میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹
 
 
رنجبرزاده خبر داد؛
آخرین وضعیت استیضاح ربیعی، آخوندی و بطحایی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت استیضاح ۳ وزیر دولت دوازدهم در مجلس توضیح داد.
به گزارش مهر، اکبر رنجبرزاده درباره مطرح شدن خبرهایی مبنی بر استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس اظهار داشت: در روزهای اخیر تعدادی از نمایندگان در حال جمع‌آوری امضا برای استیضاح وی هستند، اما هنوز تقاضای استیضاح به طور رسمی به هیئت رئیسه تحویل داده نشده است.
وی افزود: پیش از این نیز یک بار استیضاح آقای ربیعی در ماه‌های اخیر به هیئت رئیسه تحویل داده شد و فرایند قانونی‌اش را هم طی کرد ولی هنگامی که آماده اعلام وصول در صحن بود، تعداد امضاها دو بار کاهش یافت و به زیر ۱۰ نفر رسید و منتفی شد. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین درباره موضوع استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز تصریح کرد: در این رابطه استیضاحی مطرح نشده، اما انتقاداتی از طرف نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون عمران درباره مدیریت بحران در برف اخیر مطرح است.
رنجبرزاده گفت: در این رابطه مساله عدم آمادگی ستاد وزارت راه، راهداری‌های کشور و فرودگاه‌ها در جریان بارندگی سنگین اخیر از طرف نمایندگان مطرح شده و باعث انتقاد و نگرانی آنها شده و این نگرانی همچنان باقی است؛ فکر می‌کنم اگر پس از ایام بودجه پاسخ قانع کننده‌ای در این باره به نمایندگان داده نشود، ممکن است به سوال یا استیضاح وزیر منجر شود.
وی همچنین از مطرح شدن موضوع استیضاح سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در بین جمعی از نمایندگان خبر داد و با تاکید بر اینکه این استیضاح نیز به هیات رئیسه تحویل داده نشده است، اظهار داشت: تا جایی که اطلاع داریم این استیضاح در محورهایی همچون ناهماهنگی در این وزارتخانه، اجرای غیررسمی سند ۲۰۳۰ در مدارس کشور، عدم پاسخگویی معاون پارلمانی وزیر به نمایندگان مجلس و روند کند پیگیری وعده‌ها و برنامه‌های وزیر در سطح استان‌ها تهیه شده است.

کد مطلب: 103112
 
Share/Save/Bookmark