میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۵
 
 
نوبخت:
تغییرات در کابینه دولت به وقتش صورت می‌گیرد
خبر رفتنم از سازمان برنامه و بودجه اساس ندارد

سخنگوی دولت درباره احتمال تغییرات در کابینه دوازدهم توضیحاتی داد.
محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییرات در کابینه گفت: رئیس‌جمهور متناسب با ضرورت‌ها تغییراتی می‌دهند منتهی موضوعی که الان در رسانه‌ها مطرح می‌شود گمانه زنی‌های رسانه‌ای است.
سخنگوی دولت درباره زمان این تغییرات در کابینه اظهار کرد: به وقتش صورت خواهد گرفت.
وی درباره دیدار واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور با محمدباقر قالیباف نیز اظهار کرد: اینها اخباری است که همکاران شما خبر می‌کنند و قرار نیست به همه شایعه‌ها پاسخ داده می‌شود.نوبخت با اشاره به اخبار منتشره درخصوص رفتنش از سازمان برنامه و بودجه نیز گفت: این هم از همان دست خبرهاست که پایه و اساسی ندارد.
سخنگوی دولت درباره مصوبات دیروز هیئت وزیران با بیان اینکه امروز تصویب کردیم که همه زارعین عزیزی که در حوادث طبیعی و غیرمترقبه دچار خسارت شدند تا دو سال همه وام‌هایشان تمهیل شود، اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه موظف شد که اصل و سود و همچنین همه جرائمی که به تاخیر و تعویق دوساله مربوط می‌شود و مابه التفاوت سود آن را پرداخت کند.
نوبخت گفت: مسئله انتقال برخی واحدها از مرکز به حاشیه و همچنین اینکه کارت بازرگانی که صادر می‌شود به صورت تخصصی درباره اش عمل شود و اینکه یک نفر نتواند از کارت بازرگانی دیگری استفاده کند تا نظمی به کار تجارت در کشور داده شود از جمله مسائل مطرح شده در هیئت وزیران بود.
نوبخت گفت: در ارتباط با کاهش آسیب‌های اجتماعی مقرر شد که حداقل ۸۰ میلیارد تومان را برای تجهیز اردوگاه هایی که به عنوان کمپ می‌توان معتادان را در آن درمان کرد، اختصاص دهیم.
سخنگوی دولت درباره زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق گفت: این اعتبار از سه ماهه قبل در حساب همه وزارتخانه‌ها بود، در دو ماه اول با توجه به اینکه این افزایش باید به صورت پلکانی عمل می‌شد مقرر بود که یک استفسار از مجلس انجام شود که انجام شد و در اعمال این اصلاحات براساس تفسیر مجلس باید احکام همکاران ما در دستگاه‌های اداری اصلاح می‌شد که امیدوارم انجام شده باشد.
وی اظهار کرد: آنچه مهم است تامین اعتبار و پرداخت این‌ها به دستگاه هاست که انجام شده و من از همه دستگاه‌های دولتی انتظار دارم که اگر تا به حال به هر دلیلی اصلاح احکام را انجام نداده‌اند، سریعا ظرف چند روز انجام دهند تا ما برای پرداخت حقوق تیرماه این افزایش سنواتی را که پرداخت نشده بود را پرداخت کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص برنامه دولت برای کاهش هزینه سفرهای خارجی اعضاء هیات دولت نیز گفت: فراتر از مصادیقی که رئیس‌جمهور بیان کردند برای صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری و عمرانی الزام داریم و با توجه به اینکه احتمال کاهش منابع ارزی یا ریالی ما در آینده وجود دارد، باید برای عدم تحقق منابع بودجه‌های اضطراری داشته باشیم، به این جهت الان دو بودجه اضطراری با مقادیری از صادرات تهیه کردیم و این موارد در شورای هماهنگی اقتصادی سه قوه توسط سازمان برنامه و بودجه مطرح خواهد شد.
نوبخت در مورد انتشار اسامی کسانی که ارز ۴۲۰۰ دریافت کردند نیز اظهار کرد: اینکه وزارت صنعت و بانک مرکزی موظف شدند کسانی که ارز ۴۲۰۰ دریافت می‌کنند اسامی‌شان اعلام شود تا جامعه بداند که چه کالایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود، گامی در جهت شفاف‌سازی است.

کد مطلب: 105057
 
Share/Save/Bookmark