میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
قائم‌مقام بانک مرکزی مدعی شد؛
مدیریت نرخ ارز در بازار

قائم‌مقام بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی این بازار را مدیریت می‌کند و نرخ در این بازار مدیریت شده است، گفت: ان شاالله اگر شرایط بهبود یافت، بانک مرکزی خود را با مکانیزم بازار تطبیق می‌دهد.
به گزارش فارس، اکبر کمیجانی در حاشیه مجمع عمومی بانک مرکزی در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه ۱۹ بندی بانک مرکزی که تاکنون ۳ برنامه آن اجرایی شده است، اظهارداشت: این بسته ۱۹ بندی کل مجموعه سیاست‌های پولی و ارزی کشور است که البته هنوز به مرحله تصویب نرسیده است. وی در پاسخ به این سوال که بندهای این بسته باید توسط شورای پول و اعتبار به تصویب برسد، گفت: ممکن است بخش‌هایی از این بسته نیاز به تصویب در شورای پول و اعتبار داشته باشد، اما برخی دیگر بدون نیاز به مصوبه شورای پول و اعتبار اجرایی شوند.
کمیجانی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است نرخ سود بانکی تغییر کند؟ گفت: در این خصوص باید بررسی‌های لازم انجام شود و زمانی که شرایط اقتصادی کشور اقتضا کند، نرخ سود تعیین می‌شود. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما نرخ‌گذاری دستوری نرخ ارز توسط بانک مرکزی برای کنترل بازار منطقی است، گفت : بانک مرکزی این بازار را مدیریت می‌کند و نرخ در این بازار مدیریت شده است.
قائم‌مقام بانک مرکزی در واکنش به این سوال که تا چه زمانی روش نرخ‌گذاری ارز در بازار ادامه خواهد یافت، اظهارداشت: ان شاالله اگر شرایط بهبود یافت، بانک مرکزی خود را با مکانیزم بازار تطبیق می‌دهد. امیدواریم شرایط در بازار ارز بهبود یابد و نرخ‌ها پایدارتر شود.

کد مطلب: 103518
 
Share/Save/Bookmark