میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳
 
 
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی خبر داد
توزیع ۵۰۰ هزار پرس غذا میان زائران در مرز مهران تا پایان مراسم اربعین

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: پیش‌بینی شده است تا انتهای خدمت‌رسانی به زائران حسینی مجموعا ۵۰۰ هزار وعده غذایی در آشپزخانه آستان قدس رضوی در مرز مهران طبخ و میان زائران حسینی توزیع شود.
محسن منصوری اظهار کرد: قرارگاه امام رضا(ع) در نزدیکی مرز مهران و حاشیه پل زیارت راه‌اندازی شده که مرکز هماهنگی امور اربعین است.
وی با بیان اینکه حدود هزار نفر از خدام و خادمیاران رضوی برای مجموعه فعالیت‌های بنیاد کرامت رضوی در شهر مهران سازماندهی شده‌اند، افزود: راه‌اندازی آشپزخانه مرکزی در شهر مهران یکی از مهمترین برنامه‌هایی بود که در مرز مهران برنامه‌ریزی شد تا حجم و کیفیت خدمت‌رسانی افزایش یابد.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی شده است تا انتهای خدمت‌رسانی به زائران حسینی مجموعا ۵۰۰ هزار پرس غذا در آشپزخانه مرزی مهران طبخ و توزیع شود. پذیرایی از زائران اربعین حسینی از ۲ هفته قبل از اربعین آغاز شده و تا ۲ هفته بعد از اربعین ادامه دارد.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی افزود: راه‌اندازی موکب فرهنگی آستان قدس رضوی توسط سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی یکی از اقدامات متفاوتی بود که امسال اجرایی و منشاء خدمات فرهنگی بسیاری در مهران شد.
منصوری گفت: به همت خدام امام علی بن‌موسی الرضا(ع) برای خدمت‌رسانی به اقشار کم‌توان و سالمند حمل‌و‌نقل با ۳۰ ویلچر به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است. وی ادامه داد: موکب اختصاصی بانوان در مرز مهران و میدان اربعین اقدام جدیدی است از سوی ستاد اربعین آستان قدس رضوی راه‌اندازی شده است و خدماتی را ویژه بانوان زائر انجام می‌دهد.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: با هماهنگی ستاد اربعین آستان قدس رضوی برای حضور ۱۲۰ مبلغ دینی در مرز مهران برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی متنوعی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۸ ایستگاه خدمت‌رسانی به زائران در نقطه مرزی مهران راه‌اندازی شده بود، اما با توفانی که در روزهای اخیر شروع به وزیدن کرد خساراتی به ایستگاه‌ها وارد شد، ادامه داد: چندین ایستگاه سیار را با استفاده از وسایل نقلیه سنگین راه‌اندازی کردیم تا در طی مسیر به زائران خدمات ارائه کنند.

کد مطلب: 106589
 
Share/Save/Bookmark