میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۵
 
 
ارتباط «پالم» با روابط ایران و مالزی از نظر وزیر ارتباطات!

محمود واعظی، رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مالزی گشایش دفتر نمایندگی روغن پالم مالزی در ایران را زمینه خوبی برای افزایش مبادلات اقتصادی دو کشور می‌داند! این در حالی است که مضرات این روغن توسط وزیر بهداشت یکبار عنوان شده بود هر چند که بعد از دو سال خود وزیر هم به دلیل ارتباط بیشتر با مالزی همان بحثی را که درباره پالم خودش در جامعه رواج داده بود را انکار کرد!!
واعظی وزیر ارتباطات در نشست همکاری اقتصادی ایران و مالزی گفت: با وزیر صنایع و تجارت خارجی مالزی که مسئولیت کمیسیون مشترک را به‌عهده دارد، مذاکرات سازنده‌ای داشتیم. ایشان از کارخانه داروسازی ضدسرطان در ایران بازدید داشت، ‌که شراکتی با ۷۰درصد سهام ایرانی و ۳۰ درصد مالزیایی است و چهار ماه آینده محصولاتش تولید می‌شود، همچنین در زمینه همکاری برای تولید غذای حلال توافقات خوبی انجام شده است.
واعظی درباره واردات پالم از مالزی گفت: با صحبت‌هایی که دراین‌باره داشتیم و با توجه به گشایش دفتر مالزی در ایران، روغن پالم زمینه خوبی برای همکاری است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شرکت‌های نفتی مالزی بیان کرد: شرکت‌های نفتی مالزی، پتروناس و گروه البخاری دو میدان نفتی را مطالعه و برای یادداشت همکاری اقدام می‌کنند که از همکاری‌های خوب بین ایران و مالزی است. همچنین در خصوص همکاری‌های تجاری صحبت کردیم.
واعظی با اشاره به سفر سال گذشته دکتر روحانی به مالزی افزود: از زمان سفر رئیس جمهور ایران به مالزی روابط تجاری ما گسترش یافته و ۴۰ درصد رشد داشته است. در حال حاضر حجم روابط ما به ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است که البته کافی نیست و باید برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشیم که چند برابر شود.
وی با بیان اینکه رؤسای بانک مرکزی دو کشور ایران و مالزی به توافقات خوبی رسیدند، گفت: با امضای این سند می‌توانیم روابط بانکی را نیز افزایش دهیم. همچنین در حوزه‌های حمل و نقل، گردشگری، ICT نیز زمینه خوبی برای همکاری وجود دارد و امیدواریم در آینده روابط دو کشور در همه زمینه‌ها افزایش یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وقفه ۱۰ساله بین فعالیت‌های ایران و مالزی بیان کرد: آخرین کمیسیون مشترک بین دو کشور ۱۰ سال پیش انجام شده بود اما با اقداماتی که در سال‌های گذشته صورت گرفت و سفر رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه دو کشور، امروز شاهد امضای سند همکاری بودیم.

کد مطلب: 99585
 
Share/Save/Bookmark