میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
معاون اول رئیس‌جمهور مطرح کرد؛
با برگشت مرحله دوم تحریم‌ها هیچ اتفاقی نمی‌افتد

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: با اقتدار تأکید می‌کنیم آمریکا قادر نخواهد بود این شعاری‌ که فروش نفت ایران را متوقف می‌کنیم عملی کند.
اسحاق جهانگیری در مراسم سالروز تاسیس بیمه سلامت، ضمن عرض تسلیت ایام اربعین گفت: امیدواریم خداوند به همه ما این توفیق را عنایت کند که راه با عزتی که سرور و سالار شهیدان ایجاد کردند سر لوحه کارمان قرار دهیم.
جهانگیری در ادامه با اشاره به تهدیدهای‌ آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید در ۱۳ آبان گفت: به جز اربعین در مقطع خاص تاریخی دیگری قرار گرفته‌ایم و آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که در هفته دیگر مرحله دوم تحریم‌ها اعمال می‌شود؛ آمریکایی‌ها کار ظالمانه‌ای بر خلاف حقوق بین‌الملل انجام داده‌اند و از توافقی که خیلی برای آن کار کردیم و از سال ۸۲ شروع شده بود و ۱۰ سال زمان صرف آن شده بود؛ همچنین در این دولت ۱۸ ماه مذاکره و نشست خبری جدی برای انعقاد آن شکل گرفته بود و وزرای‌ ۷ کشور با تیم‌های مذاکره‌کننده ۱۸ روز شبانه‌روز مذاکره کردند که بتوانند به توافق برسند آقایی در آمریکا رأی آورده است و یکدفعه‌ اعلام می‌کند که این توافق را قبول نداریم و تحریم‌ها را اعمال می‌کنیم.
جهانگیری تصریح کرد: آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند هدف ما دولت و حکومت ایران است؛ اما هدفشان‌ تمام مدت این بوده است که ملت ایران تحت فشار قرار گیرد.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا در حوزه دارو و درمان اظهار کرد: یکی از بخش‌هایی که شامل تحریم نمی‌شود حوزه دارو و درمان است؛ البته ما نباید مردم را نگران کنیم اما هیچ وقت هم به مردم دروغ نمی‌گوییم و آنچه می‌گوییم صادقانه است با این حال آمریکایی‌ها تلاش کردند تا مردم در حوزه دارو و درمان دچار مشکل شوند.
وی ادامه داد: افزون بر دارو و درمان آمریکا کالاهای اساسی و موادغذایی‌ که حتی در جنگ‌ها نیز شامل تحریم نمی‌شود مشمول تحریم قرار دادند یا کاری کردند که ما نتوانیم پول کالاهای اساسی را جابجا‌ کنیم.
جهانگیری با بیان اینکه آمریکایی‌ها روزشمار‌ تحریم‌های ۱۳ آبان را شروع کرده‌اند، گفت: تأکید می‌کنم مردم بدانند هیچ اتفاق جدیدی در ۱۳ آبان رخ نخواهد داد و همه اتفاقات در سه تا چهار ماه گذشته رخ داده است همچنین آمریکا نمی‌تواند فروش نفت ایران را متوقف کند.

کد مطلب: 106650
 
Share/Save/Bookmark