میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۴
 
 
خانواده شهدا و جانبازان در گفت‌و‌گو با سیاست روز تاکید کردند؛
انتخابات آزمون جهادی ملت
انتخابات آزمون جهادی ملت
 

فردا همه می‌آییم که در تعیین سرنوشت کشور نقش داشته باشیم، همه می‌آییم در انتخاباتی آزاد و امن شرکت کنیم و چه زیباست که یادمان نرود آزادی و امنیت امروز را مدیون شهدا و خانواده‌های آنان هستیم که در فواصل مختلف سایه شوم دشمن را با رشادتهای خود از سر کشور برداشتند. همه می‌آییم تا دوباره همبستگی خود را به رخ دشمنان بکشیم و البته با انتخاب اصلح ادامه دهنده راه شهدا باشیم. بر همین اساس و برای فراموش نکردن دینی که خانواده شهدا بر گردن ملت برای برقرار بودن امنیت و آزادی دارند با برخی از این خانواده‌ها هم کلام شدیم.

مزدها امانت مردم را فراموش نکنند
سیده عالیه برنجی جانباز شیمیایی که در سردشت به درجه رفیع جانبازی نائل شده است درباره حضور آحاد مردم در انتخابات ریاست جمهوری به سیاست روز گفت: توصیه من به مردم به عنوان عضو کوچکی از این جامعه بزرگ و ارزشی حضور پر رنگ در پای ‌صندوقهای رای است.
وی افزود: مردم عزیز فراموش نکند که در طول سالهایی که از عمر انقلاب می‌گذرد تنها عاملی که‌ باعث تضمین و ثبات انقلاب در برابر دشمنان و تمامی مشکلات شده حضور مردم در عرصه‌های مختلف برای دفاع از ارزشهای انقلابی و اسلامی بوده است‌ که تداوم این مسیر با مشارکت مردم در امور کشور میسر خواهد شد.
برنجی ادامه داد: به عنوان‌ یک جانباز و کسی که جنگ و سختی‌های جنگ را از نزدیک لمس کرده از‌ مردم‌ حماسه‌ساز ایران می‌خواهم طبق فرمایش حضرت آقا با حضور پرشور و حداکثری در انتخابات یکبار دیگر به عهدی که با امام(ره) و شهدا بستند عمل کنند و نهال انقلاب را در برابر تمامی دسیسه‌های دشمنان بیمه کنند.
وی در ادامه در توصیه به نامزدها گفت: نامزدهای محترم انتخابات فراموش نکند که ‌فرزندان این ملت هستند و بزرگترین افتخاری که نصیب آنان شده نامزدی برای خدمت به مردم‌است، آنها نباید فراموش کنند که کرسی مسئولیت موقتی است و همانطور که ذوق رسیدن به منصب ریاست جمهوری دارند، یک روز نیز می‌بایست این‌ منصب را واگذار کنند و بروند ولی فراموش نکنند که در پیشگاه خدا قرار دارند و برای هر کاری که می‌کنند روزی باید در برابر خدا پاسخگو باشند.
این جانباز شیمیایی دفاع‌مقدس خاطرنشان کرد: امروز اگر ایران اسلامی با سربلندی و افتخار به این نقطه رسیده مرهون خون شهدا، فداکاری جانبازان و ایثارگران و تمامی مردمی‌است ‌که با عشق تمامی هست و نیستشان را فدا کردند؛ پس تمام اهتمام این نامزدها باید خدمت باشد: مردم امانت خدا هستند و بزرگترین حقی که خدا تعیین کرده حق‌الناس است که باید از آن حراست کرد.
او در آخر کلامش شعری را هم برایمان خواند: دریاب کنون که نعمتت هست به دست/ کین دولت و ملک می‌رود دست به دست

ترساندن ملت سایه جنگ را مستدام می‌کند
در ادامه اما مرتضی رکن‌آبادی با اشاره به اهمیت حضور حماسی مردم در انتخابات به سیاست روز می‌گوید: مردم به خوبی درک کرده اند که حضورشان پای صندوقهای رای چه برکاتی را می‌تواند برای ادامه فعالیت مسئولان در جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد، اما آنها باید حواسشان به انتخابشان نیز باشد.
برادر شهید رکن آبادی ادامه داد: مردم با نگاهی به جوانان برومندی که برای اعتلای انقلاب جانشان را فدا کرده‌اند و در انقلاب و جنگ و حتی دفاع از حریم ایران در خارج از مرزها پیشگام بودند، باید احساس مسئولیتی مضاعف نسبت به انتخاب اصلح داشته و گزینه‌ای را برگزینند که مانند این جوانان بیشتر اهل عمل در میدان مردانگی بوده و در مصائب و مشکلات به داد کشور و مردم برسد.
برادر سفیر اسبق ایران در لبنان ادامه داد: همانطور که حماسه حضور ملت می‌تواند برای اعتلای انقلاب مفید باشد، انتخابی آگاهانه و درست هم زمینه‌ساز ادامه مسیر انقلاب بوده و باعث می‌شود کشور در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته و احترام بیشتر به عزت ملی را برای همگان به ارمغان آورد.
رکن آبادی درباره مسئولیت کسی که بار رای مردم را بعد از برگزیده شدن به دوش خواهد کشید خاطرنشان کرد: فردی که با حماسه مردمی برای حضور در پست ریاست جمهوری برگزیده می‌شود نباید فراموش کند که رای مردم برای ادامه مسیر انقلاب به او داده شده و شخصیت فردی او بدون توجه به آرمان‌های انقلاب و خواست عمومی جامعه برای رای دهندگان اهمیت چندانی نخواهد داشت: رئیس‌جمهوری باید بداند که مسئول صیانت از آرایی است که به واسطه وعده‌های قانونی کسب کرده و باید در مسیر تحقق آنها گام بردارد.
وی در آخر خاطرنشان کرد: اگر ملتي از جنگ بترسد و يا کسي سبب ترس ملتي از جنگ شود، سايه شوم جنگ را براي هميشه بر سر آن ملت پايدار خواهد کرد و رئیس‌جمهور منتخب بايد بداند جایگاه فعلی‌اش را از ایثار و گذشت شهدا و خانواده‌های آنان کسب کرده و بايد همیشه خود را مدیون شهدا دانسته و آرامش و امنیت کشور را با تقویت جوانان انقلابی تفسیر کند.

جوانان با حضور در انتخابات راه را ادامه دهند
در همین راستا اما نیمتاج نمدی مادر کسی است که پسرش را در سن بیست و هشت سالگی وقتی دوماه به تولد نوه‌اش مانده بود از دست داده، او درباره حضور در انتخابات به سیاست روز می‌گوید: داغ فرزند سختی‌های خاص خودش را دارد و تا کسی به این درد دچار نشود(که البته انشاالله هیچ مادری داغ فرزندش را نبیند) متوجه آن نخواهد شد، اما با همه این سختی امروز راضی هستم که فرزندم برای آرامش کشور و امنیت زنها و جوانان شهید شهده است.
او ادامه داد: مسیر فرزندم امروز با حضور ملت در صحنه‌هایی نظیر انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن ادامه خواهد یافت و از این رو به مردم کشور علی‌الخصوص جوانان توصیه می‌کنم که در انتخابات پیش رو در وهله نخست شرکت کرده و با مشارکت خود همبستگی و وحدت ملی ایران را به رخ دشمنان بکشند.
مادر این شهید دفاع‌مقدس که البته ۱۳ سال انتظار فرزند مفقودالاثر خود را کشید تا نشانه‌های شهادتش را یافت؛ خاطرنشان می‌کند: به رغم اهمیت حضور مردم در انتخابات، نامی که روی کاغذ نوشته می‌شود نیز اهمیت دارد، گرچه همه کاندیداها با تایید شورای نگهبان در انتخابات شرکت کرده و مورد تایید نظام هستند اما باید دقت کرد که اصلح‌ترین را با درنظر گرفتن منافع ملی‌مان انتخاب کنیم.
خون شهدا حامیتان باشد
مادری دیگر از مادران این سرزمین که سال‌ها چشم به راه پیکر فرزند شهیدش بوده و چنانکه خود می‌گوید نام پسرش را حشمت‌الله نهاد تا در راه خدا جان فشانی کند؛ درباره انتخابات و حضور مردم به سیاست روز می‌گوید: من به عنوان مادر یکی از هزاران شهید این سرزمین به مردم ایران می‌گویم که راهی که در سال‌های دفاع‌مقدس طی کردیم را باید ادامه دهیم.
این مادر شهید از خطه شهید پرور سرپل ذهاب در ادامه می‌گوید: من خود در انتخابات با همان یک رایی که دارم شرکت می‌کنم چراکه وصیت فرزندم آن بود که باید همواره حامی انقلاب و نظام باشیم.
مادر سالخورده و پشت خمیده شهید امینی در همین حال از مردم می‌خواهد که ضمن حضور گسترده پای صندوق‌های رای توجه کنند که چه کسی را انتخاب می‌کنند تا راه شهدا همچنان ادامه داشته باشد.
این مادر شهید که مزار فرزندش در حرم احمد بن اسحاق قمی جایگاهی خاص به سرپل ذهاب داده است درباره انتظار خود از کاندیداها هم به سادگی می‌گویم مادر جان انتظاری از آنها ندارم فقط می‌خواهم که آبروی شهدا را حفظ کنند. برای انقلاب آبروداری کنند و دل رهبر و شهدا را با کارهای خود شاد کنند نه خدایی نکرده خون بر دلشان کنند.
در آخر نیز مادر شهید امینی برای مردم و کاندیداها آرزوی سلامتی کرده و باردیگر تاکید کردند حتما جمعه پای صندوق‌ها می‌آییم. این عهد من با فرزند شهیدم و تمام شهیدان این سرزمین است.

کلام آخر
خانواده‌های بسیاری بی‌سرپرست شدند، فرزندان بسیاری در حسرت دیدن پدر رشد کردند و خانواده‌های بسیاری هنوز هم در حال دل کندن از فرزند و جگرگوشه‌شان هستند تا آنها را برای حراست از حریم امن ایران راهی نبرد با دشمنان کنند، چه زیباست که در لحظه نوشتن نام فرد منتخب یاد این عزیزان و خانواده‌هایشان بیفتیم و بعد بدون در نظر گرفتن نفع شخصی با رعایت منافع ملی و سربلندی انقلاب اسلامی نام‌های منتخبمان را روی کاغذ بنویسیم.

سوشیانت آسمانی

کد مطلب: 99323
 
Share/Save/Bookmark