میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
روحانی در حاشیه نشست سران قوا:
هماهنگی سه قوه می تواند به حل مسائل کشور کمک کند

رئیس جمهور گفت: هماهنگی سه قوه می‌تواند به حل مسائل کشور کمک کند. مجلس و قوه قضائیه در کنار دولت می‌توانند رافع مشکلات مردم باشند.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان پس از پایان نشست سران سه قوه اظهار داشت: در زمینه سرمایه گذاری و رفع موانع تولید که مورد تاکید مقام معظم رهبری است بحث‌های خوبی مطرح شد و بنا شد این مباحث را ادامه دهیم.
روحانی ادامه داد: بخشی از جلسه به منطقه و مسائلی که وجود دارد و توطئه‌هایی که امریکا و صهیونیسم طراحی کردند اختصاص یافت تا بتوانیم امنیت و ثبات منطقه را پیگیری کنیم. این جلسات ادامه پیدا خواهد کرد و مباحثی که طرح کردیم در جلسات بعدی آنها را به ثمر خواهیم رساند. سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه نیز در سخنانی تاکید کرد: امروز دشمن با جنگ روانی، اقتصادی و رسانه‌ای به دنبال مأیوس کردن مردم در جامعه است و در این شرایط به خط شدن همه ظرفیت کشور ضرورتی اجتناب ناپذیر است. وی گفت: دشمن ایجاد یأس را در بین مردم دنبال می کند و ما باید ایجاد امید در مردم را دنبال کنیم.
وی افزود:‌اگر ما موفقیتی در مبارزه با ویروس کرونا داشتیم به این خاطر بود که همه ظرفیت کشور به خط شد و حضور و مشارکت مردم بسیار نقش‌آفرین بود. ما باید با اقدامات‌مان در هر سه حوزه اجرایی، تقنینی، قضایی و نظارتی ایجاد امید را در مردم دنبال کنیم. رئیس دستگاه قضا گفت: در جلسه سران سه قوه دغدغه مردم پیگیری شد و باید این دغدغه‌های همه ما باشد و به دنبال این جلسات در جهت گره‌ گشایی از مشکلات مردم ایران است.
محمد باقر قالیباف رئیس مجلس نیز با ابراز امیدواری نسبت به اینکه بتوانیم در حوزه بازار ارز و مخصوصاً بورس و هدایت نقدینگی و سر و سامان دادن به بازار کالا حرکت های خوبی را انجام دهیم، خاطرنشان کرد: البته دولت محترم مسئولیت اجرایی این کار را دارد و بار سنگینی به دوش دولت و ریاست محترم جمهور است و حتماً ما هم در این فرصت پیش رو همانطور که رهبر انقلاب فرمودند که حداقل سه صد روز پیش روی ماهمان است و در این فرصت همه تلاش می‌کنیم که بتوانیم در این راه به دولت کمک کنیم که بتواند به تصمیماتی که برای سر و سامان دادن به مسائل اقتصادی و کاهش مشکلات اقتصادی مردم داده گام بردارد.
رئیس مجلس با بیان اینکه موضوع دیگری که مورد بحث قرار گرفت موضوعات منطقه‌ای بود تصریح کرد: واقعیت این است که امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت اجباری به دنبال عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه خلیج فارس است و این‌ها حتماً باعث ناامنی خواهند شد و حتماً به دنبال شیطنت خواهند بود. آنجا هم مورد بحث قرار گرفت و انشاالله در این مسیر هم دقت لازم و تصمیمات خوبی صحبت شد.

کد مطلب: 115317
 
Share/Save/Bookmark