میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۰
 
 
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:
به یک حرکت پرشور سیاسی نیاز داریم

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه باید برای برگزاری یک انتخابات باشکوه تلاش کنیم، گفت: برای عبور از تحریم‌ها و تحول در اوضاع کشور نیاز به یک حرکت پرشور سیاسی داریم که این حرکت، همان حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات است.
سید محمد حسینی با اشاره به ضرورت حضور و مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم گفت: جایگاه و نقش نخبگان و مردم در این رویداد سرنوشت‌ساز غیر قابل انکار است.
وی افزود: برای عبور از تحریم‌ها و تحول در اوضاع کشور نیاز به یک حرکت پرشور سیاسی داریم که این حرکت، همان حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات است. عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اعتراف دشمن مبنی بر اینکه ایران اسلامی با صلابت راه خود را ادامه می‌دهد، خاطرنشان کرد: مردم ایران بار دیگر در ۲ اسفند پیوند خود با نظام اسلامی و پای بندی به آرمان‌های امام، انقلاب و شهدا را نشان خواهند داد و ما باید برای برگزاری یک انتخابات باشکوه تلاش کنیم.
محسن رضایی نیز روز چهارشنبه ۲۰ آذر با اشاره به جایگاه والای مجلس در تصمیم‌گیری برای معیشت مردم و مسائل مهم کشور، گفت: مجلس جایگاهی که در دهه اول انقلاب داشت را از دست داده است، زیرا تاکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره این بوده که مجلس در راس امور است، اما متأسفانه به مرور نقش مجلس تبدیل به فرع بر قوای دیگر شد.
وی ادامه داد: نقش مجلس و اقتدار آن باید دوباره احیا شود و قطعا مقتدر بودن مجلس یکی از محور‌های مهم در آینده کشور است.
رضایی با بیان اینکه مجلس خانه مردم است و نمایندگان وکلای مردم، تصریح کرد: صدای مردم باید از درون مجلس شورای اسلامی شنیده شود نه اینکه به دلیل عمل نکردن مجلس به وظایف قانونی خود، این تصور ایجاد شود که مجلس خانه ملت نیست و دنباله رو دولت است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه بازیابی جایگاه مجلس در چهار سال آینده بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: رویه کنونی مجلس دهم در تصمیم گیری‌ها و بدون قدرت عمل کردن آن، باید تغییر کند. وی با اشاره به وجود ضعف در برخی تصمیم‌گیری‌های مجلس دهم خاطرنشان کرد: مجلس باید بتواند بین مسائل اصلی و منافع ملی و مسائل فرعی و داخلی خود تفکیک ایجاد کند؛ مجلس می‌تواند در مسائل جزیی و فرعی با دولت و قوه قضاییه همراه باشد، اما در مسائل ملی و کلان باید مستقل باشد و به وظیفه قانونی خودش عمل کند.
رضایی در پایان تصریح کرد: اگر مجلس در مسائل اصلی و راهبردی در جایگاه خودش مستقل باشد و در چهارچوب وظایف قانونی خودش عمل کند هیچگاه متهم به مجیزگویی دولت نخواهد شد.

کد مطلب: 112004
 
Share/Save/Bookmark