میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷
 
 
برگزاری سمینار آشنایی با قیر و آسفالت منطقه شمال شرق شرکت نفت پاسارگاد

پنجمین دوره سمینار آشنایی با قیر و آسفالت منطقه شمال شرق شرکت نفت پاسارگاد با محوریت آشنایی با انواع قیرها، درجه عملکردی، فرایند کنترل کیفیت و ذخیره انواع قیر در مخازن کارخانه‌های آسفالت با مشارکت و همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین با حضور کارشناسان و علاقمندان در سالن آمفی تئاتر این اداره کل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت نفت پاسارگاد، شرکت نفت پاسارگاد به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده قیر در ایران و خاورمیانه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود اقدام به برگزاری همایش‌های آموزشی در شهرهای مختلف ایران می‌نماید تا ضمن معرفی آخرین فناوری‌های این حوزه، استفاده از قیر با کیفیت، در راستای افزایش دوام آسفالت‌های جاده‌ای را تبیین نماید.
از سازمان ملی استاندارد، سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) که بزرگترین سازمان تدوین‌کننده و منتشرکننده استانداردهای بین‌المللی در جهان است با همکاری ۱۶۲ کشور جهان استانداردهای بین‌المللی را تدوین و راه را برای ورود محصولات و خدمات به بازار‌های جهانی هموار می‌سازد.
مدیریت کلی امور فنی، برنامه‌ریزی‌های استراتژیک، ایجاد ساختار، تشکیل و انحلال کمیته‌های فنی، تجدید نظر روش‌های اجرایی مرتبط و پایش فعالیت‌های کمیته‌های فنی بخشی از وظایف هیات مدیره فنی سازمان بین‌المللی استاندارد است که تنها ۱۵کشور جهان می‌توانند به عضویت آن انتخاب شوند.
برپایه این گزارش، با توجه به اینکه در این رقابت سخت بین‌المللی، سوابق علمی و فنی نماینده کشورها نقش بسیار مهمی در انتخاب اعضا دارد، نماینده جمهوری اسلامی ایران توانست با پشتوانه سوابق علمی، فنی و مدیریتی با کسب آراء قابل توجه کشورهای عضو شورای سازمان بین‌المللی استاندارد، در همان مرحله نخست به عضویت هیات مدیره فنی سازمان بین‌المللی استاندارد انتخاب شود.
نمایندگان کشور‌های نروژ و ترکیه با آرای مساوی و کمتر از نماینده جمهوری اسلامی ایران در دور دوم به رقابت می‌پردازند.
کشورهای جمهوری اسلامی ایران، آلمان، آمریکا، انگلستان، استرالیا، فرانسه، ژاپن، سوئیس، روسیه، سوئد، چین، جمهوری کره، جامائیکا و مکزیک به مدت سه سال عضو هیات مدیره فنی سازمان بین‌المللی خواهند بود و یکی از کشورهای نروژ یا ترکیه نیز پس از رای گیری مجدد به این اعضا می‌پیوندند.
در سال ۲۰۱۱ سازمان بین‌المللی استاندارد به دلیل مسئولیت‌های فنی و مدیریتی مژده روشن طبری، دبیری سه کمیته فنی و ریاست سه گروه کاری، وی را به عنوان بانوی برجسته استاندارد‌سازی در جهان معرفی کرده بود.
این پژوهشگر سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: با عضویت ایران در هیات مدیره فنی سازمان بین‌المللی استاندارد، جزو ۱۵ کشور جهان هستیم که می‌توانیم در تصمیم گیری‌های کلان درخصوص تدوین، تصویب یا تجدید نظر استانداردهای بین‌المللی، برنامه‌های استراتژیک، تشکیل کمیته‌های فنی و تجدید نظر در شیوه‌های اجرایی ایزو نقش داشته باشیم. این انتخاب سه ساله بوده و یک باز نیز قابل تمدید است.

کد مطلب: 101259
 
Share/Save/Bookmark