میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
ساده‌لوحی یا طمع‌ورزی؟
گرا به دشمن برای حمله نظامی
گرا به دشمن برای حمله نظامی
 

در حالی که جمهوری اسلامی بارها و بارها تاکید دارد که با تکیه به داخل و راه افتادن اقتصاد مقاومتی از تحریم و جنگ نمی‌هراسد و مانورها و رزمایشهای گوناگون نشان از آمادگی جمهوری اسلامی در مقابل هر تجاوزی می‌دهند اما برخی هستند که ساده‌لوحانه و یا به دلیل گندم ری!!! به دشمن گرا می‌دهند که چطور می‌توان مسئولان نظام را وادار به پذیرفتن گزافه‌گویی‌شان کنند! اینها که یکبار در مجلس بست نشستند و قائله مجلس ششم را رقم زده و به بی.بی.سی زنگ زدند!!! یکبار تانک آورند و قائله کوی دانشگاه را به پا کردند و در مقطعی اغتشاشات پس از انتخابات ۸۸ را مدیریت می‌کردند، یکبار به امریکا نامه زدند که کشور را تحرم کند!!!!!! حالا با به نهایت رساندن گستاخی‌هایشان به دشمن می‌گویند به جمهوری اسلامی حمله نظامی کن!
واقعیت این است که شرایط کشور که حاصل یک فرایند تقریباً بلند است، به خاطر رفتارهای جریان سیاسی اصلاح طلب رادیکال شکل گرفته و اکنون وارد فاز دیگری شده است. اصلاح طلبان رادیکال از زمانی که خود را به جامعه و انقلاب تحمیل کردند، در کارنامه خود تنها رفتاری که از آنها ثبت شده، ساختار شکنی، زیر پا گذاشتن قانون، رفتارهای سیاسی مخرب، ایجاد فتنه و اغتشاش و اندیشه براندازی نظام اسلامی بوده است. نظام جمهوری اسلامی ایران با آنها مدارا کرده که به نظر می‌رسد همین مدارا باعث بروز شرایط کنونی شده باشد، از فتنه ۷۸ تاکنون در سابقه این طیف سیاسی به ویژه افراطی‌های آنها بیشترین نمود خرابکاری، تضعیف نظام و سرسپردگی به دشمن بوده است.
این طیف تندرو قابل تامل در دهه‌های مختلف جمهوری اسلامی علیرغم همه اقدامات رادیکالی که اوایل انقلاب داشتند مانند تسخیر لانه جاسوسی و بریدن کروات و .. حالا گذشته خود را کتمان کرده و دنبال ساختار شکنی جدید افتاده اند و شده‌اند دوست دار مذاکره!! دوستداری که باید آن را از ساده‌لوحی جریان صفین و حکمیت‌شان بدانیم یا از وعده‌هایی مانند آنچه عمر بن‌سعد شنید!
اکنون که شراطی اقتصادی دسترنج همین طیف سیاسی است! برای برون رفت از این شرایط پیشنهادها، سیگنال‌ها و راهکارهایی ارائه می‌دهند که نه تنها تأثیر ندارد بلکه شرایط را بدتر هم می‌کند و به جای حل مشکلات مردم به آنها دامن می‌زند، به جای اینکه این دوستان تلاش کنند رئیس‌جمهوری با مردم سخن گوید و در مسیر وعده‌هایش حرکت کند، هر روز یک شگفتی جدیدی را رقم زده و آن را دنبال می‌کنند. هر روز یک اقدام می‌کنند یکبار نامه می‌زنند که ترامپ مانند کره شمالی با آنها مذاکره کند و یکبار دیگر گرای جنگ می‌دهند. حال یکی از مدیران ارشد وزارت خارجه دولت اصلاحات در یک وطن‌فروشی آشکار، به دشمن پیشنهاد کرده است که فشارهای اقتصادی کارساز نیست و باید شوک نظامی به ایران وارد کرد!
در تازه ترین این رفتارها هم مدیر سابق وزارت خارجه دوران اصلاحات وارد کردن شوک نظامی به ایران یا همان عملیاتی کردن تهدید نظامی را یکی از راه حالهای سربه راه کردن ایران در مقابل زیاده خواهی امریکا می‌داند!! و به دشمن پیشنهاد داده است که فشارهای اقتصادی کارساز نیست و باید شوک نظامی به ایران وارد کرد. کیهان نوشته که قاسم محبعلی از مدیران وزارت امور خارجه در دولت اصلاحات در مصاحبه با القدس العربی گفت: چرخش اساسی در سیاست خارجی ایران جز از طریق وارد کردن شوک نظامی ایجاد نخواهد شد.
وی گفته است: نظام ایران رفتار و سیاست خود را صرفا زیر فشار تحریم‌های اقتصادی تغییر نخواهد داد.
افراد وابسته به این طیف سیاسی، حتی برای رسیدن به قدرت، به دشمن پیشنهاد حمله نظامی می‌دهند، در حالی که چنین افرادی با آن پیشینه سیاسی خود، گندم ری بگیران زمانه هستند.
محبعلی افزود: همه قدرت‌های بزرگ بر ضرورت چرخش اساسی در سیاست خارجی ایران تاکید دارند تا شرایط برای آغاز مذاکرات جدید با واشنگتن فراهم شود. نظام ایران رفتار و سیاست خود را صرفا زیر فشار تحریم‌های اقتصادی تغییر نخواهد داد.
مدعیان اصلاحات که گرا دادن به دشمن برای تحریم‌های فلج‌کننده در فتنه ۸۸ را در کارنامه خود دارند، حالا پا را فراتر گذاشته و در یک وطن‌فروشی آشکار، به دشمن پیشنهاد می‌کنند که فشارهای اقتصادی کارساز نیست و باید شوک نظامی به ایران وارد کرد.
این طیف انگار هنوز باورشان نشده که اگر گزینه شوک نظامی به ایران، قابلیت اجرایی داشت، واشنگتن لحظه‌ای در اجرای آن تاخیر نمی‌کرد. مقامات ارشد و فرماندهان نظامی آمریکایی بارها اذعان کرده‌اند که در مقابله با ایران، گزینه نظامی را روی میز ندارند. پیشنهاد خائنانه شوک نظامی به ایران، بیش از پیش بر وطن فروشی جماعت مدعی اصلاحات صحه گذاشته و نشان می‌دهد که وطن دوستی آنها چیزی در حد یک شعار نیست وگرنه کدام وطن دوستی به دشمنش گرا می‌دهد که ملت را به خاک و خون بکشد!!! کدام وطن دوستی به جای پیشنهاد به وطنش به دشمن راه‌کار می‌دهد؟!
اگر بخواهیم به این صحبت‌ها بدبینانه نگاه کنیم باید بگوییم که اینها شاید وعده گندم ری شنیدند و بر همین اساس در مسیر دشمن توپ می‌زنند و به دشمن گرا می‌دهند و اگر با همان خوش بینی همیشگی به ماجرا نگاه کنیم و از ضرب‌المثل معروفمان که انشا الله گربه است استفاده کنیم باید بگوییم اینها ساده‌لوحی جریان حکمیت را دارند و با ساده لوحی خود به جمهوری اسلامی ضربه وارد می‌کنند و نهایتا در گوشه‌ای به عجز و زاری و عذرخواهی خواهند رسید! اما این طیف از هر کدام از این دو گروه که باشند باید بدانند که نهایتشان عبرت شدن در تاریخ و نرسیدن به مطلوب و عذاب وجدان است و بس! 

نویسنده: سوشیانت آسمانی

کد مطلب: 105507
 
Share/Save/Bookmark
 


محمود
۱۳۹۷-۰۵-۱۵ ۰۹:۲۴:۳۰
به نام خدا
1- نه اينكه شما هفراطي نيستيد

2- عجب ، بالاخره شما هم به اين نتيجه رسيديد كه حمله به سفارت امريكا راديكالي بود . لطفا ديگر دوستانتان را توجيه فرمائيد.