میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳
 
 
رئیس شورای سیاستگذاری ورزش صداوسیما:
آینده «نود» بستگی به نحوه تعامل مجری برنامه دارد

رئیس شورای سیاستگذاری ورزش صداوسیما گفت: برنامه نود و عادل فردوسی‌پور متعلق به رسانه ملی هستند و وظیفه دارند با رسانه و سیاست‌هایش در تعامل بیشتر باشند.
علی‌اصغر پورمحمدی درخصوص حواشی ایجاد شده پیرامون پخش نشدن برنامه نود اظهار کرد: مدیران، تصمیم سازان و برنامه سازان رسانه همواره به دنبال جذب حداکثری مخاطبان و بالا بردن میزان رضایت آن‌ها هستند. برنامه‌های متعددی از شبکه‌های مختلف سیما در حال تولید و پخش هستند که با پایبندی به تصمیمات گروهی در چارچوب سیاست‌ها و قواعد رسمی رسانه هم محبوبیت خود را در افکار جمعی به دست آورده و هم مقبولیت کسب کرده و همواره مصالح کشور و رسانه ملی را بر همه امور ترجیح داده اند.
وی افزود: نگاه رسانه ملی به هیچ برنامه‌ای مطلق نیست و بسیاری از تصمیمات با حفظ انصاف تابع شرایط و ملاحظات جدید هستند. انتظار رسانه از تهیه‌کننده و مجری هر برنامه‌ای برای صیانت حفظ و نگهداری برنامه اش بیشتر از دیگران است.
رئیس شورای سیاستگذاری ورزش صداوسیما در ادامه صحبت‌های خود و در پاسخ به این سوال که آیا برنامه نود در آینده پخش خواهد شد یا خیر، افزود: برنامه نود و عادل فردوسی‌پور هر دو متعلق به رسانه ملی هستند و برای پیشرفت بیشتر و آسیب کمتر وظیفه دارند، به عنوان سرمایه‌های اجتماعی با رسانه و سیاست‌هایش در تعامل بیشتر باشند.
پورمحمدی تصریح کرد: البته هر برنامه‌ای برای پویایی و رشد نیازمند آسیب‌شناسی و بازنگری دوره‌ای است. برنامه نود هم از این قاعده مستثنی نیست. این را هم می‌دانیم که تعامل با چهره‌ها و ستاره‌ها در هر رسانه‌ای کاری بس دشوار، طاقت‌فرسا و پیچیده است و فرآیند اعمال سیاستگذاری و نظم بخشی در رسانه و هر سازمان و محیطی هزینه‌هایی دارد؛ تا جایی که ممکن است منجر به از دست دادن چهره‌های محبوب نیز بشود.
پورمحمدی در پاسخ به این سوال که «پیشنهاد شما برای برون‌رفت از این فضا چیست» اظهار کرد: در این روز‌ها برای پیشرفت رسانه ملی، انتظار از رسانه‌ها و مخاطبان علاقه‌مند و پیگیر این برنامه خاص (نود)، عدم حاشیه‌سازی و ایجاد فضای آرامش و امیدواری در جامعه است. تا هم‌افزایی شکل گیرد. باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 106605
 
Share/Save/Bookmark