میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
 
 
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران:
دولت روحانی عملکرد خوبی در کاهش آلودگی هوا نداشته است

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران ضمن انتقاد از عملکرد دولت روحانی درخصوص پرداخت سهم حمل‌ونقل عمومی، گفت: متاسفانه دولت در انجام وظایف قانونی خود در بحث آلودگی هوا کوتاهی می‌کند و شهرداری نیز با توجه به محدویت‌های مالی نمی‌تواند کاری کند.
زهرا نژادبهرام درخصوص وظایف دستگاه‌ها در حوزه آلودگی هوای شهر تهران،اظهار کرد: در این زمینه دولت در انجام وظایف خود کوتاهی کرده است چراکه در این زمینه قانون هوای پاک مصوب شده و بخش مهمی از مسئولیت مربوط به حوزه کاهش آلودگی هوا به عهده دولت است. وی تصریح کرد: دولت می‌تواند با توجه به ظرفیتی که دارد اقدامات موثری را در حوزه کاهش آلودگی هوا انجام دهد ولی می‌بینیم عملا اقدامی در این بخش صورت نگرفته است.
نژادبهرام ادامه داد: شهرداری یک دستگاه اجرایی است و در حد توان خود در بخش کاهش آلودگی هوا اقداماتی را انجام داده است ضمن اینکه با پرداخت سهم دولت در بخش حمل‌ونقل عمومی قطعا میزان آلودگی هوا پیدا می‌کند.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران تصریح کرد: در سال‌های گذشته شهرداری تهران به سهم خودش در بخش توسعه حمل‌ونقل عمومی سرمایه ‌گذاری کرده که البته کافی نیست چراکه ما در تهران نیاز به ۹۰۰ کیلومتر خط مترو داریم که هم اکنون حدود ۲۰۰ کیلومتر خط مترو داریم و نیاز به چندین هزار اتوبوس جدید داریم اما این اتفاق نیفتاده است.
وی با انتقاد از دولت درخصوص عدم پرداخت سهمش در بحث حمل‌ونقل عمومی بیان کرد: در این زمینه شاهد هستیم که دولت به تعهدات خود عمل نکرده است.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در ادامه با انتقاد از سازمان محیط زیست بیان کرد: علی رغم اینکه مسئول این سازمان به شورای شهر دعوت شد و از وی خواسته شد برنامه کوتاه مدت خود را برای کاهش آلودگی هوا اعلام کنند، معاون وی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که به ما ربطی ندارد! وی افزود: با توجه به شرایط تهران از شهردار تهران خواسته‌ایم توجه ویژه‌ای را به موضوع حمل‌‌ونقل عمومی داشته باشد.

کد مطلب: 102500
 
Share/Save/Bookmark