میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷
 
 
سید حسن نصرالله :
مقابله با پهپادهای اسرائیلی موثر بود
مقابله با پهپادهای اسرائیلی موثر بود
 

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مقابله قاطعانه مقاومت با تجاوزات هوایی رژیم صهیونیستی را سبب کاهش نقض حریم هوایی لبنان از سوی این رژیم اعلام کرد.
سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت علامه شیخ حسین کورانی سخنرانی و ابعاد جدیدی از آنچه در لبنان و منطقه می‌گذرد را مطرح کرد. مراسم بزرگداشت علامه شیخ حسین کورانی دیروز در مجتمع المجتبی-الحدث شهرک یاطر در جنوب لبنان برگزار شد.
پیشتر روزنامه الجمهوریه لبنان به نقل از آنچه منابع آگاه خوانده بود، نوشته بود که سید حسن نصرالله درباره مسائل داخلی و خارجی از جمله عملیات اخیر یمنی‌ها در هدف قرار دادن تاسیسات نفتی آرامکو و همچنین انتخابات کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی سخنرانی خواهد کرد.تحولات داخلی لبنان به ویژه مسئله مزدوران و جاسوسان رژیم اشغالگر قدس از دیگر محورهای سخنان نصرالله اعلام شده بود. نصرالله در این سخنرانی تاکید کرد در ابتدا برای برادر بزرگوارمان، شیخ حسین کورانی علو درجات را از درگاه احدیت مسئلت می‌جوییم و به خانواده‌ عزیزشان و تمام برادران و دوستدارانشان و کسانی که در این مسیر با ایشان همراه و همگام بودند، به خاطر فقدان این برادر بزرگ و عزیز تسلیت عرض می‌کنم. شیخ کورانی، یک عالم باتقوا و مجاهد، مربی و استاد و مبلغ رسالت الهی بود، ما از همان دوران جوانی با این شخصیت بزرگ آشنا شده بودیم و اولین جایی که ایشان را ملاقات کردیم، حوزه امام المنتظر(عج) در بعلبلک بود. شیخ حسین کورانی یکی از موسسان حزب الله بود که تمام روابط و جایگاهش را برای مشارکت در ایجاد این مسیر به کار گرفت. شیخ کورانی به حق فرزند ولایت بود. شیخ کورانی به تصمیماتی که در این مسیر گرفته می‌شد، پایبند بود و این معنای فرزند موسسه بودن است. شیخ کورانی با وجودی که به شدت با مشارکت حزب الله در انتخابات پارلمانی مخالف بود، ولی هنگامی که تصمیم برای این منظور گرفته شد، با قدرت از این تصمیم(مشارکت حزب الله در انتخابات پارلمانی) حمایت کرد. شیخ حسین کورانی ملتزم به اندیشه و خط و شیوه امام خمینی(ره) و استاد من در حوزه علمیه بعلبک بود و حتی یک لحظه از ارائه هر خدمتی به اسلام و امت اسلام و مسائلی که به خاطر آن مبارزه می‌کنیم، دریغ نکرد. مواضع شیخ کورانی در مسائل عمومی واضح و شفاف بود و در هیچ چیزی تردید به خود راه نمی‌داد. نصرالله در ادامه تاکید کرد که مقابله با پهپادهای اسرائیلی حق ما است، تصمیم مقابله با پهپادها منجر به کاهش نقض حاکمیت و فضای لبنان از سوی دشمن شده است.به قواعد درگیری پایبند خواهیم بود و مسئله به اینجا ختم نمی‌شود، بلکه آغاز راه است و این موضوع تابع شرایط میدانی است. وی در ادامه تاکید کرد که هر کس با دشمن(رژیم صهیونیستی) همکاری کند، باید به اندازه جرمی که مرتکب شده، مجازات شود.

کد مطلب: 110853
 
Share/Save/Bookmark