میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۳
 
 
بازتاب گسترده سخنرانی روز قدس رهبر انقلاب در رسانه‌های بین‌المللی

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. خبرگزاری رویترز بخشی از سخنان رهبر انقلاب که رژیم صهیونیستی را «غده سرطانی» خواندند به عنوان تیتر خود انتخاب کرد و نوشت رهبر عالی ایران از فلسطینی‌ها خواست قیام خود علیه اسرائیل را ادامه دهند. این خبرگزاری نوشت رهبر ایران از اسرائیل به عنوان «غده‌ای سرطانی» یاد بگیرد که باید تا زمان آزادسازی فلسطین به مقابله با آن پرداخت.
روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست هم به نقل از رهبر انقلاب نوشت: اسرائیل دوام نخواهد آورد.
خبرگزاری فرانسه هم نوشت رهبر عالی ایران در نخستین سخنرانی خود به مناسبت روز قدس مبارزه برای آزادسازی فلسطین را وظیفه اسلامی» توصیف کرد و از دولت‌های غربی و متحدان عربی آن بابت حمایت از اسرائیل انتقاد کرد.. خبرگزاری آسوشیتدپرس هم نوشت رهبر عالی‌قدر ایران اسرائیل را یک «غده سرطانی توصیف کرد که بدون شک ریشه‌کن و نابود خواهد شد. شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز با پوشش سخنان رهبر انقلاب به این مسئله اشاره کرد که سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در شرایطی مطرح شد که ایران برگزاری تجمعات به دلیل ویروس کرونا را ممنوع کرده است.
ای‌بی‌سی‌نیوز نوشته رهبر انقلاب بارها از عنوان غده سرطانی استفاده کرده و از دولت‌های غربی بابت تجهیز این رژیم به سلاح انتقاد کرد.
اسپوتنیک نیز گزارش داد مردم ایران و سراسر جهان در سالهای گذشته همزمان با روز قدس، راهپیمایی می کردند اما امسال به دلیل شیوع کرونا، این راهپیمایی‌ها لغو شد. روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل هم با در گزارشی با عنوان "رهبر ایران در روز قدس، اسرائیل را ویروسی توصیف کرد که باید از بین برود"، بخش هایی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد
روزنامه فلسطینی القدس در پایگاه اطلاع رسانی خود لحظاتی پیش بخش هایی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی را منعکس و تاکید کرد آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران محصور کردن مسئله فلسطین در محدود فلسطینی آن را اشتباهی بزرگ توصیف کردند.
الهدف سایت فلسطینی نزدیک به جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز با انعکاس بخش هایی از سخنرانی ولی امر مسلمین نوشت : آیت الله خامنه ای مذاکره با ایالات متحده و کشورهای غربی را تجربه ای تلخ و شکست خورده در رابطه با مسئله فلسطین توصیف و هدف از ایجاد رژیم صهیونیستی را ایجاد پایگاهی دائمی برای غرب در غرب آسیا دانسته و تاکید کردند با ظهور مقاومت چالش ها در برابر رژیم صهیونیستی روز به روز سخت و دشوارتر شد.
این پایگاه اطلاع رسانی فلسطینی در پایان گزارش خود توصیه پایانی رهبر انقلاب اسلامی را برای خوانندگان خود منعکس کرد و به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت : توصیه اصلی من ادامه مبارزه و ترتیب امور در سازمان های جهادی و همکاری فیما بین است.
فلسطین الیوم دیگر پایگاه اطلاع رسانی فلسطینی نیز با ترجمه کامل سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی به نقل از ایشان نوشت : روز قدس طی چند دهه اخیر نقش فعالی داشته و در آینده نیز این نقش را حفظ خواهد کرد.
ملت ها از روز قدس به عنوان وظیفه اول استقبال کرده شبکه المیادین نیز با برجسته کردن سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی تحولات شکل گرفته در صحنه مبارزه با رژیم صهیونیستی با ویژگی قدرت گرفتن روز افزون جبهه مقاومت در مقابل ضعیف تر شدن جبهه استکبار را مورد توجه قرار داده و تیتر اسرائیل تنها زبان زور رامی فهمد و حماس ، حزب الله و جهاد اتمام حجت کرده اند را برای گزارش خود برگزید. در این حال علاوه بر شبکه المنار که به پوشش کامل سخنان رهبر انقلاب اسلامی پرداخت رسانه های مختلف لبنانی هم به انعکاس سخنرانی ایشان در روز جهانی قدس پرداختند.

کد مطلب: 113860
 
Share/Save/Bookmark