میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۸
 
 
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به فجایع میانمار:
آیا همه مسائل با محکوم کردن تمام می‌شود؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: رمز عظمت غدیر مساله ولایت فقیه و ولایت امر است؛ مراقب باشید که از اطاعت ولی امر منحرف نشوید.
به گزارش مهر، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مساله ولایت و با طرح این سوال که در زمان غیبت برای تحقق ولایت باید دست به دامان چه کسی بزنیم اظهار کرد: تمسک به ولایت این بزرگوار(رهبر انقلاب) تمسک به ولایت امیراامومنین(ع) و رسول الله(ص) است.
موحدی کرمانی با بیان اینکه مبادا آمریکا به کشور نفوذ کند گفت: مبادا حکومت دینی از دست شما برود؛ آنچنان که از دست مردم در جریان آندلس رفت و حکومت اسلامی ساقط شد؛ به موجب اینکه شهوات مردم بر دین شان غالب شد.
موحدی کرمانی در ادامه سخنان خود با اشاره به مراسم‌های تحلیف رئیس جمهور، وزرا و اعضای شوراهای شهر گفت: من دلسوزانه و ارادتمندانه به همه این عزیزانی که تحلیف داشته اند توصیه می‌کنم به خودتان رحم کنید؛ اگر به وعده‌هایی که گفتید عمل نکنید، در قیامت با منافقین محشور خواهید شد.
وی با اشاره به فجایع میانمار گفت: بدن آدم از این جنایات می‌لرزد. بچه‌ها را زنده و زنده می‌سوزانند و کمک‌های بشردوستانه را مسدود می‌کنند. رسانه‌های جهانی را هم سانسور می‌کنند تا دنیا از این فجایع مطلع نشود.
موحدی کرمانی ادامه داد: سکوت مرگ بار مجامع جهانی مدعی حقوق بشر بهت آورد است؛ می‌گویند ما محکوم می‌کنیم اما آیا همه مسائل با این حرف‌ها تمام می‌شود؟
وی درباره وظیفه مردم مسلمان در کشورهای اسلامی اظهار کرد: امیدی به مجامع جهانی نیست؛ لاقل مردم کشورهای اسلامی تظاهر کنند و مرگ بر این جانیان و حامیان آن‌ها بگویند.
موحدی کرمانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به شهادت محسن حججی تاکید کرد: در مبارزه حق علیه باطل سرهای بریده زیاد داشتیم و خیلی‌ها شکنجه شدند اما عجیب است که این عزیز(شهید حججی) این طور نامور شده و مورد عشق مردم قرار گرفته است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: جنایاتی که داعش درباره این شهید انجام داده کم نیست. رمز اینکه این شهید این چنین در میان مردم مطرح شده، اخلاص وی بوده است.
موحدی کرمانی در ادامه اظهارات خود درباره مواضع اخیر مقامات آمریکایی پیرامون بازدید از مراکز نظامی کشورمان گفت: آمریکا نه تنها ظالم بلکه بسیار پررو است. آمریکا می‌گوید که باید اماکن نظامی ایران را بازدید کنیم؛ شما غلط می‌کنید. مگر شما چه کاره اید؟ چه کسی به شما این اجازه را می‌دهد؟
وی ادامه داد: آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد. راه‌های نظارتی بر مراکز هسته‌ای که در برجام نیز تعهد کرده ایم، کاملا روشن است و بازرسان آژانس هم بازدیدهایی از مراکز هسته‌ای داشته اند و صریحا اعلام کرده اند که ایران هیچ تخلفی مرتکب نشده است.
موحدی کرمانی اضافه کرد: آمانو هم این حرف را زد که او هم اشتباه کرد؛ ما در ارتباط با سلاح‌هایمان هیچ تعهدی نداده ایم که کشوری بتواند درباره اطلاع از آن‌ها گامی بردارد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود آزادسازی شهر دیرالزور در سوریه و موصل در عراق را به دولت و ملت این دو کشور تبریک گفت.
موحدی کرمانی همچنین درباره فاجعه انسانی در یمن اظهار کرد: در یمن تعداد مبتلایان به وبا به ۲ هزار و ۴۳ نفر رسیده است که دارند جان می‌دهند و می‌میرند. من نمی‌دانم این عربستان سعودی احساس مسئولیت نمی‌کند و به آیات قرآن در رابطه با کشتار مسلمانان اعتقادی ندارد؟
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: اگر ایمان ندارد، بگوید اما اگر ایمان دارد، چرا پایبند نیست؟
موحدی کرمانی در ادامه اظهارات خود با اشاره به نقل قول‌ها در فضای مجازی خطاب به مسئولین گفت: در فضای مجازی هر فردی به طور بی نام و نشان، هر حرفی می‌خواهد بزند، می‌گوید؛ مثلا می‌گویند فلان مسئول هزاران میلیارد دلار دزدی و فرار کرده است. این حرف‌ها ذهن مردم را خراب و آن‌ها را نسبت به نظام بدبین می‌کند.
وی ادامه داد: من به مسئولین کشور توصیه می‌کنم که چشمان خود را به روی این حرف‌ها باز کنند و ببینند که در فضای مجازی چه نسبت‌هایی به افراد داده می‌شود؛ چون اگر جواب ندهید، مردم می‌گویند لابد درست است.
موحدی کرمانی عنوان کرد: از مسئولین خواهش می‌کنم که ببینند در فضای مجازی چه گفته می‌شود و اگر دروغ است در تلویزیون آشکارا به مردم بگویند و اگر هم راست است که وامصیبتا.

کد مطلب: 100864
 
Share/Save/Bookmark