میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
آزادی بیان به سبک غربی اینبار توسط رژیم سلطنتی تکرار شد
حمایت انگلیس از اسلام ستیزی مکرون

همزمان با اوج گیری اعتراض‌های مسلمانان و آزادی خواهان جهان به اسلام ستیزی سران فرانسه، در پی اهانت رئیس‌جمهور فرانسه و یک نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم (ص) و توجیه آن به عنوان «آزادی بیان»، وزیر خارجه انگلیس از اعضای ناتو خواسته از آزادی بیان حمایت کنند.
بار دیگر نقاب از چهره ضد اسلامی انگیلس نیز برداشته شد و در پی اهانت «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه و یک نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) و توجیه آن با عنوان آزادی بیان، «دومینیک راب»، وزیر امور خارجه انگلیس که کشورش سابقه‌ای طولانی در حمایت از اسلام ستیزان دارد و سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی را پناه داده ، ضمن اعلام حمایت از فرانسه و همبستگی با مردم این کشور از اعضای ناتو خواسته از آزادی بیان حمایت کنند.
راب که کشورش قتل عام میلیون مسلمان را در کارنامه دارد، در بیانیه‌ای مدعی شد: «انگلیس در پی قتل وحشتناک "ساموئل پتی"، با فرانسه و مردم این کشور اعلام همبستگی می‌کند. تروریسم هرگز قابل توجیه نیست و نباید توجیه شود.»وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه همچنین مدعی شد: «متحدان ناتو و جامعه گسترده‌‌تر بین‌الملل باید شانه به شانه از ارزش‌های اساسی ایستادگی و آزادی بیان حمایت کنند و ما هرگز نباید به تروریست‌ها اجازه دهیم بین ما اختلاف بیندازند.»
این اقدام در حالی صورت گرفت که خشم جهان اسلام از اسلام ستیزی غرب همچنان شعله ور است. آیت‌الله عیسی قاسم تاکید کرد، تحریم همه جانبه و موثر کالاهای وارداتی از فرانسه نه به معنای خصومت با فرانسه و مردم آن بلکه تنها پاسخی به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری متجاوز این کشور است.مرجع دینی برجسته مردم بحرین با انتشار مقاله‌ای در سایت بحرینی "المقاوم" اظهار کرد: ماکرون در اظهارات خود با اهانت به بزرگترین شخصیت الهی روی زمین یعنی رسول الله (ص) و تهدیدهایش، انسانیت خود، منافع کشورش و نیز مسؤولیتش در حفاظت از صلح جهانی را فراموش کرد.این مرجع دینی مردم بحرین از ملت‌های اسلامی خواست موضعگیری جدی و صادقانه‌ای را در مخالفت عملی با اهانت رئیس جمهور فرانسه به بزرگترین پیامبر و فرستاده خدا که به منزله اهانت به تمامی پیامبران و فرستادگان او است، در پیش بگیرند.
آیت‌الله عیسی قاسم تاکید کرد: امت اسلامی ملت‌های جهان را به حفظ امنیت و صلح جهانی و برادری انسانی تشویق می‌کند اما هیچ چیزی برای آن عزیزتر از اسلام و قرآن و پیامبر و مقدسات آن نیست و سکوت در برابر کمترین اهانت به جایگاه مقدس پیامبر (ص) جایز نیست و در برابر این قداست هیچ چیزی مقدم بر دفاع از اسلام و پیامبر بزرگ آن نیست.
همچنین «احمد الطیب» شیخ الازهر خواستار تدوین قانون بین‌المللی برای جرم دانستن مسلمان ستیزی و تفرقه پراکنی بین آنان و دیگران شد. از سوی دیگر محمد موسوی رئیس شورای مسلمانان فرانسه اظهار کرد، معتقد است کاریکاتورهای اهانت آمیز درباره پیامبر اسلام (ص) نباید در مدارس این کشور نشان داده شوند. همچنین اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت، کشورهای غربی میخواهند با حمله به اسلام "مجددا جنگ های صلیبی را شروع کنند".
خبر دیگر آنکه فلسطینی‌های خشمگین از مواضع ضداسلامی سران فرانسه، پرچم و عکس رئیس‌جمهور این کشور را در کرانه باختری آتش زدند.
السیسی رئیس‌جمهور مصر نیز ضمن محکوم کردن اقدام اسلام‌ستیزانه فرانسه، تاکید کردن که آزادی بیان باید هنگامی که به احساسات یک و نیم میلیارد نفر خدشه وارد می‌کند، متوقف شود. لازم ب ذکر است با بالا گرفتن تنش‌های دوجانبه میان پاریس و آنکارا، فرانسه اقدام اتحادیه اروپا در مقابل ترکیه را خواستار شد. در پی اظهارات توهین آمیز امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه علیه اسلام و توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص)، اندونزی سفیر فرانسه در جاکارتا را احضار کرد. خبر دیگر آنکه در پی تنش‌های اخیر میان فرانسه و جوامع مسلمان جهان بعد از اهانت رئیس‌جمهور این کشور به ساحت پیامبر اسلام (ص)، گزارشها حاکی است که یک خواهر و برادر اردنی به دلیل تکلم به زبان عربی در فرانسه تحت تعقیب و مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. خبر دیگر آنکه در پی بارگذاری نماهنگی صهیونیستی در توهین به حضرت محمد (ص) در یوتیوب، رئیس لیست عربی مشترک در «کنست» در نامه‌ای رسمی خواستار حذف این نماهنگ شد.

کد مطلب: 115886
 
Share/Save/Bookmark