میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷
 
 
پیکر مطهر شهید حججی امروز بر روی دست «ایران» تشییع می‌شود
با قافله سرفرازان
با قافله سرفرازان
 

امروز را می‌توان یک روز به‌خصوص نه فقط برای تهرانی‌ها که برای کل ایران دانست. مسافری که چندین و چند روز و هفته در انتظار رسیدنش بودیم، بالاخره آمد و امروز بر روی دست مردم بالا می‌رود.
امروز و در ششمین روز از ماه محرم‌الحرام با حضور گسترده مردم عزادار امام حسین(ع) پیکر مطهر شهید مدافع حرم محسن حججی تشییع خواهد شد.
این مراسم از ساعت ۹ صبح امروز آغاز و تا حوالی اذان ظهر ادامه خواهد یافت. این مراسم باشکوه با حضور پرشور مردمی از میدان امام حسین (ع) آغاز و پس از مداحی و سخنرانی، پیکر مطهر شهید حججی به سمت میدان شهدای تهران تشییع می‌شود.

پوشش رادیو تلویزیونی مراسم تشییع
مدیر تامین و هماهنگی پخش بسیج سازمان صدا و سیما گفت: سازمان صدا و سیما تمام ظرفیت ‌های رسانه‌ای خود از جمله معاونت سیما، معاونت صدا، معاونت برون‌مرزی و معاونت سیاسی را بسیج کرده تا با همکاری تمامی شبکه‌های تحت پوشش صدا و سیما این مراسم لحظه به لحظه و به صورت زنده پوشش داده شود.
محمدرضا پورحسن درباره شبکه‌های برون مرزی و رادیویی پوشش دهنده این مراسم اظهار داشت: شبکه‌های جام جم ، شبکه خبر سیما و پرس تی وی از جمله شبکه‌های بین‌المللی هستند که این مراسم را پوشش خواهند داد. تاکنون شبکه رادیویی ایران نیز برای پوشش رادیویی مراسم آماده شده و یک شبکه دیگر نیز به آن ملحق خواهد شد.
پورحسن در خصوص پوشش لحظه به لحظه این مراسم تصریح کرد: این مراسم از ساعت ۹ صبح آغاز شده و به صورت لحظه به لحظه و زنده از شبکه یک سیما پوشش داده شده و سایر شبکه‌ها گزارش‌های زنده پخش خواهند کرد.
وی ادامه داد: قرار بر این است که واحدهای سیار و دیگر واحدها در طول مسیر مسافت تشییع از میدان امام حسین (ع) تا میدان خراسان اسکان یافته و مراسم در تمامی نقاط پخش زنده شود.

سینماگران برای حضور در مراسم تشییع پیکر شهید حججی می‌شتابند
خانه سینما اعلام کرد که سینماگران برای شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی در روز چهارشنبه واقع در میدان امام حسین (ع) می‌شتابند. در اطلاعیه خانه سینما آمده است:
«به احترام محسن حججی که شهادت هنرمندانه را به ما آموخت
امام راحل (ره) فرمودند: «شهادت هنر مردان خداست» و تبلور عینی این سخن در شهادت هنرمندانه محسن حججی و محسن حججی‌ها در دوران ماست.
سینماگران ایران که در مراسم جشن خانه سینما به احترام شهید حججی به پا خواستند و هنرآفرینی او را در عرصه پایمردی و دفاع از آرمان های والای اعتقادی در روز ملی سینما گرامی داشتند با ورود پیکر مطهرش به میهن فردا چهارشنبه ۵ مهر ماه ساعت ۹ صبح به میدان امام حسین(ع) خواهند شتافت تا همزمان با سوگواری برای سالار شهیدان، حسین زمان مان(محسن حججی) را به خانه ابدی بدرقه کنند.»

نمایندگان رئیس‌جمهور در مراسم تشییع شهید حججی شرکت می‌کنند
رئیس بنیاد شهید و‌ امور ایثارگران و وزیر جهاد کشاورزی در مراسم تشییع شهید حججی شرکت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی معاون رئیس‌جمهور و‌ رئیس بنیاد شهید و‌ امور ایثارگران به نمایندگی از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت در مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم محسن حججی در تهران حضور خواهد یافت.
همچنین محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز در مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید والامقام در شهرستان نجف‌آباد شرکت می‌کند.

جزئیات کامل از تشییع، تدفین و گرامی‌داشت شهید حججی در نجف‌آباد
فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف گفت: همانطور که در گذشته گفته شده بود پیکر شهید حججی در یادمان شهدای نجف آباد به خاک سپرده می‌شود.
سردار سیف‌الله رشید‌زاده درباره سخنران مراسم تشییع پیکر شهید حججی در نجف‌آباد اظهار داشت: بر اساس آخرین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سخنران مراسم تشییع پیکر شهید در نجف‌آباد یکی از شخصیت‌های کشوری است.
فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف درباره برنامه‌های تشییع پیکر شهید در اصفهان خاطرنشان کرد: پس از مراسم تشییع در تهران شهید حججی به اصفهان می‌آید و مسیر فرودگاه اصفهان تا میدان امام (ره) از پیکر شهید استقبال می‌شود و پس از برنامه‌ میدان امام (ره) پیکر شهید به نجف آباد انتقال پیدا می‌کند و مراسم شب وداع با شهید در نجف‌آباد برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی در نجف‌آباد صورت گرفته و کمیته‌ها کارهای خود را به‌خوبی صورت داده‌اند و بحث‌های اطلاع‌رسانی نیز صورت گرفته، برای روز جمعه نیز مراسم گرامیداشت شهید است که در مسجد فاطمه الزهرا (س) در کمربند شمالی نجف‌آباد برگزار می‌شود و در حال برنامه‌ریزی برای مراسم سوم و هفتم شهید هستیم.
سردار رشید زاده درباره فضاسازی‌های صورت گرفته برای استقبال از پیکر شهید در شهر نجف‌آباد بیان کرد: از ۱۰ روز قبل به صورت تقویت شده فضاسازی صورت گرفته و پوشش زیبایی فضاسازی شده و شهر آمادگی کامل برای حضور شهید دارد.
وی در پاسخ به این سئوال که برای ۳ روز تعطیلات پس از تشییع پیکر و اسکان مسافرانی که برای تشییع شهید در نجف‌آباد حضور پیدا می‌کنند، چه پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است؟ گفت: کمیته اسکان تشکیل شده که با محدودیت مواجه است و در ارتباط با میهمانان سایر استان‌ها آن هم در ظرفیت محدودی اسکان داریم، البته پیش بینی‌های لازم صورت گرفته و در این ارتباط با حسینیه‌ها، مساجد و مجموعه‌های آموزش و پرورش تعامل‌هایی داشتیم و همدلی بسیار خوبی برای این مراسم صورت پذیرفته است.
فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف درباره محل تدفین اظهار داشت: محل تدفین شهید حججی همان‌طور که در گذشته نیز اعلام شده بود در یادمان شهدای نجف‌آباد است.

آخرین زیارت حرم امام رضا(ع)
روز گذشته نیز مراسم زیارت وداع شهید حججی در حرم منور رضوی با حضور خدام این بارگاه نورانی برگزار شد.
در این مراسم که با حضور گسترده مردم قدرشناس مشهد و شهرستان‌های اطراف برگزار شد، خادمان حرم علی‌بن موسی‌الرضا(ع) پیکر مطهر این شهید مدافع حرم را در بارگاه منور رضوی در روضه منوره حضرت رضا(ع) طواف دادند.

کد مطلب: 101141
 
Share/Save/Bookmark