میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۲
 
 
روسیه به تجاوز ارتش صهیونیستی به سرزمین شامات پاسخ می‌دهد
دفاع از حریم هوایی سوریه با اس۳۰۰

وزیر دفاع روسیه تاکيد کرد تحویل سامانه پدافند هوایی اس۳۰۰ به سوریه، حریم هوایی این کشور را بر روی حملات هوایی اسرائیل خواهد بست.
سرگئي شويگو اعلام کرد مسکو در دو هفته آینده سامانه پدافند هوایی اس۳۰۰ را به سوریه تحویل خواهد داد. و افسران سوری برای استفاده از سامانه اس۳۰۰ آموزش دیده‌اند. تحویل سامانه پدافند هوایی اس۳۰۰ به سوریه، حریم هوایی این کشور را بر روی حملات هوایی اسرائیل خواهد بست. وي تاکيد کرد یگان‌های ضد هواپیمای سوریه به سامانه‌های ردیابی و هدایت روسیه مجهز خواهند شد. خبرگزاری فرانسه نيز به نقل از سرگئی شویگو، اعلام کرد این کشور ارتباطات همه هواپیماهایی را که از دریای مدیترانه سوریه را هدف قرار می‌دهند، مختل می‌کند.
در همین حال سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه تأکید کرد،‌ سرنگونی هواپیمای روس بر فراز سوریه نتیجه اقدامات عمدی رژیم صهیونیستی بوده است. «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه نیز در بیانیه‌ای تأکید کرد که در نتیجه اقدامات رژیم صهیونیستی، روسیه تصمیم گرفته تا انتقال سامانه پدافند هوایی «اس۳۰۰» به سوریه را که قبلا به درخواست رژیم صهیونیستی به تعویق افتاده بود، ظرف دو هفته آینده تکمیل کند.
دوشنبه شب گذشته بود که یک فروند هواپیمای شناسایی «ایلوشین ۲۰» متعلق به نیروی هوایی روسیه، در حین گشتزنی بر فراز دریای مدیترانه، از صفحه رادار محو شد. غربی‌ها گفتند که این هواپیما با آتش ضدهوایی ارتش سوریه ساقط شده است. این اتفاق در هنگام حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه و همزمان با پاسخ سنگین آتشبارهای ارتش سوریه به جنگنده‌های ناقض حریم هوایی این کشور رخ داده است.
وزارت دفاع روسیه یک روز پس از این حادثه اعلام کرد که این کار «در نتیجه اقدامات غیرمسئولانه نیروهای اسرائیل» رخ داده وقت کافی برای دور ماندن از میدان درگیری نداشته‌اند، در نتیجه مسکو این حق را دارد تا این اقدامات غیرمسئولانه رژیم صهیونیستی را پاسخ دهد. دیمیتری پسکوف‌ سخنگوی کاخ ریاست ‌جمهوری روسیه امروز تأکید کرد، «سرنگونی هواپیمای روسیه در سوریه در نتیجه یک زنجیره رویدادهای تصادفی اتفاق افتاد اما خلبانان اسرائیلی نیز در این زنجیره مشارکت داشتند». سخنگوی کاخ کرملین گفت: «اوضاع بوجود آمده درخصوص هواپیمای ایلوشن «Il-۲۰»، روسیه را مجبور به اتخاذ اقداماتی برای حفاظت از نیروهای روسیه در سوریه کرده است».
سخنگوی کاخ کرملین در ادامه از پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه موضوع انتقال سامانه «اس۳۰۰» به سوریه را با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در میان گذاشته، طفره رفت.
پسکوف در ادامه گفت: «تأمین سامانه‌های اس۳۰۰ برای سوریه هیچ کشور سومی را هدف نگرفته است. این اقدام با هدف حفاظت از ارتش روسیه انجام می‌گیرد». وی تأکید کرد: «رهبری روسیه به دنبال مذاکرات فعال با کارشناسان نظامی تصمیم گرفته تا این سامانه به سوریه منتقل شود».

کد مطلب: 106146
 
Share/Save/Bookmark