میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸
 
 
خانم هناء سعاده :
میراث شهید سلیمانی تا ابد الهام بخش نیروهای مبارز علیه امپریالیسم و استکبار جهانی است
خانم هناء سعاده، پژوهشگر و نویسنده و رونامه نگار الجزایری در کنفرانس مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی گفت:.شهید در به شکست کشاندن نیروهای استکبار جهانی و رژیم های شرور وابسته به آن نقش بسزایی ایفا کرد که همواره به همراه گروهک های تروریستی دشمن انسانیت و تمدن به دنبال یافتن فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان بودند . در راس این گروهک تشکیلات تروریستی داعش قرار دارد که هدف از شکل گیری آن از بین بردن زیرساخت های تمدن اسلامی ما است و بازگرداندن آن به دوران جاهلی است .
وی ادامه داد :این شهید قهرمان طراح نقشه های نظامی بود و خود شخصا بر نحوه ارسال تسلیحات به میدان های نبرد نظارت می کرد و خود شخصا عملیات های نظامی را فرماندهی می کرد. نقش جهادی و انسانی وی در واقع نماد عینی ارزشهای انقلاب اسلامی در ایران به شمار می رود که بنای تمدن اسلامی را برعهده گرفته است.
تمدنی که همه آحاد جامعه اسلامی را زیر چتر یک هدف مشترک گردهم می آورد . این هدف در واقع مقابله با سیاست سلطه جویانه غرب و آمریکا است که در صدد به زانو درآوردن جهان اسلام است . شهید قاسم سلیمانی به عنوان مهندس نیروهای منطقه ای در جهان اسلام بهترین شاهد مثال در همین رابطه به شمار می آید.
از نظر اصولی مکتب شهید سلیمانی نمایانگر چنین تغییر و تحولی است . او تمام تلاش خود را بکار برد تا میراث دار انقلاب به طور کامل باشد به گونه ای که بتوان آن را به عنوان شیوه زندگی برگزید . این امر تنها منحصر در بعد نظامی نمی شود . انقلاب او یک انقلاب انسانی مبتنی بر تمدن است که می تواند الگوی مناسبی برای تمام بشریت باشد و این امر مرز و نژاد خاصی نمی شناسد که در واقع می توان از آن به عنوان یک پدیده صد در صد جدید نام برد که با تمامی رژیم های حاکم بر جهان و انقلاب های شکل گرفته موجود فرق می کند زیرا آنها در خدمت گروه خاصی از جامعه قرار دارند .
ایشان افزود: میراث بر جا مانده از شهید سلیمانی در واقع یک نمونه ایده آل برای بنای تمدن اسلامی عادلانه به عنوان نقطه مقابل سلطه طبی استکبار جهانی به شمار می رود. شهید سلیمانی نمونه های بسیاری از برادری و همبستگی و وحدت را به نمایش گذاشت . پاسخ مثبت وی به درخواست کمک برادرانش از طائفه های گوناگون و گرایش های مختلف بهترین شاهد مثال در این رابطه به شمار می رود و بدین ترتیب او در عمل به تقسیم بندی ها و پراکندگی موجود در منطقه پایان داد زیرا تقسیم بندی های یاد شده جهان اسلام را قطعه قطعه کرده بود و زمینه را برای فروبلعیده شدن آنها توسط استکبار جهانی فراهم شده بود.
این پژوهشگر الجزایری گفت: شهید سلیمانی ارتشی متشکل از اقوام و نژادهای گوناگون تشکیل داد که تنها هدف آنها ریشه کن کردن گروه های تروریستی بود که وحشیانه در صدد از بین بردن امت مسلمان بودند . شهید سلیمانی تمامی ملت های مسلمان را در یک محور به یکدیگر پیوند زد در حالی که در گذشته ارتباط میان ملت ها از قلمرو ارتباط عاطفی و احساسی فراتر نمی رفت.
وی در پایان باید گفت که قدرت های مستکبر تصور کردند که با این ترور زبونانه توانسته به هدف موردنظر خود دست یابد و ایستادگی نیروهای مقاومت را در هم بشکند اما آنچه که آمریکا نمی داند این است که تمامی آزادگان جهان از درون محور مقاومت شکل گرفته اند و روحیه شهید سلیمانی و تمامی شهدا را با خود به همراه دارند. میراث شهید سلیمانی تا ابد الهام بخش نیروهای مبارز علیه امپریالیسم و استکبار جهانی خواهد بود .

کد مطلب: 117234
 
Share/Save/Bookmark