بشمار می‌آید بنابراین تلاش بسیاری می‌شود که این محور در هم شکسته شود. بنابراین دشمنان ایران با تجهیز مخالفین سوری و تکفیری‌ها و تروریست‌ها تلاش می‌کنند تا حکومت دمشق به عنوان همپیمان ایران ساقط شود. از سوی دیگر نا‌امنی‌ها در عراق را گسترش دادند تا این کشور را به چند پاره تبدیل و در نتیجه حکومت واحدی که متحد ایران است به چند کشور خودمختار ضعیف و بیرون از محور مقاومت، تبدیل کنند.

جلوگیری از محور شیعه ستیزی در منطقه
نکته دیگر اینکه جریان مسلحی که در سوریه می‌جنگد سلفی است و مورد حمایت عربستان سعودی و آمریکاست. حاکمیت این جریان در سوریه یعنی ظهور یک طالبان دیگر در منطقه و فوران تنفر ضد شیعی که حال عراق، ایران و حاکم در سوریه می‌شود
سالهاست که حکام عرب منطقه و بالاخص خاندان سعودی، از گسترش حوزه نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه و قدرت‌گیری تفکر شیعی بیمناک هستند و هدف ایران را فتح سنگر به سنگر و نهایتا تبدیل شدن به ابرقدرت منطقه‌ای بیان می‌کنند و مدام از هلال شیعی در منطقه دم زده می‌شد. بنابراین عربستان سعودی و هم پیمانان غربی و عربی این کشور، تلاش نمودند تا کشورهای عضو هلال شیعی و عضو محور مقاومت، یکی پس از دیگری، دچار مشکلات حاد داخلی کرده و از اعمال نفوذ منطقه‌ای آن‌ها جلوگیری کنند. 

کد مطلب: 98117
 
Share/Save/Bookmark