میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۱۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
 

گروه کثیری از شهروندان با حضور در برابر ستاد هدفمندی نسبت به ارسال پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی اعتراض کردند.
بخشی از دبیرستان البرز در خیابان حافظ که محل ستاد هدفمندی و ستاد اصلاح اطلاعات خانوار و همچنین ستاد استقرار نماینده بانکها و مرکز آمار ایران و نیز نماینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها است، ديروز شنبه ۱۹ فروردین با ازدحام جمعیت در اعتراض به پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی مواجه شد.
بنابر مشاهدات خبرنگار فارس در سالن‌های دبیرستان البرز شماره تلفن‌های ستاد هدفمندی یارانه‌ها ۶۶۴۶۷۴۵۶ و فاکس ۶۶۴۶۷۰۰۸ اعلام شده و همچنین شماره تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره ۸۵۸۷ بر روی در و دیوار نصب شده است.
در مورد کسانی که سرپرست خانوار فوت کرده با ارائه شماره ملی مادر به عنوان سرپرست جدید اطلاعات خانوار توسط نماینده مرکز آمار اصلاح می‌شود.
همچنین در تابلوی دیگری نوشته شده:" توجه: شهروندان محترمی که برایشان پیامک ارسال شده است در صورت اعتراض، به سایت وزارت رفاه به نشانی www.refahi.ir مراجعه و گزینه انصراف - سپس گزینه عدم تایید - از کل یارانه‌ها - یا عدم تایید از نیمی از یارانه‌ها و گزینه بعدی عدم تایید - مابه‌التفاوت یارانه‌ها سپس گزینه تایید - پس از دریافت کد ۵ رقمی رهگیری وارد نموده سپس تایید می‌نماید - عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید."
همچنین بر تابلوهای دیگری اعلام شده مدارک مورد نیاز برای طلاق شامل کپی صفحه ۳ تا ۷ سند طلاق، کپی صبحه اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
در اطلاعیه دیگری مدارک ازدواج (خانوار جدید) آمده است: کپی صفحه یک تا ۴ اول سند ازدواج، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
بنابر مشاهدات‌ بیش از ۲۰۰ نفر از مردم در محل این ستاد واقع در دبیرستان البرز حضور داشتند که در صف‌های پیچ در پیچ سالن‌ها و اتاق‌ها انتظار پاسخگویی از مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مرکز آمار ایران و نمایندگان بانکها را می‌کشیدند. اکثر آنها بازنشستگانی بودند که پس از دریافت پیامک تمکن مالی یارانه ۲۸ هزار تومان مابه‌التفاوت مرحله دوم حذف شده ولی یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان همچنان دریافت داشته‌اند.
شهروند دیگری که خود را راننده تاکسی معرفی می‌کند گفت: پیامک برای من آمده بود اما بعد از آن یارانه ۲۸ هزار تومان قطع شده با وجود اینکه وارد سایت نشدم.
این فرد در پاسخ به چگونگی وضعیت معیشتی خود گفت: هنوز مستاجرم و یک فرزند دارم و راننده تاکسی هستم اما یارانه ۲۸ هزار تومانی قطع شده در حالی که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را واریز کرده‌اند و مسئولان به من گفته‌اند در صف طولانی بایستم تا نوبتم شد بعدا پاسخ بگویند.
در این میان یکی از کارمندان ستاد هدفمندی یارانه‌ها با صدای بلند اعلام می‌کرد این اتاق مربوط به ۲۸ هزار تومان نیست فقط در مورد طلاق، اعتیاد، قتل و دیگر مشکلات خانوار است.
مرد دیگری گفت: برایم پیامک آمده و با وجود اینکه کاری نکردم و وارد سایت نشده و یا پیامک انصراف نداده‌ام، اما ۲۸ هزار تومان قطع شده واقعا موبایلم از آن موقع خاموش شده است، اما یارانه مرحله دوم برایم قطع شده است.
برخی از مردم از سخنان مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در صداوسیما انتقاد داشته و می‌گفتند گرچه اعلام شده یارانه افراد متمکن و بصورت اختیاری و با تقاضای فرد حذف می‌شود اما مگر ما بازنشستگان و مردم عادی چه تمکن مالی داریم که بدون وارد شدن به سایت اعلام شده و بدون ارسال پیامک یارانه‌های ۲۸ هزار تومان قطع شده است.
فرد میانسال دیگری که خود را رضا کامرانی معرفی کرد گفت: بازنشسته آموزش و پرورش هستم و ۴ فرزند دارم پیامک تمکن مالی را دریافت کردم اما روز پنجشنبه هر چه تلاش کردم وارد سایت رفاهی شده و عدم انصراف را اعلام کنم اما یارانه ۲۸ هزار تومان برایم واریز نشد.
وی گفت: فقط یک خودرو و یک حقوق بازنشستگی و مقداری سهام دارم تاکنون هیچ یک از مسئولان جوابگو نبودند. به فرمانداری شهرری مراجعه کردم گفتند از طریق کافی‌نت اقدام کنم کافی‌نت‌ها هم چون در مورد یارانه حساس هستند جرات وارد شدن به سایت ندارند. مجبور شدم از کار و زندگی جدا شده و به دبیرستان البرز مراجعه کنم.
کامرانی گفت: ظاهرا کسانی که کد معاملاتی سهام دارند به عنوان متمکن تلقی شده و یارانه مرحله دوم آنها حذف شده است. در حالی که هر کس که سهام دارد لزوما متمکن نیست.
وی گفت: من خودم بازنشسته آموزش و پرورش هستم بعضی از همکارانم دو باب منزل دارند و زن و مرد نیز بازنشسته و فعال هستند اما برای آنها یارانه ۲۸ هزار تومانی واریز شده برای برخی دیگر مانند من واریز نشده است. در این بین کسی پاسخگو نیست.
این بازنشسته گفت: بسیاری از مردم سواد درست و حسابی ندارند و اگر وارد سایت شوند نمی‌دانند چه کار کنند.
وی گفت: برای مادرم نیز پیامک ارسال شده اما خدا را شکر ۲۸ هزار تومان واریز شده است. گرچه قابل برداشت نیست.
کامرانی گفت: از ۳ روز قبل دنبال یارانه حذف شده هستم و از کار مانده‌ام اما کسی پاسخگو نیست.
مرد دیگری گفت من کجا سرمایه‌دار هستم که یارانه برای من قطع شده است.
مرد دیگری که میانسال بود گفت: برای من پیامک ارسال شده و من نیز بازنشسته ارتش و هنوز مستاجر هستم اما ۲۸ هزار تومان قطع شده ولی هنوز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود.
این بازنشسته گفت: من از افراد قدیمی هستم و وارد سایت نشده‌ام اصلا اهل سایت نیستم فقط به بانک پاسارگاد مراجعه کردم و موجودی حسابم را نگاه کردم یارانه ۲۸ هزار تومان واریز نشده بود و برای دریافت پاسخ به دبیرستان البرز مراجعه کردم.
مرد میانسال دیگری که از اعلام نام خود خودداری می‌کرد خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اما یارانه ۲۸ هزار تومانی به حسابش واریز نشده و گرچه پیامک تمکن مالی دریافت کرده بود اما هیچ کاری نکرده.
وی گفت: من یک منزل مسکونی دارم که بعد از ۳۰ سال خدمت در آن زندگی می‌کنم ۴ فرزند دارم اما متمکن نیستم با این وجود یارانه ۲۸ هزار تومانی از من دریغ شده است.
یک آقای دیگری سپیدموی خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: پیامک تمکن مالی را دریافت کردم کاری انجام ندادم اما نمی‌دانم چرا یارانه ۲۸ هزار تومانی به حساب من واریز نشده است. نام دبیرستان البرز را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خیابان فلسطین شنیدم و مرا به اینجا راهنمایی کردند.
مراجعه مردم به دبیرستان البرز و عدم دریافت پاسخ قطعی در مورد یارانه ۲۸ هزار تومانی مرحله دوم باعث اعتراض آنها شده است.
مردم مدارک مورد نیاز را ارائه می ‌کنند، ولی گفته می‌شود جواب قطعی را بعدا به اطلاع آنها خواهند رساند.

کد مطلب: 72833
 
Share/Save/Bookmark
 


معترض
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۰۰:۰۸:۱۵
یارانه مارا2ماهه قطع کردند -خوبه ماها که با سختی خرج زندگی را در میاریم یارانهمان قطع میشود آنوقت بابک زنجانی ها و خاوری ها و رحیمی ها در کمال آرامش بیت المال را چپاول میکنند این عین عدالت است
کمال الدین ساجدی
۱۳۹۴-۰۸-۲۸ ۱۲:۰۶:۱۵
واحدمسکونی همسرم رافروختیم تاامرخیرانجام دادیم مابقی راگذاشتیم بانک تاازسودان جهت پرداخت اجاره منزل کمک بگیریم.همسرم خانه دهر خودم هم دبیر بازنشسته ام افرین به وزیری که باشجاعت حق مظلومی راپایمال کرد
۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۱۱:۲۴:۳۹
عدالت با علی (ع) رفت بیت المال حق همه مردم هست اگه غیر از این بود درزمان پیامبر و حضرت علی که بهتر می شد ثروتنمدان راتشخیص و از بیت المال محروم کرد
معترض
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۲۳:۳۰:۴۵
ما یارانه نخواستیم همه ارزاق عمومی رو برگردونین به قیمتای قدیم و کپنیش.
اون چهل و پنج تومنتون هو شبانه روز نون و پنیرم بخوریم ی ماه ج نمیده.همونم قطع کردین.
خدا....
nafis
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۱:۰۹:۵۹
خاک تو سرتون چرا یارنم قط شده؟؟
lمحمد خليل روشن
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۲۱:۱۸:۱۵
دل مردم بهمين خوشه نكنيد كم اضاف كنيدخدا خيرتو بده
جواد
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۹:۵۲:۰۶
سلام.چرایارانه ما قطع شده است؟
مهدی
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۸:۴۴:۲۰
سلام لطفا بفرمایدچرا یارانه اینجانب را با توجه به اینکه کارگر هستم ودارای بیمه تامین اجتمایی هستم را این ماه قطع کرده اید . با تشکر
نیره تیلا
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۱۶:۰۲:۴۶
چرا یارانه من قطع شده است من مستمری بگیر هستم خونه و ملک و املاک هم ندارم لطفا دلیلش را بگوئید در صمن سر پرست خودم هستم
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۱۰:۴۸:۴۳
یه ماه ازیارانه راکه بازرنگی تمام خورید هالا که یارانه ماراقطع کردید همه چیز را به حالت قبل برگردانید
عزیز دادفر
۱۳۹۴-۰۷-۲۰ ۲۱:۵۹:۳۶
لیسانس بی کار با شش نفر عایله ,یارانه مرا به چه دلیلی حذف کرده اید؟.مگر ما ایرانی نیستیم؟معیار شما برای سرمایه داری چیست؟مگر قرار نبود حذف یارانه اختیاری باشد؟بنظر من تمام کسانی که به ناحق حذف شده اتد,باید انتخابات وسایر مشارکتهای اجتماعی را تحریم کنیم
مصطفی حسن زاده
۱۳۹۴-۰۷-۰۸ ۱۸:۳۹:۳۰
سلام با آرزوی موفقیت وسربلندی برای رهبر عزیزم . یارانه اینجانب به تازگی قطع شده با توجه به این که من یک شغل آزاد با مغازه استیجاری و یک خانه 75 متری دارم . با وجود اینکه پول آب برق گاز چندین برابر شده و دو نفر هم تحت تکفل دارم لذا درخواست واریز یارانه ام را دارم. با تشکر فراوان لطفا درخواست اینجانب را پیگیری فرمائید./
یزدان امامی
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۱۵:۱۱:۵۱
سلام باارزوی طول عمر برای رهبر اینجانب یک کارمند بسیجی هستم وبرای مملکتم فی سبیل الله خدمت مینمایم ویک حقوق ساده میگرم ودولت نیز مالیات انرا میبرد پول اب برق گاز نیز متل مردم پرداخت میکنم سه نفر هم تحت تکفل دارم یک خانه چهل متری هم دارم که مالک ان سارمان است لذا دذخواست واریز یارانه ام هستم این حق زن وبچه وخودم است
محسن سزاجزاده
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۱:۰۳:۰۸
یارانه اینجانب به تازگی قطع شده با توجه به این که من کارمند ساده هستم دو تا فرزند دارم و همسر نیز خانه دار است و فرزندانم به مدرسه دولتی میروند ولی با این حال کلی هزینه تحصیل انها میشود ایا واقعا سزاوار قطع یارانه میباشیم. خواهشمندم رسیدگی لازم را انجام دهید و زودتری به داد من و امسال ما برسید.
عباس دهقانی
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۱۳:۳۸:۱۳
یارانه اینجانب از سال 93 تا کنون قطع شده دلیل آنرا نمیدانم با 6 سر عائله سزاوار قطع میباشم