میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
 
 
شیخ علی سلمان به حبس ابد محکوم شد
اعلام جنگ آل‌خلیفه به مردم
اعلام جنگ آل‌خلیفه به مردم
 

رژیم بحرین در حالی با صدور حکم حبس ابد برای شیخ علی سلمان فاز جدیدی از جنگ علیه مردم را آغاز کرد که جمعیت الوفاق در بیانیه‌ای تأکید کرد که این حکم تنها قدرت، صبر و ایمان ملت بحرین برای مقابله با هرگونه دیکتاتوری و استبدادی را افزایش می‌دهد.
در این بیانیه آمده است که دستگاه قضایی بحرین آلت دست قدرت حاکمه این کشور است و صدور حکم حبس ابد برای شیخ علی سلمان حجم هرج و مرج و وابستگی‌های این دولت را نشان می‌دهد. الوفاق در بیانیه خود آورده است که دولت بحرین در تعامل و روابط با ملت خود با بحران حقیقی مواجه است و این بحران تا حدی است که دولت به استفاده از گزینه‌های جنون‌آمیز روی آورده است. جمعیت مذکور همچنین اشاره کرد که دولت بحرین از زندانیان سیاسی به عنوان گروگان استفاده می‌کند و این کشور از لحاظ تعداد زندانیان سیاسی نخستین کشور در منطقه است.
جمعیت الوفاق بحرین در صفحه توئیتر خود نوشت... تیم وکلای مدافع گواهی میانجیگران و کارشناسان را ارائه دادند و در پی آن حکم تبرئه صادر شد اما نظام اصرار دارد محاکمه را به مزایده سیاسی منتقل کند تا از مردم صبور بحرین که به جنبش مردمی مسالمت‌آمیز خود برای رسیدن به دموکراسی و آزادی ادامه می‌دهند، انتقام بگیرد
شیخ حسین الدیهی معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در پیام توئیتری نوشت: «زمانی که شیخ علی سلمان بازداشت شد، همه ناظران بر این باور بودند که واقعیت سیاسی در بحرین وارد تونل تاریکی شده است و پس از گذشت سال‌ها از بازداشت وی همه جهانیان فهمیدند، اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بحرین در حال بدتر شدن است و راه درست، تبرئه اوست.» ابراهیم شریف از مخالفان رژیم بحرین نیز گفت: «زندگی یعنی عزت و کرامت. نمایندگان و سیاستمداران به سوی کرسی‌های پارلمانی بی ارزش هجوم می‌آورند؛ اما تنها کرسی که برای شیخ علی سلمان مهم است، جایگاه وی در دل‌های پاک مردم است.»
همچنین رضی الموسوی دبیرکل سابق جمعیت «وعد» در توئیتر نوشت: «درود بر شیخ علی سلمان. او مرد موضع‌گیری‌های ملی است که خواستار گفتگو و مذاکره برای حل بحران سیاسی بحرین است. او همچنین به دنبال ایجاد راه‌های ارتباطی است. او به تعهدات خود پایبند بوده و به دنبال راه‌حلی برای خروج از بحران هاست.»
فاضل عباس دبیرکل تجمع «وحدوی» نیز نوشت: «درود بر شیخ علی سلمان که هزینه موضع گیریهای شریف و با عزت خود را می‌دهد. برای منافع بحرین، این مُبلغ صلح را آزاد کنید؛ زیرا حضور او برای حل و فصل سیاسی مشکلات و روش‌های مسالمیت آمیز مهم است.» حکومت بحرین اين فعالان سياسي مخالف را در پی مشارکت در گفت گوهایی که به منظور پایان دادن به بحران بحرین در اوایل سال ۲۰۱۱ و در چارچوب طرح آمریکایی - قطری برای دستیابی به راه حل سیاسی انجام شد به جاسوسی برای دوحه متهم کرد.
درحالی که تنها ۲۰روز به برگزاری انتخابات فرمایشی در بحرین باقی مانده و مردم و مخالفان حکومت از هیچ کوششی در جهت تحریم انتخابات تا اصلاح قانون دریغ نمی‌ورزند، صدور حکم حبس مادام‌العمر برای دبیرکل جمعیت وفاق آن هم پس از تبرئه وی از اتهامات، حاوی این پیام است که نظام آل خلیفه بدون هیچ عقب نشینی از مواضعش اصرار بر برگزاری انتخابات دارد و هیچ مانعی را بر سر برگزاری آن تحمل نخواهد کرد.

کد مطلب: 106713
 
Share/Save/Bookmark