میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
جمعیت ایثارگران:
هرگونه ساز مخالف درباره شفاف‌سازی بی انصافی در حق ملت است

جمعیت ایثارگران با صدور بیانیه‌ای درباره طرح «شفافیت آراء نمایندگان مجلس» تاکید کرد وقت آن رسیده است که مسئله شفافیت در کشور در همه عرصه‌ها به یک ارزش تبدیل شود و هر گونه ساز مخالف در خصوص شفاف سازی گناهی نابخشودنی و بی انصافی در حق ملت محسوب می‌شود.
جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای درباره طرح «شفافیت آراء نمایندگان مجلس»، عنوان کرد: نزدیک به یک سال است که مسئله شفافیت آرا نمایندگان مجلس در محافل سیاسی و رسانه‌ای مورد بحث جدی قرار گرفته است و نهایتا درجلسه روز سوم شهریورماه، دوفوریت طرح شفافیت آرا نمایندگان با ۶۹ رای موافق، ۱۰۳ رای مخالف، ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در جلسه آن روز مجلس تصویب نشد.
جمعیت ایثار گران انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر لزوم و ضرورت این شفاف سازی نکاتی را خاطر نشان می‌سازد:
- بخش قابل توجهی از مشکلات فعلی کشور در عرصه قانون گذاری و تصویب طرح‌هایی که ضمانت اجرا و نتایج خوبی را بدنبال نداشته است دقیقا مربوط به کم توجهی تعدادی از نمایندگان نسبت به عواقب و نتایج لوایح مذکور است و قانون شفاف سازی آراء باعث می‌شود نمایندگان محترم نسبت به مسئولیت خود در قبال طرح‌ها و لوایح اهتمام بیشتری داشته باشند و پذیرای نتایج مترتب بر این قوانین باشند.
- اطلاع مردم از عملکرد و رفتار نمایندگان از حقوق مسلم مردم محسوب می‌شود و کوتاهی در تصویب این قانون مستقیما موجب نقض حقوق شهروندی و حقوق عمومی مردم محسوب می‌شود، طبیعی است این قانون شامل موارد خاص و مسائل امنیتی نمی‌شود.
- برچسب سیاسی زدن به این طرح و توهین به کسانی که از این طرح دفاع کرده اند از چشم تیزبین مردم پنهان نمی‌ماند و در زمان مقتضی مردم عزیز کشور در مورد آن تصمیم گیری خواهند کرد.
- با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات یادزهمین دور مجلس شورای اسلامی تصویب این طرح موجب می‌شود آن دسته از کسانی که توان مطالعه طرح‌ها و لوایح چند صد صفحه‌ای را ندارند و یا از بینش کافی برای مشارکت در فرایند قانون گذاری در کشور برخوردار نیستند شوق و رغبت خود را برای ورود به این عرصه از دست بدهند و اجازه دهند تا مجلس به معنای واقعی عصاره ملت باشد.
در پایان جمعیت ایثارگران تاکید می‌کند وقت آن رسیده است که مسئله شفافیت در کشور در همه عرصه‌ها به یک ارزش تبدیل شود و هر گونه ساز مخالف در خصوص شفاف سازی گناهی نابخشودنی و بی انصافی در حق ملت محسوب می‌شود.

کد مطلب: 110763
 
Share/Save/Bookmark