میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
 
 
واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج درباره معافیت ۷ ملی‌پوش
ادامه زیاده‌خواهی‌ها

رئیس اداره انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح نسبت به اظهارات اخیر تاج مبنی بر شروط کیروش برای معافیت فوتبالیست‌های تیم‌ملی واکنش نشان داد؛ موضوعی که باعث شده در روزهای اخیر، مردم هم نسبت به این موضوع واکنش‌های تندی را نشان دهند.
سردار موسی کمالی در واکنش به اظهارات اخیر مهدی تاج رئیس فدارسیون فوتبال کشور مبنی بر شروط کیروش برای همراهی تیم‌ملی فوتبال و یکی از شروط وی، وضعیت سربازی بازیکنان تیم‌ملی است، اظهار کرد: خدمت سربازی موضوعی است که به امنیت کشور و توان دفاعی ایران مرتبط است و تابع ضوابط و قوانین و مقرراتی است که برای همه جوان‌های کشور در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با انتقاد شدید از اظهارات اخیر درخصوص دور زدن قانون به بهانه‌های مختلف گفت: خدمت ورزشکاران در قانون، تحت عنوان سرباز قهرمان دیده شده است و برای رشته‌های ورزشی مختلف نیز ضوابط و مقرراتی را تعیین کرده است؛ براساس این قانون که برای همه ورزشکاران وجود دارد، اگر تیم‌ملی فوتبال همچون سایر تیم‌های ورزشی در رقابت‌های آسیایی مقام قهرمانی را کسب کند مشمول بهره‌مندی از این قانون می‌شود.
وی ادامه داد: ولی با این همه یک سوال وجود دارد؛ اینکه چرا برخی‌ها به جای تکیه بر تلاش خودشان و بهره‌مندی از ضوابط و مقررات دیده شده در این قانون که برای همه ورزشکاران است، می‌خواهند از «لطف» بهره‌مند شوند؟
کمالی با تاکید بر اینکه قانون سرباز قهرمان کاملاً مشخص است گفت: این قانون دارای ضوابط و مقررات مشخص است و نمی‌دانم چرا برخی‌ها به دنبال امتیازخواهی در این ماجرا هستند؟
رئیس اداره انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در واکنش به برخی حرف‌های مطرح شده مبنی بر ربط دادن هر موضوع به مساله سربازی گفت: خدمت سربازی بحث امنیت و توان دفاعی کشور است و من نمی‌دانم چرا هرکس به خودش اجازه می‌دهد هر موضوعی را به بحث سربازی ربط دهد.
بنابر این گزارش،‌ مهدی تاج در گفت‌وگویی با حمایت از شرط‌های کیروش برای ادامه همراهی با تیم‌ملی گفته بود: حق قانونی اوست که از رئیس فدارسیون درخواست کند.بالاخره یک مربی آمده و گفته من اگر نمی‌توانم سربازان خود را ببرم نمی‌توانم سرمربی تیم‌ملی باشم. آیا این حرف، حرف حقی نیست؟
وی همچنین با اشاره به قانون سرباز قهرمان گفته بود: استحضار دارید که این قهرمانان می‌توانند از معافیت استفاده کنند. در فوتبال، این نیامده است. در حوزه فوتبال قهرمانی ما، اینکه در جام‌جهانی خوش بدرخشیم نیامده که معاف شوند.
مطرح شدن شروط اخیر کیروش و درخواست وزیر ورزش و برخی از مسئولان فدراسیون مبنی بر معافیت ۷ فوتبالیست در فضای رسانه‌ای باعث شد تا افکار عمومی واکنش تندی به این ماجرا داشته باشند و کاربران بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، این درخواست کیر‌وش و مسئولان فدراسیون فوتبال را زیر سوال بردن عدالت و قانون دانسته و بسیاری از مردم عنوان کرده‌اند که چرا باید فوتبالیست‌ها خود را از سایر ورزشکاران جدا دانسته و به دنبال امتیازخواهی برخلاف قانون باشند.
مازیار ناظمی در اینستاگرامش نوشت: سردار کمالی معزز هر بار به موضوع فوتبال ورود داشتن چند تا سرمایه ملی را از دست دادیم! الان هم بدون طی شدن سلسله مراتب فرماندهی و اداری، فرمودن تقاضای وزیر ورزش و جوانان قانونی نیست!؟، خواهشم از ایشان این است نگذارند مدام ماجرای مهرداد پولادی در فوتبال ایران تکرار شود.
این اظهارنظر مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش در صفحه اینستاگرامش باعث شد تا علاوه بر مقایسه فوتبالیست‌ها با ورزشکاران سایر رشته‌های ورزشی، بسیاری از کاربران این سوال را مطرح کنند که این فوتبالیست‌ها چه تفاوتی با نخبگانی دارند که سال‌های بسیاری از عمرشان را صرف تحصیل و کسب مدارج علمی کرده‌اند؟
این درحالی است که ناظمی در نوشته خود خواسته تا از اتفاقات مشابه مهرداد پولادی جلوگیری شود ولی این را نگفته که دقیقا چهار سال پیش با درخواست‌های همین آقایان پولادی راهی استرالیا شد و بعد به جای برگشت به کشور و انجام خدمت مقدس سربازی راهی لیگ‌های کشورهای عربی و بعد آسیای شرقی شد و او بود که راه را برای دیگر فوتبالیست‌های اینچنینی بست.
در ضمن بهتر است آقای تاج و دیگران این نکته را به یاد بیاورند که در این شرایط بد اقتصادی مردم وقتی بازیکنی با منت برای کشور خود در جام‌جهانی حاضر می‌شود و پاداش خود را دریافت می‌کند و همینطور قراردادهای میلیاردی می‌بندند که بطور حتم خیلی از افراد جامعه تا آخر عمر خود و با کار در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی به اندازه یک فصل فوتبال بازی کردن آنها پول در نمی‌آورند این درخواست به شدت مردم را عصبی و ناراحت می‌کند.
نگاهی گذرا به واکنش مردم به درخواست وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون فوتبال در این ماجرا نشان می‌دهد که مهمترین خواسته مردم از مسئولان ستادکل نیروهای مسلح آن است که اجازه ندهند چنین درخواست‌های غیرعادلانه و تبعیض‌آمیزی به سرانجام برسد.

کد مطلب: 105417
 
Share/Save/Bookmark