میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۷
 
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
مسیر سرمایه‌گذاری مطمئن در بازار سرمایه، هموارتر از گذشته

 به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اقدام سازمان بورس مبنی بر ایجاد بانک اطلاعاتی نهادهای مالی در راستای شفاف سازی و افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران است.
مهرداد لاهوتی فعال شدن ابزار جدید افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس را، گامی در مسیر شفاف سازی دانست و گفت: امیدواریم در سایر ابعاد اقتصادی کشور نیز مشابه این اقدام خوب سازمان بورس صورت گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سنا، عنوان کرد: اقدام سازمان بورس مبنی بر ایجاد بانک اطلاعاتی نهاد‌های مالی در راستای شفاف سازی و افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران است. وی با بیان اینکه این رویکرد اطمینان و اعتماد آحاد جامعه به منظور سرمایه‌گذاری در نهادی مانند بازار سرمایه را افزایش می‌دهد، گفت: با افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، مشکلاتی که تا پیش از این در بازارهای پولی کشور رخ داده بود برطرف می‌شود.
وی ادامه داد: این مدل افشای اطلاعات، نشانه نکته سنجی متولیان سازمان بورس است و باعث خواهد شد مردم و سرمایه‌گذاران با چالش روبرو نشوند و بدون دغدغه و اطمینان خاطر بتوانند در بازار پرپتانسیلی مانند بورس سرمایه‌گذاری کنند و مسیر سرمایه‌گذاری مطمئن در بورس، بیش از پیش هموار شده است.
این نماینده مجلس گفت: به منظور ایجاد آرامش و رفع نگرانی مردم باید علاوه بر افشای این اطلاعات، سایر مجوز‌های قانونی نیز از سوی متولیان کنترل شده و این نظارت‌ها به شکل مستمر اجرایی شود. وی تصریح کرد: اتفاقاتی مانند مشکلات پیش آمده برای سپرده گذاران کاسپین ناشی از عدم شفافیت و کمبود نظارت بود و بهترین راه موفقیت و حرکت روبه جلو شفاف سازی است.
لاهوتی با اشاره به اینکه خروج از روند سنتی و حرکت به سمت شفافیت راه تخلفات را مسدود می‌کند خاطرنشان کرد: تا زمانی که فعالیت‌ها به شکل سنتی انجام شود امکان تخلف وجود دارد اما در صورتیکه به سمت مدرنیزه شدن ابزار‌ها و شفاف سازی اطلاعات حرکت کنیم، میزان تخلفات به جد کاهش خواهد داشت.
یادآور می‌شود: براساس اعلام سازمان بورس از دیروزبانک اطلاعاتی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف اطلاع رسانی و جلوگیری از ایجاد مشکلات حاشیه‌ای برای سرمایه‌گذاران فعال می‌شود.
همچنین براساس این الزام، اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت‌های کارگزاری، تأمین سرمایه، مشاوره سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سبدگردان و ... به همراه شعب، نمایندگی، مشخصات کامل مدیران و آدرس آنها اعلام و به روزرسانی می‌شود.

کد مطلب: 100963
 
Share/Save/Bookmark