میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲
 
 
قالیباف:
حق‌آبه سیستان با جدیت پیگیری می‌شود
حق‌آبه سیستان با جدیت پیگیری می‌شود
 

رئیس مجلس که به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است گفت: حق آبه سیستان را حتما از طریق افغانستان پیگیری می‌کنیم، با افغانستان روابط مرزی مختلف تجارت، آب، امنیت و موارد گمرکی داریم و همه را باید پیگیری کنیم.
محمد باقر قالیباف در حاشیه بازدید از پروژه‌های سیستان پس از شنیدن درد دل کشاورزان و گلایه آنان از اجرای نادرست طرح ۴۶ هزار هکتاری، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقتصاد مردم در کشاورزی است، مردم بهره برداران اصلی هستند و باید توجیه بشوند و از نظرات آنها بهره گیری کنیم. قالیباف در ادامه از ایستگاه پمپاژ آب چاه نیمه چهارم شهرستان زابل بازدید و مشکلات مربوط تا رسیدن آب به حلقۀ نهایی زنجیره یعنی کشاورزان را از نزدیک بررسی کرد. محمد باقر قالیباف در ادامه سفر به استان، در جمع کشاورزان سیستان حضور یافت و مشکلات طرح آبرسانی ۴۶ هزار هکتاری را پیگیری کرد.
رئیس مجلس در مقابل درد دل کشاورز سیستانی در مورد ایرادهای طرح ۴۶ هزار هکتاری می گوید: اشکالات در اجرا روشن است، حق با شماست نظارت‌ها درست انجام نشده و اجرا نشده است. اشکال وارد است ما آمدیم برای حل همین مشکل مطمئن باشید اشکالات برطرف و کسانی که خطا کردند با آنها برخورد می شود. همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه سردار گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا، سردار "محمد ملاشاهی" فرمانده مرزبانی استان و جمعی از مسئولین کشوری و استانی ضمن حضور در شهرستان زابل، از پایانه مرزی میلک بازدید کردند. در این بازدید، محمدباقر قالیباف از تلاش خستگی‌ناپذیر و ایثارگری مرزداران در تأمین امنیت پایدار در مرزهای ایران اسلامی تقدیر و تشکر کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز رضایت از امنیت به وجود آمده در منطقه بیان کرد: نیروهای مرزبانی همیشه در عرصه امنیت نقش مهمی را ایفا می کنند و اگر غیرت این مرزداران نبود شاید ما نیز همچون کشور های همسایه امنیت پایداری نداشتیم و این غیرت ریشه در باورهای دینی و میهن دوستی مردم این سرزمین دارد که اجازه نمی‌دهند بیگانه‌ای به خاک مقدس کشور جمهوری اسلامی ایران تجاوز کنند. 

کد مطلب: 115713
 
Share/Save/Bookmark