میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸
 
 
حبیبی:
نجومی‌بگیران طلبکارانه به دیوان عالی کشور شکایت کردند

دبیر‌کل حزب مؤتلفه گفت: تبرئه نجومی‌بگیران و شکایت طلبکارانه آنان به دیوان عالی کشور، نشان می‌دهد دیوان محاسبات به وظیفه خود درباره نجومی بگیران عمل نمی‌کند.
به گزارش تسنیم، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران با اشاره به تبرئه نجومی‌بگیران و شکایت طلبکارانه آنان به دیوان عالی کشور گفت: دیوان محاسبات به وظیفه خود در مورد حقوق بگیران نجومی عمل نمی‌کند.
وی افزود: مطابق ماده اول قانون شرح وظایف دیوان محاسبات این نهاد مسئول صیانت از بیت‌المال است اما متأسفانه گزارش شفافی در مورد حقوق‌های نجومی ارائه نمی‌دهد.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد حقوق‌های نجومی اظهار داشت: قرار بود طبق حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب کسانی که دراخذ حقوق‌های نجومی و نامشروع بی‌قانونی کردند، مجازات و برکنار شوند. قرار بود به مردم بگویند در این باره چه کرده‌اند اما تا کنون حتی یک نجومی‌بگیر محکوم و بر کنار نشده است و به مردم هم دقیقاً نگفته‌اند در این باره چه کرده‌اند.
حبیبی با اشاره به اطلاعیه روابط عمومی دیوان محاسبات مبنی بر اینکه دیوان محاسبات نجومی‌بگیران را مجاب کرده حقوق‌های غیرقانونی را به خزانه برگرداند و مبالغی هم برگرداندند تصریح کرد: قرار بود نجومی‌بگیران مجازات شوند نه مجاب!
وی در ادامه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست موضوع را بطور ویژه پیگیری کنند.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اظهار تأسف از اینکه برخی مقامات ایرانی گفته‌اند اگر آمریکا از برجام خارج شد ایران خارج نمی‌شود، تصریح کرد: آقایان باید مشخص کنند از برجام چه مانده است که همچنان آن را یک قرارداد مقدس می‌دانند. کمتر از دو ماه دیگر موعد تحریم‌های جدید که بدتر از تحریم‌های گذشته است فرا می‌رسد، در صورتی که هدف برجام برداشتن تحریم‌ها بود. پس چه چیزی از برجام می‌ماند که آقایان همچنان به آن پایبندند؟!

کد مطلب: 100882
 
Share/Save/Bookmark