میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
 
 
سبرگزاری رزمایش اقتدار سپاهیان محمد رسول‌الله در لرستان
سبرگزاری رزمایش اقتدار سپاهیان محمد رسول‌الله در لرستان
 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله لرستان با حضور گردان‌های بیت‌المقدس، امام علی(ع) و کوثر خبر داد.
سردار مرتضی کشکولی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه سپاه و بسیج به صورت دوره ای در طول سال تمرینات و رزمایش های مختلفی را برگزار می کند، اظهار داشت: فردا یکشنبه ۱۸ شهریورماه، رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله در همه شهرهای لرستان برگزار می شود. وی با بیان اینکه این رزمایش پاسخی به تهدید های توخالی آمریکا است که فضا را با عملیات روانی و کارهای رسانه ای در فضای مجازی، ملتهب می کند، تصریح کرد: رزمایش سپاه «محمد رسول الله۲» فردا صبح با حضور ۳۴ گردان بیت المقدس در همه شهرستان ها و نواحی سپاه برگزار می شود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه بسیجیان که از مردم هستند در این رزمایش شرکت دارند و خود را آماده می کنند تا از مردم دفاع کنند، افزود: ۶ گردان امام علی(ع) و گردان های کوثر خواهران نیز در این رزمایش شرکت دارند.
سردار کشکولی در تشریح برنامه های این رزمایش ادامه داد: یک تجمع و صبحگاه با حضور بسیجیان در همه شهرها برگزار خواهد شد و سپس نیروهای حاضر در رزمایش راهپیمایی در داخل شهرها خواهند داشت که نمایش قدرت و اقتدار است، این نیروها پس از طی یک مسیر در خیابان ها به سبک اعزام های دوران دفاع مقدس، با اتوبوس به سمت محل اصلی رزمایش حرکت می کنند.
وی با اشاره به اینکه نیروهای بسیجی راهی اردوگاه های قدس می شوند و در آنجا عملیات های مختلفی که از قبل پیش بینی شده را اجرا می کنند، اظهار داشت: نیروهای بسیجی به مدت ۲۴ ساعت با ستون کشی خود در اردوگاه مستقر می شوند؛ راهپیمایی شبانه، تمرین های مقابله با آشوب، آشنایی با اصول رزم انفرادی و شناخت آرایش های امنیتی از جمله مواردی است که در این رزمایش پیگیری می شود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این رزمایش تقویت انسجام ملی است، افزود: با اجرای این رزمایش ها نشان می دهیم که ما در مقابله با هر گونه تهدید دشمن آماده هستیم، این موضوع را در طول ۴۰ سال گذشته نیز ثابت کرده ایم و هر زمان که دشمن خواسته تهدیدی را متوجه ملت ایران کند، بسیجیان با عملیات ها و رزمایش های مختلف خود و مردم با حضور پرشور در راهپیمایی نشان داده اند که آماده دفاع از کشور هستند.
وی با اشاره به اینکه سلاح اصلی و استراتژیک ما مردم هستند، چون نظام ما مردمی است، اظهار داشت: دشمن با عملیات های روانی خود سعی دارد دل مردم را خالی کند، هرچند وقت یک بار نیاز است که سلسله رزمایش ها و فراخوان هایی برگزار شود تا دشمنان متوجه قدرت ملت ایران شوند.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه فراخوان دیگری در مهرماه سال جاری داریم که رزمایش عظیمی است، تصریح کرد: این رزمایش ها با هدف تقویت انسجام ملی، تقویت نیروهای عمل کننده و اثبات وفاداری مردم و نیروهای بسیجی به انقلاب و پشتیبانی آن ها از نظام برگزار می شود.

کد مطلب: 105949
 
Share/Save/Bookmark