میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴
 
 
سیاست مجازی
وقت آدم شدن

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری در صفحه اینستاگرام خود و کانال تلگرامی‌اش یاداشتی با تیتر« يا أولي الأبصار!» منتشر کرده است: «حالا كه دعواها و افشاگري‌های آقاي احمدي نژاد و محاكمه سعيد مرتضوي، فقط قدري پرده‌ها را كنار زده بد نيست دوستان اصولگرا و حزب‌اللهي‌مان هم قدري چشم‌هايشان را باز كنند و احتمال بدهند برخي حرف‌ها و شعارها و تهمت‌ها و ادعاهاي اين چند سال چندان دقيق نباشد! شايد واقعا كسي كه می‌گفتيم با جورج سوروس ملاقات نكرده باشد و شايد واقعا چمدان دلاري به كسي كه گمان می‌كرديم نداده باشند! شايد اتفاقا يك دشمن بزرگتر و در سايه، خودش هم با جورج سوروس‌ها ملاقات كرده و هم چمدان‌های دلار را گرفته تا ما را در داخل كشور دو پاره كند و به جان هم بيندازد! دشمن اصلي را رها كرديم و توطئه‌ها دسيسه‌های ريشه‌ای را نديديم و گرفتار حاشيه‌ها و شاخ و برگ‌ها شديم! نگاهي به مصاحبه تلخ رئیس سازمان جديد امور اجتماعي كشور بيندازيد و فهرست وحشتناك و آمارهاي تكان‌دهنده آسيب‌های اجتماعي را ببينيد تا بفهميد همه ما از آيت‌الله‌ها تا سردارهايمان براي چه چيزي بايد استغفار كنيم! در طول اين سال‌ها وسط همين دعواهاي ما بر سر ميزان بصيرت، بساط امنيت اخلاقي و رواني جامعه را جمع كرده‌اند و خبر نداريم! وضع آب، شرايط محيط‌زيست، آمار طلاق و خودكشي و... را نگاه كنيد تا بفهميد همه با هم چه كرده‌ايم و كشور را به چه روزي انداخته‌ايم! شايد الان وقتش باشد تا آدم بشويم و سر عقل بياييم و - گرچه خيلي دير شده - فكري به حال جنازه‌ای به اسم جامعه ايران بكنيم!»

داوطلب بی‌جیره و مواجب
علی علیزاده یک فعال رسانه‌ای در صفحه اینستاگرام خود اینطور پاسخ منتقدان را داده و نوشته: می‌گویند مامور مزدور حکومت و افسر جنگ نرمم. افسر نیستم! یک سرباز صفر داوطلب، بی‌جیره و مواجب و آتش به اختیار انقلاب ایرانم. و به این افتخار می‌کنم. در کل فضای سیاسی ایران یک نفر نمی‌تواند مدرکی از حتی یک ریال دریافتم از نهادی اجنبی یا داخلی منتشر کند. نه در سال‌های گذشته و نه امروز. برخلاف فیش حقوق اتهام‌زنندگان که از وزارت دفاع و خارجه آمریکا تا نهادهایی در اسراییل و ریاض می‌آید.

پشیمانی از اعتماد به شعار تدبیر
مهدی فخیم‌زاده با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از عملکرد خود در زمان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ابراز پشیمانی کرد. او در صفحه‌اش نوشت: انتخابات ریاست جمهوری مشهد، همراه با برخی سینماگران، مثل کیومرث پوراحمد، ابوالحسن داوودی، سعید سهیلی و... به مشهد رفته بودیم تا در مراسم سخنرانی آقای روحانی حضور داشته باشیم و برای ایشان تبلیغ کنیم. راستش را بخواهید الان پشیمانم.
البته چندی بعد از انتشار این متن، فخیم‌زاده پست مربوطه را از صفحه شخصی‌اش پاک کرد.

رعایت شان مردم
نصرالله تاجیک سفیر اسبق ایران در اردن با انتشار عکس نوشتی در کانال تلگرامی خود با این عنوان: «زورگویی، یکجانبه‌گرایی و گسترش قوانین فرامرزی امریکا از ویژگی‌های سیاست خارجی این کشور است و پرونده رضا ضراب یک روند قضایی است که به دلیل زمان آن دولت ترامپ دولت ترامپ به عنوان آتش تهیه فشار بر ایران از آن استفاده خواهد کرد ترکیه در اردوگاه امریکاست و مشکل را هنرمندانه حل می‌کند.» نوشت:«باید به فکر خود باشیم. این رویکرد ما به تعاملات جهانی و نوع کاسبکارانه نوکیسه‌ای از تعاملات خارجی که اینچنین ایران و سمعه ایرانی را با فساد پیوند می‌دهد در شان مردم ایران نیست، بلکه موریانه‌ای است.»

کد مطلب: 102060
 
Share/Save/Bookmark