میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۱
 
 
جهان در سوگ شهادت اباعبدالله الحسین(ع)
راه عاشورا ادامه دارد
راه عاشورا ادامه دارد
 

سوگواری شهادت سیدالشهدا(ع) در سراسر کشور ایران اسلامی در حالی با شور و شوق بیشتری از سال‌های گذشته برگزار شد که بی‌تأثیر از شهادت مدافعان حرم اهل‌بیت(ع) نبود.
اوج سوگواری شهادت امام حسین(ع) و یارانش در روز عاشورا بود، دستجات عزاداری در جای جای میهن اسلامی به خیابان‌ها آمده و در عاشورای حسینی به سوگواری پرداختند و صحنه‌هایی از عشق به اباعبدالله‌الحسین(ع) را به تصویر کشیدند.
همزمان با روز عاشورا، سراسر ایران اسلامی در عزای شهادت سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به سوگ نشستند و دسته جات و هیئات عزاداری در نقاط مختلف تهران و همه شهرهای ایران اسلامی سوگوار شهدای دشت کربلا شدند.
عزاداران حسینی که از صبح روز عاشورا به خیابان‌های شهرهای خود آمده و با دسته‌های عزاداری زنجیرزنان و سینه‌زنان برای ثارالله اشک می‌ریختند و به سینه می‌زدند، با شنیدن اذان ظهر عاشورا قامت بسته و نماز ظهر را به جماعت اقامه کردند.
شکوه برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا در شهرهای گوناگون کشور برای همگان چشم‌نواز بود، عکس‌ها و فیلم‌هایی صحنه برگزاری نماز جماعت، عشق و ایمان مردم مسلمان ایران اسلامی را به خاندان نبوت و امام حسین(ع) نشان می‌داد.
همچون سال‌های گذشته بار دیگر عزاداری مردم چند شهر کشورمان از جمله زنجان، ‌اردبیل، یزد و بسیاری از شهرهای کشور دیده همگان را به خود خیره کرد، عزاداری سنتی و سنگین مردم این شهرها اکنون زبانزد همگان است و آوازه آنها به خارج از کشور نیز کشیده شده است.
در کربلای معلا مشهد قافله حسین(ع) و یارانش نیز غوغایی بپا است که اکنون هم ادامه دارد.
بیش از ۳ میلیون زائر عاشق حسین بن علی(ع) راهی دیار کربلا شده‌اند تا عشق و ارادت خود را به اباعبدالله‌الحسین(ع) ثابت کنند.
مسلمانان و شیعیان دیگر کشورهای جهان نیز با برپایی آیین‌های سوگواری در روز عاشورای حسینی اشک ریختند بر ادامه راه اباعبدالله‌الحسین(ع) در مبارزه با ظلم تأکید کردند.
عاشورا امسال رنگ و بوی دیگری داشت،‌ هر یک از دسته‌های عزاداری امام حسین(ع) عطر بوی شهید راه کربلا را می‌داد و این عطر و بوی خوش شهید، در میان شهرها و محله‌هایی که شهید مدافع حرم را تقدیم راه حسین کرده بود، بیشتر به مشام می‌رسید.
مردم ایران اسلامی،‌ مسلمانان جهان و آزادگان عالم که از عاشورا و کربلا درس گرفته‌اند،‌ در روز شهادت سومین امام شیعیان جهان امام حسین(ع) به لشکر یزدیان پیام استقامت، ‌پایداری و نبرد تا نابودی ظالمان را مخابره کردند.
پیامی که به گوش همگان رسید،‌ راه عاشورا و کربلا ادامه دارد.

کد مطلب: 101188
 
Share/Save/Bookmark