میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹
 
 
جنایت جدید ارتش صهیونیستی در غزه
زمین ‌بازی قتلگاه کودکان فلسطینی شد
زمین ‌بازی قتلگاه کودکان فلسطینی شد
 

این روزها سران ارتجاع عربی در حالی برای سازش با رژیم اشغالگر رقابت می‌کنند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به چندین کودک فلسطینی که در حال بازی بودند، حمله کردند و آنها را به شهادت رساندند.
منابع پزشکی فلسطینی اعلام کرد سه نفری که در این حمله به شهادت رسیده‌اند در سن پایین ۱۲ تا ۱۴ سال قرار داشته‌اند و رژیم صهیونیستی مرتکب جنایتی وحشتناک در حق تعدادی کودک که در حال بازی در نزدیکی حصار مرزی غزه در خان‌یونس بوده‌اند، شده است. پیکرهای این سه شهید به نام‌های «بسام سعید» (۱۳ ساله)، «عبدالحمید ابوظاهر» (۱۳ ساله) و «محمد السطری» (۱۳ ساله) به بیمارستان «ناصر» در خانیونس منتقل شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده دلیل حمله به این کودکان، مشکوک شدن به آنها بوده و قصد داشته‌اند بمبی را در این منطقه کار بگذارند. کمیته راهپیمایی‌های بازگشت و شکست محاصره شهادت این سه کودک فلسطینی را تسلیت گفت و روایت صهیونیست‌ها درباره علت هدف قرار دادن آنها را تکذیب کرد.
در بیانیه این کمیته آمده است رژیم صهیونیستی این جنایت را برای ساکت کردن جبهه داخلی خود در برابر ادامه راهپیمایی‌های بازگشت انجام داده است. مسئولیت کامل این جنایت بر عهده تل‌آویو است و باید به خاطر آن محاکمه شود. حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه در حالی صورت می‌گیرد که شنبه (دو روز پیش) در این منطقه آتش‌بس اعلام شد. غزه جمعه شب گذشته شاهد تبادل آتش میان جهاد اسلامی و رژیم صهیونیستی بود؛ جهاد اسلامی در پاسخ به جنایت‌های رژیم صهیونیستی ۵۱ موشک و خمپاره به سمت شهرک‌های اسرائیلی شلیک کرد؛ در نهایت با میانجی‌گری مصر در این منطقه آتش‌بس برقرار شد البته جهاد اسلامی اعلام کرد در صورتی که تل‌آویو به آتش‌بس مذکور پایبند باشد این جنبش نیز آن را رعایت می‌کند.
در همین راستا صدها فلسطینی در بخش‌های مختلف نوار غزه به صورت خودجوش دست به تظاهرات زدند ، کشتار این صهیونیست‌ها را محکوم کردند و از مقاومت خواستند پاسخ این جنایت را بدهند. این تظاهرات‌ها در «دیرالبلح»، «جبالیا» و «بیت‌لاهیا» برگزار شدند و شرکت‌کنندگان در آن شعارهایی مانند « یا سرایا و یا قسام.. الشعب یرید الانتقام» (سرایا القدس "شاخه نظامی جهاد اسلامی" و قسام "شاخه نظامی حماس" ملت انتقام می‌خواهد) و «الشعب یرید قصف تل‌أبیب» (ملت خواستار بمباران تل‌آویو است) سر می‌دادند.
در همین حال یک جوان فلسطینی شرکت کننده در راهپیمایی دریایی در غزه به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید. ساکنان غزه دیروز چهاردهمین «راهپیمایی دریایی» خود را در مرزهای شمالی غزه در حالی برگزار کردند که با ورود نظامیان صهیونیست به خشونت کشیده شده است.
پایگاه خبری «الوطنیه» گفته که نظامیان به سوی تظاهرات‌کنندگان خطوط ساحلی غزه تیراندازی کرده و یک جوان ۲۷ ساله به نام «محمد عبد الحی» را به شهادت رساندند. خبر دیگر آنکه کمیته مرکزی «سازمان آزادی‌بخش فلسطین» از رئیس تشکیلات خودگردان خواست همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را تا زمان به رسمیت شناخته شدن فلسطین، متوقف کند. اعضای کمیته مرکزی «سازمان آزادی‌بخش فلسطین» (ساف) دوشنبه شب در واکنش به ادامه کشتار فلسطینی‌ها در مرز غزه و گسترش شهرک‌های صهیونیست‌نشین، از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستند مجموعه‌ای از اقدامات تقابلی را در دستور کار قرار دهد. جهاد اسلامی ضمن تکذیب ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه شلیک موشک‌های اخیر به ترغیب ایران بوده، گفت تل‌آویو با این ادعاها می‌خواهد میان ملت و مقاومت جدایی بیندازد.
ماراتن خیائنان به جهان اسلام
رژیم صهیونیستی در حال به کشتار فلسطینی ادامه می‌دهد که سران ارتجاع عربی ماراتن سازش با رژیم صهیونیستی را درپیش گرفته‌اند. امارات پس از پخش سرود رژیم صهیونیستی در مسابقات جهانی جودو در ابوظبی، با دعوت رسمی از وزیر فرهنگ این رژیم برای بازدید از مسجد شیخ زاید، در عادی‌سازی روابط با اسرائیل از سایر کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس پیشی گرفت. پس از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان و دیدار با سلطان قابوس بن‌سعید، پادشاه عمان، دو تیم ورزشی این رژیم در مسابقات جهانی در دو کشور امارات و قطر شرکت کردند. در جریان مسابقات بین‌المللی جودوی ابوظبی سرود رژیم صهیونیستی برای اولین‌بار در یک کشور عرب حاشیه خلیج‌فارس پخش شد. در همین حال وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با تعیین خانم «امیره اُرُن» به عنوان سفیر بعدی این رژیم در قاهره موافقت کرد.
خبر دیگر آنکه عربستان سعودی از طریق یک میانجی اروپایی قراردادی را با رژیم صهیونیستی امضا کرده که مفاد آن خرید دستگاه‌های جاسوسی بسیار پیشرفته از تل‌آویو است. وبگاه «الخلیج آنلاین» در ماه سپتامبر سال‌جاری از قراردادی میان عربستان و رژیم صهیونیستی برای خرید سامانه دفاعی موسوم به «گنبد آهنین» از تل‌آویو خبر داد و به نظر می‌رسد قراردادهایی از این دست فقط به این موضوع ختم نشده است. این وبگاه در گزارشی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد ریاض با کمک یک میانجی اروپایی از ماه آوریل وارد مذاکرات جدی با رژیم صهیونیستی شده تا قراردادی برای خرید دستگاه‌های بسیار پیشرفته جاسوسی را نهایی کند.

کد مطلب: 106660
 
Share/Save/Bookmark