میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
 
 
عربستان با ادعای گسترش گردشگری در دریای سرخ روند جدید سازش را اجرا می‌کند
گردشگری خائنانه
گردشگری خائنانه
 

ولیعهد عربستان از آغاز یک پروژه عظیم گردشگری جهانی در کشورش با عنوان "پروژه دریای سرخ" خبر داد در حالی که محور اصلی آن را رویکرد به سازش با صهیونیست‌ها با ادعای گردشگری تشکیل می‌دهد.
هنوز مدت زیادی از واگذاری جزایر مصری به عربستان نمی‌گذرد که سران سعودی از اجرای طرح توسعه گردشگری در جزایری در دریای سرخ خبر داده‌اند طرحی که به دلیل توافقات گذشته مصر و صهیونیست‌ها و نیز نقش رژیم صهیونیستی در گردشگری منطقه مولفه‌ای جدید برای خیانت سعودی به فلسطین و اجرای روند سازش می‌شود. طرحی که ولیعهد آن را اجرا می‌کند. محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان رئیس شورای اداره صندوق سرمایه‌گذاری‌هاست که سرمایه‌گذاری اولیه این پروژه را برعهده دارد.
پروژه "دریای سرخ" شامل ارتقای گردشگاه‌ها و مناطق سیاحتی در بیش از ۵۰ جزیره بین شهرهای أملج و الوجه است. این پروژه همچنین شامل ارتقای جاذبه‌های گردشگری برخی شهرهاست که از اهمیت تاریخی زیادی نیز برخوردارند. این پروژه در سه ماه آخر سال ۲۰۲۲ تکمیل می‌شود. این پروژه شامل جزایر بکر در دریای سرخ است و گردشگران اجازه می‌دهد تا از دیدن جاذبه‌های طبیعی و جزایر زیبا و برکه‌های فریبنده لذت ببرند.
کلنگ زنی این پروژه اواخر سال ۲۰۱۹ صورت می‌گیرد و این مرحله شاهد ارتقای فرودگاه، بندر، هتل‌ها، منازل مسکونی و زیرساخت‌هاست. لازم به ذکر است اخیرا مصر واگذاری جزایر خود به سعودی را اجرا کرد که اکنون برای گردشگری از آنها یاد می‌شود. لازم به ذکر است مجتهد، شاهزاده افشاگر معروف عربستانی با اشاره به واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر از سوی مصر به عربستان اعلام کرد، این توافق مقدمه‌ای برای اعلان رابطه بین ریاض و تل آویو است.
اقدام «عبدالفتاح السیسی» در واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر در دریای سرخ به عربستان جدای از اینکه مخالفت‌های زیادی را در داخل مصر برانگیخته ابعاد جالب دیگری هم یافته است. بلافاصله پس از این پیشکش مصر،کارشناسان منطقه‌ای تاکید کردند که نیازهای مالی قاهره باعث شده تا «السیسی» چوب حراج به خاک مصر بزند. اما ظاهرا سعودی‌ها اهداف کلان‌تری را از این توافق پیگیری می‌کنند که مهم‌ترین آن «هم مرز شدن با اسرائیل» و «برقراری رابطه رسمی با این رژیم است.» به گزارش تسنیم، «مجتهد» افشاگر معروف سعودی در تازه‌ترین افشاگری خود درباره این رخداد تاکید کرد، توافق تیران و صنافیر مقدمه‌ای برای اعلام رابطه میان آل‌سعود و اسرائیل است. وی تاکید کرد؛ این توافق به سبب رابطه با اسرائیل بود و اکنون فرصت برای این‌که عربستان ، رابطه خود با اسرائیل را به بهانه موفقیت طرح «پل» اعلام کند، فراهم شده است. «مجتهد» افزود بعید نمی‌‌داند که «ملک سلمان» سفری به اردن انجام دهد تا با مسئولان اسرائیلی هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.»
«عاصم الدسوقی» استاد تاریخ معاصر مصر نیز هدف عربستان از الحاق این دو جزیره را تمایل این کشور برای داشتن مرزهای زمینی مستقیم با اسرائیل دانست که اجازه می‌دهد تا نیروهای اسرائیلی در صورت لزوم در داخل عربستان وارد عمل شده و به این کشور در مقابله با ایران و حوثی‌ها – در صورت شعله‌ور شدن جنگ - کمک کنند. این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که همزمان سعودی در حال سرکوب مسلمانان و البته خیانت به فلسطین است چنانکه نظامیان سعودی که نزدیک به سه ماه است، همچنان در حال کشتار و تخریب در العوامیه هستند، اخیراً با کوچ اجباری ساکنان این منطقه، منازل آنها را آتش می‌زنند و با انتشار اخباری جعلی، تلاش می‌کنند افکار عمومی را منحرف سازند. از سوی دیگر کمیتۀ عمومی حج در سوریه اعلام کرد که عربستان سعودی، برای پنجمین سال متوالی، حجاج سوری را از ادای فریضۀ حج منع کرد.
اقدامات سعودی در حالی است که در فلسطین جنایات صهیونیست‌ها ادامه دارد چنانکه صهیونیست‌ها امروز به صورت گسترده به هتک حرمت مسجدالاقصی پرداختند؛ بهانه آنها برای این کار، فرا رسیدن سالروزی است که ادعا می‌کنند، معبد موهوم یهودیان یا به گفته خودشان «هیکل» در این روز تخریب شده است.
بلدوزرهای رژیم صهیونیستی برای صد و شانزدهمین بار روستای «العراقیب» در النقب را تخریب کرد. نظامیان رژیم اشغالگر با یورش به مناطق مختلفی از کرانه باختری رود اردن، ده فلسطینی را بازداشت کردند. خبر دیگر آنکه اردن تأیید کرد که در مدت زمان مسدود بودن درهای مسجد‌الاقصی، نظامیان رژیم صهیونیستی اسناد مهم و تاریخی زیادی را از مسجدالاقصی دزدیده‌اند. براساس معاهده صلحی که میان اردن و اسرائیل در سال ۱۹۹۴ امضا شده است، اردن مسئولیت اداری اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در قدس اشغالی را بر عهده دارد.

کد مطلب: 100331
 
Share/Save/Bookmark