میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۲
 
 
سرلشکر باقری:
دشمن هر لحظه به دنبال طراحی توطئه جدید است

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: هرگاه پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت اسلامی اتفاق می‌افتد، دشمنان انقلاب اسلامی برای طراحی و شکل‌دهی توطئه جدیدی عزم خود را جزم می‌کنند.
سردار محمد باقری در هشتمین جشنواره مالک اشتر، پیروزی‌های بزرگ جبهه مقاومت در شکست فتنه انگیزی‌های استکبار جهانی را تبریک گفت و اظهار داشت: همانطوری که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند: و تجربه تاریخی هم نشان می‌دهد، هرگاه پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت اسلامی اتفاق افتاده، دشمنان انقلاب اسلامی برای طراحی توطئه و ایجاد مشکلات جدید در مسیر پیشبرد انقلاب اسلامی عزم خود را جزم کردند.
وی ادامه داد: از این‌رو می‌طلبد که نیرو‌های مسلح با درایت و آگاهی و هوشیاری و مراقبت لازم در همه این جبهه‌ها حضور داشته باشند و انشاالله ما نمونه‌هایی از غافلگیر نشدن را بتوانیم نشان دهیم و با آگاهی و هوشیاری لازم مسیر انقلاب اسلامی را با صلابت و استواری ادامه دهیم.
سرلشکر باقری اضافه کرد: طبیعتا در این مسیر اشراف اطلاعاتی و هوشیاری و مراقبت و همچنین ارتقای توان و آمادگی دفاعی و امنیتی نیرو‌های مسلح گام‌های اساسی است که همگی باید در این مسئله ثابت قدم، محکم و پیش‌برنده حرکت کنیم. وی گفت: فلسفه اشراف به‌طور عام این است که فرمانده از همه جزئیات و اتفاقات مجموعه زیردست خود آگاهی پیدا کند، نمونه‌های بسیار زیادی در بخش لشکری و کشوری در کشور خودمان و در حوادث منطقه‌ای را مشاهد می‌کنیم که کمبود یا نبودِ آگاهی‌های مدیران و فرماندهان نسبت به مجموعه‌های خود چه فجایع و گرفتاری‌هایی را ایجاد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: فرمانده معظم کل قوا بار‌ها و بار‌ها بر مساله اهمیت و ضرورت توجه به اشراف تاکید فرمود: ه‌اند که این مهم از سوی ستاد کل نیرو‌های مسلح به فرماندهان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح ابلاغ شده است.
سرلشکر باقری گفت: شناسایی نابسامانی‌ها و اشکالات مجموعه‌های زیردست‌مان و شناسایی عیوب و ضعف‌های‌مان برای رفع مناسب‌تر آن‌ها از دیگر تاکیدات فرمانده معظم کل قوا بوده است و انتظار فرمانده ما بر این است که ما یک صفحه مانیتوری را در مقابل خودمان و فرماندهی معظم کل قوا ایجاد کنیم تا هر یک از فرماندهان ما در سطوح مختلف نیرو‌های مسلح در صورت اراده بتوانند به صورت لحظه‌ای و به‌هنگام از تمام زیرمجموعه‌های خود جزئیات، نقاط قوت و ضعف، پیشرفت‌ها و ناکامی‌های آن به‌طور کامل آگاهی داشته باشند و بر آن اساس مدیریت مناسبی را اعمال کنند.
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح یادآور شد: طبیعی است هرچه سطوح فرماندهان ما عالی‌تر و راهبردی‌تر باشد، این اشراف کلی‌تر و عام‌تر می‌شود و هر مقدار که واحد‌های ما عملیاتی‌تر و تاکتیکی‌تر شوند، این اشراف جزئی‌تر، دقیق‌تر و ظریف‌تر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اشراف فرماندهی نقش‌های بسیار با اهمیتی را بر عهده دارد و بهترین کمک به فرمانده در تصمیم‌گیری‌های اساسی خواهد بود، گفت: فرماندهان باید اشراف را به عنوان یک بازو و یک فرصت بی‌نظیر برای خود بدانند و در هنگام تصمیم‌گیری مسئولان اشراف و اطلاعات موجود در مجموعه اشراف می‌توانند بیشترین کمک را به تصمیم‌گیری مناسب فرماندهان داشته باشند.
سرلشکر باقری تاکید کرد: اشراف می‌تواند ابزار مناسبی در پیشرفت ما و ارتقای ماموریت‌ها و تحقق اهداف ما در مجموعه نیرو‌های مسلح باشد.
وی تصریح کرد: دو خواسته اساسی فرمانده معظم کل قوا از تک تک فرماندهان نیرو‌های مسلح ارتقای توان رزمی و آمادگی‌های رزمی است و شما می‌دانید که هرگاه گزارش اشراف به محضر فرمانده معظم کل قوا تقدیم می‌شود، معظم‌له می‌فرمایند «من به این مقدار پیشرفت قانع نیستم؛ چراکه شما توانایی بیشتری از این دارید.»
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ارتقای آمادگی رزمی و دفاعی و اشراف می‌تواند کمک و یار مناسبی برای فرماندهان باشد. اشراف باید بتواند مشکلات را به خوبی شناسایی کند و به فرمانده نشان دهد و راهکار‌های مناسب را ارائه کند. فرمانده نیز باید این اشراف را غنیمت بشمارد و در مسیر حل این مشکلات گام بردارد.
سرلشکر باقری افزود: ما باید اهمیت اساسی برای نیرو‌های انسانی قائل باشیم؛ هرآنچه که ماموریت پیش می‌رود یا با دشواری مواجه می‌شود به نیروی انسانی ما برمی‌گردد؛ لذا در اشراف باید این امکان به وجود بیاید که بهتر از گذشته عناصر شایسته و کارآمد در سطوح مختلف میانی و پایینی ما به خوبی شناسایی بشوند و موجبات ارتقای آنان فراهم شود، تا کار به دست عناصر شایسته اداره شود.

کد مطلب: 102104
 
Share/Save/Bookmark