میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
 
 
ولایتی:
سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استوانه مقاومت در ایران و منطقه است.
به گزارش تسنیم، علی‌اکبر ولایتی در حاشیه دیدار با سفیر سوریه در ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دیدار انجام شده آقای عدنان محمود حوادث رخ داده در سوریه را تشریح کرد. وی افزود: بدون تردید تمامیت ارضی سوریه مثل تمامیت ارضی عراق مورد حمایت ایران و خط مقاومت است و هر طرحی در جهت تجزیه کشورهای منطقه طراحی شود بدون تردید مردم منطقه و جهان اسلام با آن مقابله می‌کنند.
ولایتی با اشاره به تهدید ترامپ مبنی بر قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی خاطر نشان کرد: در مورد آمریکایی‌ها که سپاه را تهدید کردند حرف تازه‌ای نیست و بدانند سپاه نماینده مردم ایران در کل جبهه مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در منطقه است.
وی با تاکید بر اینکه سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه است، اظهار داشت: بدون تردید اگر مشورت‌های سپاه نبود امروز داعش بر عراق و سوریه حاکم بود لذا آمریکایی‌های که حامی داعش هستند از دست سپاه ناراحتند اما کوچکتر از آن هستند که علیه سپاه کاری کنند چون مردم ایران متحد هستند و در حمایت تمامیت ارضی کشور و از جمهوری اسلامی ایران و اعتماد اسلامی و هویت ایرانی و سپاه نماد آن است و مخالفت با سپاه یعنی مخالفت با مردم.
رئیس‌ هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آینده برجام گفت: اینکه اختیار تعهد آمریکایی‌ها به دست یک آدم غیرقابل پیش‌بینی و بی‌منطق بسپارند به ضرر آمریکایی‌هاست.
ولایتی با اعلام اینکه برای جمهوری اسلامی که توانمندی خود را صلح و مقاومت نشان داده همه گزینه‌ها روز میز است، افزود: آنها باید بدانند ما پاسخ متقابل را با قدرت خواهیم داد و این برعهده سایر امضاکنندگان قرارداد ۱+۵ است که آمریکا را وادار کنند که دست از بی‌منطقی و سرکشی و طغیان در برابر مقررات بین‌الملل بردارد.
ولایتی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر همکاری مشترک ایران ترکیه و روسیه در استان ادلب اظهار داشت: تعداد زیادی از نیروهای تروریستی در ادلب جمع شدند که شکست خوردند، برای نظارت بر آنها تصمیم خوبی گرفته شده که سه کشور ایران، ترکیه و روسیه باید مراقب باشند اینها دست از پا خطا نکنند.

هدف آمریکا تجزیه سوریه است
از سوی دیگر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران همواره حامی جبهه مقاومت است، گفت: آمریکایی‌ها در مناطق شرقی و شمال شرقی سوریه هدف تجزیه دارند.
ولایتی دیروز در دیدار با عدنان محمود سفیر سوریه در ایران با اشاره به مقاومت ملت و دولت سوریه در برابر هجوم جریان‌های تروریستی تکفیری به این کشور اظهار‌ داشت: دولت و ملت سوریه در رأس آنها آقای بشار اسد نشان داده‌اند که استوانه مقاومت در منطقه هستند.
وی ادامه داد: تصور تکفیری‌ها، سعودی‌ها و آمریکایی‌ها این بود که ظرف چند هفته می‌توانند سوریه را تصرف کنند و دولت قانونی این کشور به رهبری آقای بشار اسد را ساقط کنند.
ولایتی اضافه کرد: بیش از ۶ سال ملت سوریه تحت حمایت بشار اسد جنگ تحمیلی به کشورشان را تحمل کردند و استقامت کرده و شخص بشار اسد و ملت سوریه آبروی خط مقاومت در منطقه را خریدند و به بقیه کشورهای منطقه نشان دادند می‌توان در برابر قدرت‌های امپریالیستی دنیا مقابله کرد. وی افزود: جمهوری اسلامی در عمل نشان داد که عمل و سخنش در حمایت از مظلومیت، از اول انقلاب تاکنون ثابت بوده است، بدون تردید آمریکایی‌ها صهیونیست‌ها و کشورهای ارتجاعی منطقه فهمیده‌اند که مقاومت در منطقه شامل سوریه، عراق، فلسطین، لبنان و یمن ادامه خواهد داشت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در مناطق شرقی و شمال شرقی سوریه هدف تجزیه دارند تصریح کرد :‌این هدف را در عراق نیز پیگیری می‌کنند و عامل آنها در منطقه نیز صهیونیست‌ها هستند که موفق نیز نخواهند شد و همانطور که ملت سوریه و عراق در برابر این هدف پیروز شده‌اند، دیگر کشورهای منطقه نیز می‌توانند پیروز شوند و جمهوری اسلامی همواره حامی کشورهای محور مقاومت خواهد بود.

کد مطلب: 101330
 
Share/Save/Bookmark