میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱
 
 
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:
برخورد جدی با مفسدان

امام‌جمعه موقت تهران با تقدیر از نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور آن را کاری عقلانی دانست و گفت:‌ این نامه در انسجام ملی خیلی موثر بود و دشمن از چنین حرکاتی می‌ترسد.
آیت الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های این هفته تهران با اشاره به وحدت، انسجام و دوری جستن از تهمت در جامعه، اظهار کرد: همان‌طور که رهبر عزیزمان تأکید کردند، باید از توهین و تهمت دور بود؛ چرا که اکنون در برابر دشمن هستیم و نباید چنین فضایی ایجاد شود.
آیت‌الله امامی‌کاشانی گفت: من از برادر بسیار بزرگوارمان سردار سلیمانی تشکر می‌کنم که با نامه گرم خود به رئیس جمهور در انسجام ملت بسیار موثر عمل کردند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: به دلیل اینکه دشمن در شرایط کنونی می‌ترسد و پیش خود حساب می‌کند کشور ما یک‌کاسه است و یک محور دارد،این موضوع و مسئله اساسی است که بر مبنای شواهد علمی، نقلی، دینی و عقلی اثبات می‌شود، زیرا اسلام همیشه یک سخنگو دارد. وی بر موضوع برنامه‌ریزی اقتصادی اشاره دارد،
علی (ع) در مورد امانتداری در حوزه اقتصاد، بیان کرد: باید با کسانی که فساد کردند و در روزهای اخیر به اوج رسیده، به شدت برخورد کرد.
وی تأکید کرد: باید با کسانی که فساد اقتصادی کرده‌اند برخورد قانونی و شرعی شود، زیرا تا این برخوردهای قاطع نباشد، دشمن نمی‌ترسد، چرا که چشم دشمن به این اراذل و اوباش است و باید برخورد محکم و جدی وجود داشته باشد.
آیت‌الله امامی‌کاشانی گفت: ما در حالضر در یک جنگ سرد اقتصادی هستیم، در حالیکه دفاع نمی‌کنیم و آنها هجوم آورده‌اند، ما هم باید برنامه‌های تهاجمی در حوزه جنگ اقتصادی داشته باشیم.
خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: مردم نقدینگی زیادی دارند، این نقدینگی باید به سمت تولید هدایت شود و راه تولید و کاسبی باز شود.
وی اضافه کرد: این وظیفه برعهده دولت و قانونگذار است تا ثروت مردم در جامعه ول نباشد و به سمت تولید برود، زیرا پول حاصل از تولید علاوه بر اینکه حلال است، اشتغالزا نیز هست.
آیت‌الله امامی‌کاشانی خاطرنشان کرد: ملتی اگر می‌خواهد ایستادگی کند باید اقتصادش اصلاح شود.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به حدیثی از امام صادق که وظیفه دولت را تأمین امنیت، عدالت و فراوانی نعمت در کشور دانسته، تصریح کرد: باید برای این امر برنامه‌ریزی کرد و آدم‌های قوی، دلسوز ، برنامه ریزی و پیگیر را در برابر جنگ دشمن انتخاب کرد تا این فعالیت‌ها خنثی شود.
آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه رهبر انقلاب برحمایت از کالای ایرانی توجه کرده‌اند، اظهار کرد: البته تولیدکنندگان هم باید تلاش کنند که تولید خوب شود و مصرف کنندگان به خرید تولید ایرانی افتخار کنند. وی در ادامه اظهار کرد: نباید جنس خارجی را در برابر کالای ایرانی تبلیغ کرد، چرا که این امر یک غصه بزرگ است. باشگاه خبرنگاران جوان

کد مطلب: 105085
 
Share/Save/Bookmark