میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳
 
 
مواضع ایران در قبال عراق را از یاد نخواهیم برد

به رغم تحرکات آمریکا و برخی کشورهای عربی برای تخریب روابط ایران و عراق، اما مردم و مقامات این کشور بر اصل همگرایی و توسعه مناسبات با ایران به عنوان کشور مقابله کننده با تروریسم تاکید دارند چنانکه رئیس جمعیت علمای اهل تسنن عراق در سخنانی تأکید کرد: مواضع ایران در قبال عراق را از یاد نخواهیم برد.
«خالد الملا» رئیس جمعیت علمای اهل تسنن عراق در سخنانی در خصوص بازتاب پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه و عراق تأکید کرد: جنگ تحمیلی از جمله گزینه‌های تهران پس از انقلاب نبود؛ بلکه تحت فشار آمریکا و نیز همدستی و توطئه برخی کشورهای عربی صورت گرفت که زمینه را برای فعالیت آمریکایی‌ها فراهم کردند. بر اساس این گزارش، وی ادامه داد: ارزشهای انقلاب اسلامی به سرعت در میان عراقی‌ها گسترش یافت. این درحالی است که دینداری در عراق به خاطر اقدامات رژیم صدام در سطح مردمی زدوده شده بود.
الملا در خصوص اشغال عراق توسط آمریکا در سال ۲۰۰۳ اظهارداشت: ایران تنها کشوری است که در کنار عراق بود و به آن کمک کرد و تسهیلات لازم برای فروش نفت و نیز در دیگر عرصه‌ها را برایش فراهم کرد. اما مساله اصلی همان مبارزه با تروریسم بود که نظام‌های عربی از کمک به ملت عراق خودداری کردند. لازم به ذکر است در ادامه رئیس جمعیت علمای عراق ادامه داد: تعدادی از نظام‌های عربی برای ورود تروریست‌ها به عراق به آمریکا کمک کردند؛ اما حمایت ایران و نظارت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی و آمدن حاج قاسم سلیمانی به عراق راه را برای مقاومت تسهیل کرد؛ چنانکه اسلحه و کارشناسان به عراق منتقل شدند؛ برخی از این کارشناسان هنگام مقابله با آمریکایی‌ها شهید شدند و این موضع جمهوری اسلامی هیچ گاه فراموش نخواهد شد ونباید کسی از ذکر این شواهد تاریخی لحظه‌ای تردید کند.

کد مطلب: 112806
 
Share/Save/Bookmark