میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۶
 
 
شهادت و زخمی شدن ۱۶۰ زائر حضرت سکینه(س)

به دنبال وقوع ۲ انفجار در اتوبوس حامل زوار اماکن دینی در منطقه باب مصلی واقع در جنوب پایتخت سوریه ۴۰ نفر شهید و ۱۲۰ تَن دیگر زخمی شدند.
۲ بمب در منطقه باب مصلی واقع در دمشق، پایتخت سوریه منفجر شد. براساس این گزارش، این انفجارها در نزدیکی مقبره «باب الصغیر» صورت گرفت. طبق اعلام منابع رسانه‌ای این دو انفجار به شهادت ۴۰ نفر و زخمی شدن ۱۲۰ تَن دیگر منجر شده است. در همین ارتباط شبکه المیادین به نقل از خبرنگار خود در دمشق اعلام کرده است که این انفجارها یک اتوبوس حامل زائران حضرت زینب(س) را هدف قرار دادند.
خبر دیگر آنکه بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه گفته است: با واشنگتن هیچ ارتباط رسمی نداریم و آمریکا بدون مشورت با ما به مواضع داعش حمله کرده است که این عمل غیرقانونی است.
بشار اسد در مصاحبه با رسانه‌های چین که ریاست جمهوری سوریه آن را منتشر کرد، اعلام کرد: انتظار ندارد مذاکرات ژنو نتیجه‌ای در بر داشته باشد، اما این یک گام است و این راهی طولانی خواهد بود. بحران سوریه باید بر دو پایه موازی نبرد با تروریست‌ها و گفت‌و‌گو حل و فصل شود. وی تصریح کرد: باید با تروریست‌ها جنگید و در گفت‌وگو برای حل و فصل بحران سوریه مشارکت کرد. خبر دیگر آنکه ارتش سوریه یک کامیون سلاح و مهمات را که از ترکیه عازم مواضع داعش در حومه شرقی حماه بود متوقف کرد.
ارتش سوریه با همکاری اهالی، با نصب کمین، یک کامیون با پلاک و مدارک ترکیه حامل سلاح و مهمات را که در حال حرکت به سمت مواضع داعش در منطقه "وادی‌العذیب" در محور "الصبوره" در حومه شرقی حماه بود، توقیف کردند. خبرگزاری سوریه در همین رابطه گزارش داد؛ ارتش سوریه پس از دریافت اطلاعاتی از اهالی اقدام به نصب کمین محکمی تا عمق ۱ کیلومتری مناطق اشغال شده توسط داعش در منطقه "وادی العذیب" در محور "الصبوره" در حومه شرقی حماه کردند و این کامیون را با ۵۵۱۶ گلوله توپخانه، ۲۳ گلوله ضد هوایی، ۱۱۱۷۸۰ گلوله مسلسل "پی‌کی‌سی" و تعدادی گلوله آرپی‌جی توقیف کردند.
از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی را به کُندی در تحقیقات مربوط به حملات شیمیایی تروریست‌ها به شهر حلب سوریه متهم کرد. ایگور کناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اخبار موجود در شبکه‌های اجتماعی را درباره استفاده نیروهای دولتی سوریه از سلاح‌های شیمیایی باور می‌کند. ارتش روسیه با تایید خبر رسیدن نیروهای دولتی سوریه به کرانه غربی رود فرات در حلب برای اولین‌بار طی چهار سال گذشته از کشته شدن ۶۰۰ داعشی در حملات هوایی این کشور در سوریه طی یک هفته خبر داد.
سرگئی رودسکوی، رئیس اداره عملیات در ستاد ارتش روسیه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که نیروهای دولتی سوریه برای نخستین‌بار از حدود چهار سال پیش به کرانه غربی رود فرات در حلب رسیدند. همچنین سرگئی رودسکوی گفت، جنگنده‌های روسیه ظرف یک هفته ۴۵۲ حمله را به مقرهای داعش در حومه شرقی حلب انجام دادند. خبر دیگر آنکه اعضای هیئت پارلمانی اروپا طی سفر به سوریه و دیدارشان با استاندار حلب به دنبال تغییر در مواضع منفی اتحادیه اروپا در این کشور برآمده‌اند.

کد مطلب: 98766
 
Share/Save/Bookmark