میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۹
 
 
با الهام از قیام وال استریت در آمریکا
مردم انگلیس با شعار "لندن را اشغال کنید" به خیابان‌ها می آیند
مردم انگلیس با شعار "لندن را اشغال کنید" به خیابان‌ها می آیند
 

در حالیکه رسانه ها از گسترش تظاهرات مردم آمریکا در اعتراض به نظام سرمایه داری خبر می دهند، گروهی از تظاهرات کنندگان انگلیسی در حال برنامه ریزی هستند تا تظاهراتی مشابه را در لندن در اعتراض به نابرابری های نظام مالی این کشور برپا کنند.
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی "دیلی میل"، معترضان به نظام اقتصادی در انگلیس قصد دارند تا با الهام از جنبش رو به رشد "وال استریت را اشغال کنید" آمریکا، اواخر هفته آینده با برپا کردن کمپ هایی در بخش های مالی لندن تظاهراتی را در اعتراض به نابرابری های نظام اقتصادی کشورشان برپا کنند.
بر اساس این گزارش، معترضان انگلیسی تا کنون موفق شده اند با انتشار فراخوان هایی در سایت های اجتماعی هزاران نفر را برای برگزاری این تظاهرات که قرار است در تاریخ ۱۵ اکتبر برگزار شود، با خود همراه کنند.
بر اساس گزارش روزنامه دیلی میل، در این فراخوان اینطور آمده است: صدها نفر در مجامع عمومی شرکت کردند و رشد ما هر روز قوی تر می شود . ما متعهد باقی ماندیم و به دیدگاه های یکدیگر احترام گذاشتیم. ما بخشی از یک جنبش همگانی و جهانی هستیم و حامی و پشتیبان یک ایدئولوژی و یا فرقه نیستیم. ما ۹۹ درصد هستیم. تنها مجامع عمومی و تصرف های به زور صادقانه به طرفداری از این جنبش صحبت می کنند.
در ادامه این فراخوان نوشته شده است: لطفا در مجامع عمومی و در تصرف هایی که دیدگاه و نظر شما را دارند و ترکیبی از عقیده شما با خواسته میلیون ها نفر دیگر است، شرکت کنید. این یک موضوع جهانی است و باید با اتحاد برای آن مبارزه کرد.
بر اساس این فراخوان، برگزاری تظاهرات هفته آینده در انگلیس نه تنها در لندن که در سایر مناطق از جمله شهر ورسستر، ناتینگهام، ادینبرگ، لیورپول و بریستول برنامه ریزی شده است.
یکی از اعضای گروه سازمان دهنده فراخوان "لندن را اشغال کنید" هدف این جنبش را متحد کردن جوامع پراکنده و فعال انگلیس در بررسی نابرابری های نظام مالی کشور عنوان کرده است.
خبر برنامه ریزی برگزاری این تظاهرات در لندن در شرایطی گزارش می شود که دامنه تظاهرات مردم آمریکا که سیاست های وال استریت را هدف قرار داده اند، به ۴۵ شهر این کشور کشیده شده است و همچنان جمعیت زیادی از تظاهرات کنندگان آمریکایی در حال اشغال و تصرف بخش های مالی نیویورک هستند.

کد مطلب: 68651
 
Share/Save/Bookmark