میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹
 
 
با افتتاح بیمارستان ۹۰ تختخوابی بانه؛
۶ بیمارستان بنیاد برکت در کشور به بهره‌برداری رسید

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ساخت و تکمیل ۱۰ بیمارستان با مجموع ۱۲۰۰ تخت در مناطق محروم ۱۰ استان کشور مشارکت جدی دارد که از این تعداد، ۶ بیمارستان به بهره‌برداری رسیده و دو بیمارستان دیگر در شهرهای بهار استان همدان و قرچک ورامین نیز آماده‌ افتتاح
شده است.
براساس تفاهم‌نامه‌ منعقد شده در سال ۱۳۹۴ میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این ستاد ساخت و تکمیل ۱۰ پروژه‌ بیمارستانی بعضاً نیمه‌تمام را در مناطق محروم کشور برعهده گرفته است. تا به امروز ۶ پروژه از جمله بیمارستان ۹۰ تختخوابی بانه در استان کردستان، به بهره‌برداری رسیده است.
این بیمارستان که کلنگ ساخت آن سال ۱۳۸۷ به زمین زده شده بود و به علت کمبود منابع مالی تنها با ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف مانده بود، به همت و مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تخصیص ۹۴ میلیارد ریال اعتبار از سوی این بنیاد به تازگی به بهره‌برداری
رسیده است.
بیمارستان ۹۰ تختخوابی بانه که در زمینی به مساحت ۴۹ هزار مترمربع و زیربنای ۸۶۰۰ مترمربع احداث شده، شامل بخش‌های کودکان، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اتاق عمل، آی‌سی‌یو، آزمایشگاه، رادیولوژی و... است.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا به امروز در ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از ۶ بیمارستان در شهرهای میانه در استان آذربایجان‌شرقی، مینودشت در استان گلستان، درگز در استان خراسان رضوی، گرمسار در استان سمنان، فردوس در استان خراسان جنوبی و بانه در استان کردستان مشارکت جدی داشته و دو بیمارستان دیگر در شهرهای بهار در استان همدان و قرچک ورامین در استان تهران نیز آماده‌ افتتاح است. همچنین پروژه‌های بیمارستان‌های نی‌ریز در استان فارس و دزفول در استان خوزستان نیز به ترتیب با ۶۰ و ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
بنیاد برکت تاکنون ۵۸۵ طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، ساخت مدارس و مساجد برکت، مسکن محرومان، بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان، امور زیربنایی و همچنین ارایه‌ خدمات بیمه‌ای، حمایت از ایتام، بیماران صعب‌العلاج و اعطای وام قرض‌الحسنه را با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۵۸۷ میلیارد ریال در استان کردستان در دست اجرا دارد، که بخش زیادی از آن‌ها به انجام رسیده است. لازم به توضیح است، با افتتاح هر یک از این پروژه‌ها، زمینه‌ اشتغال برای تعدادی از متقاضیان کار فراهم می‌شود که در راستای سیاست‌های اصولی اشتغال‌زایی و ایجاد کسب و کار بنیاد برکت است.

نویسنده: میترا یزدچی

کد مطلب: 105138
 
Share/Save/Bookmark