میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۳
 
 
هنیه در کنفرانس خبری در غزه:
مسجدالاقصی متعلق به اسلام باقی می‌ماند
تشکر از ایران به دلیل حمایت از مقاومت
مسجدالاقصی متعلق به اسلام باقی می‌ماند
 

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت که مسجدالاقصی کاملا متعلق به اسلام باقی خواهد ماند و از ایران به دلیل حمایت از مقاومت تشکر می‌کنیم.
به گزارش تسنیم، "اسماعیل هنیه" رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در کنفرانس خبری در غزه تاکید کرد که مسجد الاقصی کاملا اسلامی باقی خواهد ماند و اشغالگران هیچ جایگاهی در آن نخواهند داشت.
وی در ادامه این کنفرانس خبری گفت: تشدید اقدامات اشغالگران علیه اسیران در زندان‌ها باید متوقف شود.
هنیه بشارت داد که آزاد شدن اسیران از هر زمان دیگری نزدیکتر شده است.
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اضافه کرد: مقاومت منبع افتخار و عزت ملت و امت و تمام آزادگان جهان است.
وی افزود: حماس جنبشی اصیل بوده که در مسیر خون شهدا و درد و رنج اسیران خود گام بر می‌دارد و امکان کوتاه آمدن حتی از یک ذره خاک فلسطین وجود ندارد.
هنیه اضافه کرد: به دنبال همکاری با همه در چارچوب یک استراتژی واضح در سیاست و مقاومت و ایجاد سازمان‌ها هستیم.
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت: برخی وجود دارند که دنبال گسترده کردن دایره آتش شعله ور شده در منطقه با هدف از بین بردن وحدت امت و مباح کردن خون فرزندان آن هستند.
وی گفت: از زمانی که ترامپ به قدرت رسید همواره اسرائیلی‌ها را به تلاش برای یکسره کردن موضوع فلسطین و تحمیل توافق قرن تشویق کرده است.
هنیه تاکید کرد: ما به عنوان ملت فلسطین باید متحد بوده و هرگونه راه‌حلی که با حقوق و ارزش‌هایمان در تضاد است مخالفت کنیم.
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت: با سلاح وحدت فلسطینی‌ها و آزادی از وعده‌های کاذب، به مقابله با اشغالگری و یهودی‌ کردن قدس خواهیم پرداخت و در راستای حمایت از عربیت و اسلامیت قدس و مقاومت در برابر تغییر بافت جمعیتی قدس گام خواهیم برداشت.
وی به اقدام صهیونیست‌ها درباره دیوار براق نیز اشاره کرد و گفت که این دیوار جزئی از اصل مسجد‌الاقصی بوده و هرگز نمی‌توان از آن کوتاه آمد.
هنیه با اشاره به همکاری تشکیلات خودگردان فلسطین به همکاری امنیتی با اشغالگران در کرانه باختری، خواستار توقف فوری این همکاری امنیتی شد و گفت: با همه بخش‌های ملت فلسطین برای مقابله با شهرک‌سازی و ساخت دیوار حائل همکاری خواهیم کرد.
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت: حق بازگشت آوارگان حق مقدسی بوده که هرگز از بین نخواهد رفت و هیچ کسی در جهان قادر به حذف آن نیست.
وی افزود: راه حل وطن جایگزین را ساقط خواهیم کرد و هیچ جایگزینی برای فلسطین به جز فلسطین وجود ندارد.
هنیه گفت: مردم غزه همچنان استوار بوده و با وجود محاصره و تحریم، توانستند که ماشین جنگی اسرائیل را شکست دهند.
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در بخشی دیگر از این کنفرانس خبری گفت: از ایران به دلیل حمایت و همراهی مقاومت و القسام تشکر می‌کنیم و این کشور در تراکم و توسعه قدرتی که داریم نقش داشته است.

کد مطلب: 99954
 
Share/Save/Bookmark