میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۴
 
 
هشدار مقاومت یمن به ائتلاف سعودی
یک وجب از خاک خود را به بیگانه نمی‌دهیم
یک وجب از خاک خود را به بیگانه نمی‌دهیم
 

همزمان با استمرار تجاوزات ائتلاف سعودی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در پنجاه و پنجمین سالروز انقلاب ۱۴ اکتبر اعلام کرد عمق راهبردی این انقلاب «صنعا» بود و مردم یمن همچنان در مقابله با «اشغالگران» مصمم هستند.
چهارده اکتبر ۵۵ سال پیش (۱۹۶۳) ملت یمن موفق شد جنوب این کشور را از اشغال انگلیس خارج کند و تمام حکومت‌های جنوب یمن را تحت یک دولت واحد درآورد. «محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به همین مناسبت اعلام کرد عمق راهبردی انقلاب ۱۴ اکتبر «صنعا» بود و به همین دلیل بسیار مهم است که هر یمنی برای حمایت از دستاوردهای این انقلاب و ادامه آن مصمم باشد آنهم با توجه به پروژه توطئه‌آمیز آمریکایی - اسرائیلی که کل منطقه بویژه یمن را هدف قرار داده است.
الحوثی در ادامه گفت پروژه آمریکایی - اسرائیلی براساس توطئه‌هایی است که ممکن است چندین سال دیگر ادامه داشته باشد و هر ملتی ادامه انقلاب خود را کنار بگذارد، قدرت و استقلال خود را نیز از دست خواهد داد و به استعمار تن خواهد داد.
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تأکید کرد اشغالگران اماراتی و سعودی تلاش می‌کنند زیرساخت‌ها و اقتصاد یمن را تخریب کنند، ثبات ریال را بر هم بزنند و گرانی را در میان مردم افزایش دهند، اگر واقعا در ادعاهای خود مبنی بر بهبود وضعیت «صادق» بودند می‌توانستند این کار را انجام دهند.
الحوثی ادامه داد اشغالگری به معنای استثمار و به بردگی کشیدن است و برای یمن به عنوان ملتی که در تاریخش همواره با قوای استکباری مبارزه کرده ، درست نیست که به این موضوع تن دهد. وی بر متحد کردن قوا برای مقابله با «قوای اشغالگر» تأکید کرد و گفت پروژه آمریکایی - اسرائیلی که در خاک و آب یمن با اهداف اعلام شده، جریان دارد به دنبال ادامه جنگ برای کشتار بیشتر است تا نفوذ خودش را در تمام منطقه از سواحل دریای سرخ ، باب‌المندب و خلیج عدن گرفته تا اقیانوس هند گسترش دهد. الحوثی تأکید کرد یمن از وجبی از خاک خود که تحت اشغال قرار دارد، نمی‌گذرد و مسئولیت آزاد کردن این اراضی برعهده تمام یمنی‌ها در جنوب، شرق و غرب است.
لازم به ذکر است هواپیماهای ائتلاف متجاوز سعودی به تیم امدادی اجازه ندادند به کمک آسیب دیدگان حمله هوایی در استان الحديده بشتابند. وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن اظهار داشت، پس از حمله هوایی به اتوبوس‌های حامل آوارگان یمنی در استان الحدیده، هواپیماهای ائتلاف متجاوز سعودی به تیم پزشکی و امدادی اجازه ندادند خود را به آسیب دیدگان حمله برسانند.
این در حالی است که «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی انصارالله یمن در سخنان خود به مناسبت سالگرد انقلاب ۱۹۶۳ علیه استعمار انگلیس تاکید کرد: ما برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر آماده ایم و از گروه‌های یمنی می‌خواهیم تا به سمت یک آشتی ملی حرکت کنند. وی در ادامه افزود: ما بر پایبندی خود بر همکاری با نماینده سازمان ملل تاکید کرده و از مواضع اتحادیه اروپا درخصوص توقف جنگ و لغو محاصره استقبال می‌کنیم.
در این میان در مستندی که شبکه «المسیره» آن را پخش کرد برای اولین بار لحظه هدف قرار گرفتن ناو اماراتی «سویفت» و نیز بسیاری از توانایی‌های دریایی دیگر ارتش یمن نمایش داده شد. شبکه «المسیره» وابسته به «انصارالله» یمن مستندی درباره توانایی‌های دریایی ارتش یمن به نام «البحر المسجور» (دریای آتشین) پخش کرد. در این مستند که هفته گذشته، برای اولین‌بار لحظه هدف قرار گرفتن ناو اماراتی «سویفت» از چند زاویه نشان داده می‌شود؛ همچنین درگیری مستقیم سه ساعته نیروی دریایی ارتش یمن با افراد باقی‌مانده از کادر ناو اماراتی منهدم شده نیز به تصویر کشیده شده است.

کد مطلب: 106443
 
Share/Save/Bookmark