میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
۱۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۶
 
 
دمشق بر مقابله با گروه‌هاي تروريستي تاكيد كرد
ترکیه و شيخ‌نشين‌ها عاملان ريختن خون مردم سوريه
ترکیه و شيخ‌نشين‌ها عاملان ريختن خون مردم سوريه
 

همزمان با ادامه رويارويي ارتش با گروه‌هاي تروريستي، دولت سوریه، ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس را مسئول اصلی ادامه درگیری‌های خشونت آمیز در سوریه و به شکست کشاندن ماموریت فرستاده سازمان ملل دانست.
به رغم تلاش‌هاي جهاني براي پايان بحران سوريه، همچنان برخي كشورهاي عربي، تركيه و غرب همچنان به دنبال بحران سازي در اين كشور مي باشند چنانكه جهاد مقدسی، سخنگوی وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ترکیه و کشورهای حوزه خلیج (فارس) مسئول اصلی ادامه درگیری‌های خونین در سوریه و همچنین به شکست کشیده شدن ماموریت اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه هستند.
وی افزود: برای همه ناظران حاضر در سوریه مشخص شده است که ترکیه و کشورهای حوزه خلیج (فارس) نسبت به تعهداتشان برای موفقیت آتش بس اعلام شده در عید قربان پایبند نیستند و در حقیقت مسئول اصلی ادامه درگیری‌ها و خشونت‌های خونین سوریه این کشورها هستند. مقدسی در بیانیه خود به طور صریح برای گروه‌های مخالف نظام از عبارت گروه‌های تروریستی مسلح استفاده کرده است. همچنين وائل الحلقی نخست‌وزیر دولت سوریه ضمن محکوم کردن نقض آتش بس اعلام شده توسط گروه‌های مسلح سوری، اعلام کرد: تلاش‌ها برای تامین نیازهای ضروری مردم ادامه خواهد یافت. در عرصه سياسي سوريه نيز اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در سوریه، ابراز امیدواری کرده که چین نقش موثرتری را در حل بحران سوریه ایفا کند.
اخضر ابراهیمی ديروز در جریان دیداری با یانگ جی اچی وزیر خارجه چین در پکن، در همین خصوص گفت: «چین می‎تواند نقش موثری را در حل وقایع سوریه ایفا کند.»از سوي ديگر میخائیل بوگدانف، معاون سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه اعلام کرد که کشورش توقف هرچه سریعتر درگیری‌ها را در سوریه خواستار است. همچنین آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در سفرش به بلندی‌های جولان طی اظهاراتی اعلام کرد: سوریه در حال حاضر منبع نگرانی و بی‌ثباتی در منطقه است لذا نسبت به انتقاد و کشیده شدن بحران دمشق به لبنان و اردن نگرانی‌های زیادی وجود دارد. در تحولات امنيتي سوريه نيز ارتش سوریه «محمد رأفت قوصرة» از سرکردگان گروهک «ارتش آزاد» را در منطقه «ریف ادلب» در شمال غربی سوریه به قتل رساند، این درحالی است که یگان‌های ارتش در حلب نیز حمله تروریستی به دایره اطلاعات نیروی هوایی حلب را دفع و خنثی کردند.
شماری از نظامیان ارتش سوریه مستقر در مناطق «سیف الدوله» و «الاذاعه» شهر حلب تاکید کردند، با قدرت پاسدار کشور و مردم سوریه هستند و با تروریست‌ها مقابله می‌کنند که اکثر آنها را مزدوران افغان، لیبیایی و چچنی هستند. نظامیان اسرائیلی در سیف‌الدوله با لباس‌های تفنگداران دریایی می‌جنگند.
ارتش سوریه درحالی خود را برای درهم شکستن محاصره شهر «حارم» در ادلب در شمال غربی سوریه آماده می‌کند که هم‌اکنون یگان‌های این ارتش به اطراف این شهر رسیده و با تروریست‌های مسلح درگیر شده‌اند. در اين ميان سازمان همبستگي ملتهاي آفريقا ، آسيا و آمريکاي لاتين موسوم به اوسپال ضمن درخواست تقويت همبستگي با سوريه ، احترام به حقوق قانوني و عدم مداخله در امور داخلي اين کشور بر لزوم توقف کشتار مردم اين کشور بدست گروههاي مسلح تروريست تاکيد کرد.

کد مطلب: 77976
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۰۷:۳۲:۱۰
اصلا روسیه، شیخ حسن و داعش همشون امامن زاده هستند
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۰۹:۵۷:۱۹
بشار اسد هم پاک پاک است. در 30 سال پیش که داعش نبود و پدر ملعون بشار اسد در یک روز 25 هزار نفر را قتل عام کرد. البته عربستان، قطر حامی اصلی داعش خونخوار نیز مقصر هستند.
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۰:۵۹:۲۹
ترکیه نخود هر اشی است واعراب از ترس خود به اردوغان وسایرین پناه اوردن در اصل انان خود طمع تروریست ها واردوعان شده اند
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۲۳:۵۹:۲۸
واقعا روسیه و بشار اسد هم بچه امام هستند
۱۳۹۴-۱۱-۱۰ ۰۷:۴۴:۴۹
عامل خونریزی در سوریه اختلاف 19 میلیون سوری با خاندان اسد است. 25 سال پیش هم حافظ اسد در یک روز 30 هزار نفر را قتل عام کرد. آنوقت هم داعش بود؟ آنوقت هم نظامیان کودتاگر ترکیه دخالت میکردند. ایران هم بیخودی خودش را درگیر یک جنگ بی حاصل کرد. حصرت زینب(س) دوباره مظلوم شده. دخالت بنام ایشان بکام بشار اسد.
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۳:۴۷:۱۱
متاسفانه با این وضعی که در سوریه بوجود اومده هر روز شاهد کشته شدن افراد بیگناه هستیم به امید آزادی کامل سوریه
علی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۰۵:۲۶
با سلام
راه حل مشگل سوریه قانع شدن به حقوق همه ادیان و اقوام است توسط خود مردم سوریه و گر نه عاقبت این کشور بد تر از افغانستان خواهد شد . اول باید بحث حرکت های مسلحانه حل شود ان هم با کرت منسجم سیاسی ، نظامی و فرهنگی و اقتصادی به صورتت هماهنگ و در داخل و خارج از سوریه
در مرحله بعد باید سوریه به صورت یک کشور مستقل و یکپارچه بتواند ادامه حیات بدهد
شهاب
۱۳۹۳-۱۰-۲۳ ۱۶:۵۵:۵۸
کامران جان
در اداره کشور یک مفهومی وجود داردکه باید کاری کنید که خاکریز های دفاعی شما از مرزهای کشور خیلی دور باشند الان در صورت سقوط بشار اسد باید شاهد جنگ درشهرهای مرزی باشیم
به این نکته فکر کردی؟
کامران
۱۳۹۳-۱۰-۲۳ ۰۱:۲۸:۳۷
عامل ریختن خون مردم سوریه کسانی هستند که در مقابل انقلاب مردم سوریه موضع گرفتند و نظام مستبد اسد را پشتیبانی کردند. در سایر کشورهای عربی خود ملتها توانستند حاکمان جبار را به زیر کشند اما در سوریه به دلیل حمایتها و کمکهای لوجستی و نظامی ...نتوانستند کاری از پیش برند و به شکل ددمنشانه ای با اسلحه های شیمیایی و سنگین نابود و سرکوب شدند.
۱۳۹۳-۰۸-۲۲ ۱۲:۳۷:۲۰
اردوغان و حاکمان شیوخ عرب نوکران امریکا اسرائیل و انگلیس اند چاره ای جز اطاعت از اربابانشان ندارند نباید از انها انتظار دیگری داشت انها با مفهوم انسان ازاده بیگانه اند
علی
۱۳۹۳-۰۵-۱۴ ۰۳:۰۲:۵۶
1- ماهیت اردوغان بعنوان یک سیاستمدار منافق بر همه مشخص است
2- از شیوخ عرب چه انتظاری داری ؟
3- اگر از موشکهای سرگردان در زمان جنگ ایران و عراق گاها به کویت و قطر و عربستان شلیک می شد شاید حکام خون خوار این کشورها به خود می آمدند و دست از حمایت این تروریستها بر می داشتند
ان شاءا... سر عقل بیایند
ABD
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۳۸:۳۸
جنگ در سوریه اختلاف افکنی بین شیعه وسنی است که کار امریکا ونوکر ان اسراییل است . وجالب اینکه تر کیه واعراب شیخ نشین نیز بر این طبل نفاق کوبیده وخون برادران دینی خود را در سوریه میریزند.جای تاسف است
lhcdhv
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۹:۲۴
ترکیه وشیوخ و عده ای دیگر،مسئول ریختن خون مردم سوریه
۱۳۹۲-۰۷-۲۷ ۱۲:۵۷:۲۶
شیوخ شیخ نشبنها ازاول معلوم بودند.اما اردغان منافقترین سیاستمدار دنیا شناخته شده.اردغان کذاب است.
۱۳۹۲-۰۱-۱۵ ۱۸:۵۱:۳۷
اگرسوریه پایتخت کشورهای حامی تروریست هاراهدف موشک وبمب قراردهددست ازحمایتشان ازترورستهابرمیدارندمگرخون مردم آنهاازخون مردم سوریه رنگین تراست
۱۲