میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
حبیبی خطاب به رئیس‌جمهور:
مردم سخنگو نمی‌خواهند خدمتگزار می‌خواهند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در واکنش به سخنان رئیس جمهور که خود را سخنگوی ملت نامیده بود، گفت: مردم سخنگو نمی‌خواهند خدمتگزار می‌خواهند.
به گزارش فارس ، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب متبوعش اظهار داشت: کم عقل خواندن مخالفین دولت از طرف آقای رئیس‌جمهور جز حاشیه‌سازی برای دولت هیچ فایده‌ای برای دولت و شخص وی ندارد.
وی حاشیه‌سازی‌های دولتمردان را مورد نقد قرار داد و گفت: آقای روحانی نباید تجربیات تلخ دیگران را دوباره تجربه کند. دمیدن در شیپور حاکمیت دوگانه و فرار از پاسخگویی و توهین و تمسخر منتقدین رویکرد درستی نیست. او باید به وعده‌هایی که به مردم داده عمل کند و در مورد رکود، گرانی، تورم، وضعیت بانکها و بیکاری، صادقانه پاسخگو باشد.
حبیبی افزود: اتکا به غرب برای گشایش در امور بی‌فایده است. تجربه گذشته در این رابطه واقعا عبرت‌آمیز است. اروپا و آمریکا یک قدم برای آنچه که توافق کردند بر نمی‌دارند آقای روحانی باید تصمیم تاریخی خود را در مورد بدعهدی آمریکا و اروپا بگیرد.
وی با اشاره به سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران گفت: وزیر خارجه گستاخ فرانسه قبل از ورود مطالب سخفیفی گفت و پس از آمدن و رفتن هم زبان به تهدید گشود که لازم بود پاسخ مناسب آن گفتار و رفتار به او داده شود.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گستاخی آلمان‌ها و انگلیسی‌ها را کمتر از فرانسه ندانست و گفت: همانطور که به آمریکا نمی‌شود دل بست به اروپا هم دل بستن نارواست.
وی حمله جریان شیعه انگلیسی به سفارت ایران در لندن را یک نمونه از تداوم خصومت انگلیس نامید و گفت: انگلیسی‌ها می‌توانستند از این حمله جلوگیری کنند. نمایندگان مجلس باید موضوع حمله به سفارت ما در لندن را پیگیری کنند.
حبیبی در مورد گفت وگوها با اروپا درباره مسایل موشکی و منطقه‌ای اظهار کرد: پس از برجام و بدعهدی دشمن بر سر موضوعاتی که آن را امضا کرده‌اند، بی‌اعتمادی به آنها باید قاعده ارتباط باشد. البته در موضوعات دفاعی اعم از موشکی و غیرموشکی مردم و نظام اجازه مذاکره با هیچکسی را نمی‌دهند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حضور ایران در منطقه مربوط به تقاضای دولت‌های منطقه صورت گرفته او به آمریکا و اروپا مربوط نیست.
وی در مورد وجود مدیران دوتابعیتی در دستگاه‌های دولتی گفت: شنیدیم اخیرا وزارت اطلاعات لیست ۲۱۰ نفره از عناصر دوتابعیتی را به مجلس داده است. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به این لیست اظهارنگرانی کرده است.
حبیبی خاطرنشان کرد: ما در قانون دوتابعیتی‌ها داریم که به هیچ وجه اینها نمی‌توانند کارمند دولت باشند! چگونه است برخی از آنها در مقامات بالای کشور جا خوش کرده‌اند. در قانون دوتابعیتی گفته شده امول آنها باید مصادره شود و حق ندارند مالک چیزی باشند. چرا برخی از دستگاه‌های امنیتی و قضایی مسئله دوتابعیتی‌ها را شوخی گرفته‌اند. حتما باید حادثه‌ای مثل هفتم تیر یا هشتم شهریور اتفاق بیفتد و خطر آنها معلوم شود؟

کد مطلب: 103663
 
Share/Save/Bookmark