میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۹
 
 
محقق شد، محقق می‌شود، محقق خواهد شد
سخنگوی دولت در تازه ترین اظهارنظر خود اعلام کرد که سال۹۵ بدون کسری به پایان رسید و...

سخنگوی دولت در تازه ترین اظهارنظر خود اعلام کرد که سال۹۵ بدون کسری به پایان رسید و از ۲۹۴ هزار میلیارد تومان منابع مصوب بودجه ۹۵، ۲۸۲ هزار میلیارد تومان تحقق یافت یعنی بودجه ۹۶ درصد تحقق یافت، البته این به معنای کسری بودجه نیست بلکه به معنای عدم تحقق بودجه است.
جان من دقت فرمودید؟ توجیه شدید؟ اینکه دولت تدبیر و امید از آن دولت‌هایی نیست که "کسری بودجه" بیاورد فقط بودجه‌اش محقق نمی‌شود که آن هم مساله مهمی نیست. به هر حال بودجه است و یک وقت‌هایی محقق نمی‌شود. نمی‌شود که خودکشی کرد.
ما خودمان هم آرزوهای دور و درازی داشتیم.یک زمانی می‌خواستیم در روزنامه "نیویورک تایمز" یک ستون طنز راه بیندازیم و همه کارهایش را هم توی ذهن خودمان انجام داده بودیم و مشکلی هم وجود نداشت ولی افسوس که محقق نشد. یکی دیگر از چیزهایی که محقق نشد همین بازگشت برادر "خاوری" به خاک وطن بود که تمامی دستگاه‌های قضایی، نظامی، انتظامی، امور داخله و امور خارجه همکاری کردند که ایشان را از کانادا برگردانند و همه چیز هم ردیف شد اما حیف که محقق نشد و ایشان همانجا ماند.
اعدام "ب.ز" هم قطعی بود اما آن هم محقق نشد. یعنی قرار بود محقق بشود ولی یکباره اتفاقاتی افتاد که قرار شد دیگر محقق نشود. هرکس هم شک دارد می‌تواند برود تحقیق کند. هی تصمیم می‌گیرند محقق بشود و هی محقق نمی‌شود به ننجون چه ربطی دارد.
مورد آخر مربوط به عمه رهبر کره شمالی است که اتفاقا درباره ایشان مشکلی وجود نداشت و محقق شد اما از آنجا که مدیرمسئول روزنامه سیاست روز اکیدا به ننجون دستور داده‌اند که در امور نسوان فرنگی و ایضا معقولات، دخالتی نکنیم همینجا موضوع را درز می‌گیریم و فقط خیالتان راحت باشد که محقق شد.
همین

کد مطلب: 98865
 
Share/Save/Bookmark