میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
نگاهی به فعالیت‌های تروریستی گروه تندر در ایران
آزارش به مورچه هم نمی‌رسد!
آزارش به مورچه هم نمی‌رسد!
 

ایران بارها از سوی مقامات غربی بخصوص مقامات امریکایی متهم به حمایت از تروریسم شده است، اما طنز تاریخی این اتهام آنجاست که این کشورها از گروههای تروریستی فعال در کشورمان حمایت کرده و آنها را پناه داده و همراهی می کنند. اخیراً جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر، در عملیاتی پیچیده و مقتدرانه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد. بلافاصله بعد از این اقدام فرزند وی در گفتگو با بی بی سی اعلام کرد که پدرش بی گناه است و آزار او حتی به مورچه ای هم نمی رسد! اگرچه این بازی بی بی سی و دیگر رسانه های همسوی این شبکه تکراری است و غرب تلاش می کند تا با فریبکاری اقدامات این گونه افراد و گروه‌های تروریستی را لاپوشانی کند، اما

سابقه فعالیت گروه تندر
(ا نجمن پادشاهی ایران) یکی از گروه‌های تروریستی و ضد انقلاب است که در جریان گروه‌های معاند و طرفداران رژیم پهلوی فعالیت می‌کند.
برخی کارشناسان سابقه تاسیس این گروه را در سال‌های نخست دهه ۸۰ و یا به طور دقیق‌تر سال ۱۳۸۳ می‌دانند.
هدف گروه تروریستی تندر که به عنوان انجمن سلطنت طلب ایران نیز شناخته می‌شود، سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران، دفاع از اعمال خشونت آمیز و اهانت علنی به کتاب مقدس قرآن است.
«جمشید شارمهد» سرکرده گروه تروریستی تندر مستقر در آمریکا در ارتکاب عملیات تروریستی متعددی در داخل کشور دست داشته است. طبق اطلاعات در دسترس فتح الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند در سال‌های نخست تاسیس این گروه و تا سال ۱۳۸۵ رهبری آن را برعهده داشت پس از آن بود که جمشید شارمهد در همان سال رهبری آن را برعهده گرفت. جمشید شارمهد متولد سوم فروردین ۱۳۳۴ است که در تهران در یک خانواده ایرانی و آلمانی به دنیا آمد و تحصیلات پیش‌دانشگاهی خود را به تناوب در کشورهای ایران و آلمان به پایان رساند. شارمهد اواخر دوران جنگ تحمیلی به آلمان مهاجرت کرد، تا همین چندی پیش و بر اساس اطلاعات منتشر شده در پایگاه اطلاع‌رسانی این گروه برانداز، به همراه همسر و ۲ فرزندش در لس‌آنجلس زندگی می‌کرد. جمشید شارمهد در سال ۱۳۸۷ عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و اجرا کرد. در آن اقدام تروریستی ۱۴ نفر شهید و ۲۱۵ نفر از عزاداران حسینی مجروح شدند. در سال ۸۸ نیز یکی از اعضای این گروه به نام محمدرضا علی زمانی به جرم تلاش برای بمب گذاری و انجام عملیات تروریستی در حادثه حسینیه سید الشهدای شیراز اعدام شد. در اقدامی دیگر این تروریست‌ها که در یکی از هتل‌های تهران مشغول ساخت بمب بودند، براثر انفجار و آتش‌سوزی موقعیتشان لو می‌رود و توسط نیروهای امنیتی دستگیر می‌شوند. انفجار مقابل منزل امام جمعه نهاوند در ۲۴دی ۱۳۸۸ از دیگر اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی است. این گروهک در ترور شهید مسعود علیمحمدی، از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز نقش داشت. همچنین این گروه تروریستی درصدد ارتکاب عملیات‌های تروریستی مهمی همچون انفجار سد سیوند شیراز، منفجر کردن حرم مطهر امام خمینی (ره) در تهران، انفجار بمب‌های سیانوری در نمایشگاه کتاب تهران، عملیات تروریستی در کنسولگری روسیه در رشت ؛ اما این عملیات ناکام ماندند. از دیگر طرح‌های تروریستی ناموفق این گروهک می‌توان به طرح انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه، بمب‌گذاری در حرم حضرت معصومه(س) و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که این طرح‌ها نیز عقیم ماند و اجرایی نشد. به گفته حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات حدود ۲۷ اقدام تروریستی توسط جمشید شارمهد و مجموعه‌اش علیه کشورمان انجام شده که با همت و هوشیاری و اشراف سربازان گمنام امام زمان همه آن‌ها خنثی شد. در واقع می توان گفت تروریست‌ترین جریان سلطنت طلبی، جریان انجمن پادشاهی ایران مربوط به تندر بود. تندر علاوه بر شبکه رادیویی و تلویزیونی که از طریق ماهواره برای بخش‌هایی از آسیا پخش می‌شود، پایگاه اطلاع‌رسانی و صفحات مجازی فعالی نیز دارد که در تمامی آنها به ‌زعم خود «چگونگی مبارزه» با نظام جمهوری اسلامی را آموزش داده و بعضا با افتخار مسوولیت اقدامات‌شان را می‌پذیرند. شارمهد در سال ۲۰۰۴ میلادی با استفاده از تجربیات حرفه‌ای خود در زمینه اینترنت، تارنمای تندر-دات-ارگ را به‌عنوان ارگان سیاسی و تبلیغاتی این گروهک راه‌اندازی و در سال ۲۰۰۷ میلادی به ‌همراه دوستان خود در لس‌آنجلس «رادیو تندر» را راه‌اندازی کرد. 

روش فعالیت
روش‌های فعالیت گروه تروریستی تندر، همانند سایر گروهک‌های ضد انقلاب که از سوی معاندین نظام اسلامی و کشور‌هایی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی تغذیه مالی می‌شوند، از طریق رادیو و تلویزیون و همچنین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام است. این گروه تروریستی در وهله نخست سعی دارد تا از همین طریق شروع به دین زدایی از افکار و اندیشه بینندگان انجام دهد. یکی دیگر از اقدامات این گروه تروریستی طراحی و اجرای انفجارهای گسترده در نقاط مهم کشور است که برای اجرا از طریق جذب افراد در داخل کشور دنبال می شود. در کنار پیشبرد این هدف، ارائه آموزش‌های نظامی و اطلاعاتی به افراد جذب شده در داخل کشور دیگر هدف این گروه است. انجام اقداماتی همچون گسترش شبکه رسانه‌ای با استفاده از فضای ماهواره و اینترنت، استفاده از عناصر جذب شده جهت انجام اقدامات اطلاعاتی و جاسوسی، شناسایی و انجام اقدامات اطلاعاتی علیه عناصر و نیروهای طرفدار جهت ترور، ایجاد رعب و وحشت در کشور با انجام عملیات‌ تروریستی و به شهادت رساندن شخصیت‌های سیاسی و صاحبان اندیشه در جامعه از مهم ترین اهداف این گروه تروریستی است. 

فرافکنی و اختلاف
جالب آنجاست که این گروه که درحالی چند سالی است به‌زعم خود و کنار سایر گروه‌های تشکیل شده در مسیر «براندازی» نظام گام برمی‌دارند که توانایی مدیریت اختلافات خود را نیز ندارند. چنانکه پس از اعلام خبر بازداشت این آخرین نمونه از فعالان در این گروه‌های «برانداز» توسط وزارت اطلاعات و بازنشر این خبر در شبکه‌های اجتماعی، جمعی از اکانت‌های توییتری که از قرار معلوم به برخی دیگر از این گروه‌ها مرتبط است نه‌تنها با خرسندی خبر بازداشت وی را منتشر ‌کردند، بلکه از او به عنوان «عامل جمهوری اسلامی» نام بردند.
این درحالی است که «تندر» پیش از این طی بیانیه‌ای به تندی از سایر گروه‌های سلطنت‌طلب انتقاد کرده و در آن نه ‌تنها «فرشگرد» و «انجمن ایرانیان امریکا» و «حزب مشروطه ایران» و «ققنوس» را «عوامل جمهوری اسلامی» معرفی کرد، بلکه به تندی از حمایت و نامه آنان به «جو بایدن»، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده امریکا انتقاد کرده و هدف این افراد از این اقدام را مقابله با دونالد ترامپ در حفظ «تجارت هروئین» عنوان می‌کند. 

مرگ انجمن
چهار نفر یعنی فتح‌الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند (سرکرده سابق انجمن)، الکساندر ولی‌زاده، ناظم اشمیت و جمشید شارمهد به عنوان اعضا و لیدر‌های اصلی این گروهک شناخته می‌شوند. سه نفر دیگر، خرداد سال ۹۰ در سفری به ترکیه و کردستان عراق، ناپدید شدند و از آن پس، اطلاعی از سرنوشت آنان در دست نیست. حالا با دستگیری شارمهد، انجمن پادشاهی ایران که می‌خواست برای ایران و برای جمهوری اسلامی مرگ را رقم بزند، باید مرده به حساب آورد. 

جوک امریکایی
با این وجود بعد از دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ایران به قوانین و معیارهای بین المللی احترام بگذارد.
وی که کشورش سالها پناهگاه این گروهک تروریستی و همکیشانش بوده، مدعی شد: نظام ایران تجربه زیادی در بازداشت ایرانی‌ها و خارجی‌ها بنا به اتهامات اشتباه دارد. ایران را به شفافیت های بیشتر و احترام به قوانین بین المللی تشویق می کنیم.
این اظهارات امریکا در حالی عنوان می‌شود که آمریکایی‌ها سالهاست که نه تنها با حمایت از تروریست‌های شناسنامه دار و کسانی که مسئولیت چندین عملیات تروریستی داخل ایران را بر عهده گرفته دست‌ خود را علناً به خون مردم و شهروندان بی‌گناه ایرانی آلوده کرده است بلکه خود مستقیماً دست به ترور مقامات کشورمان می‌زند که شهادت سردارسرلشکر قاسم سلیمانی یکی از این نمونه‌ها است. دولت آمریکا با چنین سوابق تاریک و سیاه در جهان و ظلم و جنایت علیه مردم ایران خود را «در کنار مردم ایران و همه فارسی زبانان» معرفی می‌کند و دایه مهربانتر از مادر می شود. این روزها با تشدید تحریمها علیه مردم ایران آن هم در زمان کرونا، نیت واقعی دولت آمریکا بیشتر از قبل عیان شد و ادعای ریاکارانه آن در قبال صلح، سعادت و آزادی و حقوق بشر، هیچ خریداری بویژه در ایران نمی تواند داشته باشد.

کد مطلب: 114813
 
Share/Save/Bookmark