میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۰
 
 
وقتی دروغ‌های سعودی علیه ایران سریالی می‌شود
خواب آشفته عربستان برای یمن
خواب آشفته عربستان برای یمن
 

سران سعودی در حالی در ادعایی واهی از کشف گروه تروریستی منتسب به ایران خبر داده‌اند که ناظران سیاسی بر این باورند، سناریوی جدید ریاض از یک سو با هدف ایران هراسی و تروریسم جلوه دادن تهران و از سویی دیگر با هدف پنهان کردن شکست‌هایش در یمن و دیگر کشورهای منطقه است تا در ذیل منحرف کردن افکار عمومی به سمت ایران برای ادامه جنایت‌هایشان دریمن و سایر کشورهای منطقه برنامه ریزی بهتری داشته باشند.
به تازگی سخنگوی امنیت کشور عربستان سعودی با تروریستی خواندن گروه یاد شده، ادعا کرد ۱۰ شخص مرتبط با ایران را دستگیر کرده است که سه نفر از اعضای این گروه، در ایران تعلیمات نظامی دریافت کرده‌اند!
عربستان سعودی و کشورهای هم‌پیمان با آن هر از چند گاهی با ذکر اظهاراتی بی‌اساس مدعی دخالت ایران در منطقه و ایجاد آشوب در کشورهای عربی می‌شوند.
در همین ارتباط،‌ وزیر کشور بحرین نیز اخیرا در توجیه توافق این رژیم با رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که ایران به شکل‌های گوناگون به دنبال تحمیل سیطره خود بر منطقه است.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن رد ادعای ساختگی عربستان سعودی مبنی بر کشف گروه تروریستی منتسب به ایران، به این کشور توصیه کرد که به جای سناریونویسی‌های بی ارزش و سفارشی مسیر صداقت و حکمت را انتخاب کند.
سعید خطیب‌زاده افزود: حاکمان سعودی با کنار گذاشتن عقلانیت سیاسی، و این بار در قالب نمایشی دست چندم، پرونده‌سازی دروغین علیه ایران را به عنوان حربه‌ای برای انحراف افکار عمومی و روشی برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات شکست خورده خود برگزیده‌اند.
خطیب‌زاده در پایان تصریح کرد: اتهام زنی‌های تکراری، کلیشه‌ای و بی‌ارزش حاکمان سعودی، راهی نیست که عربستان را به مقصد برساند و توصیه ما این است که عربستان سعودی به جای سناریونویسی‌های بی‌ارزش و سفارشی، مسیر صداقت و حکمت را انتخاب کند.
سریال دروغ های شاخ دار سران سعودی علیه ایران در حالی وارد پروژه ای جدید شده است که کارشناسان سیاسی می‌گویدند؛ این اقدامات نمی‌تواند خیانت بزرگ به جهان اسلام و مردم منطقه را که توسط این کشورهای وابسته در جریان نسل کشی یمن که بیش از پنج سال است ادامه دارد، بپوشاند.
دکترسیدرضا صدرالحسینی در خصوص ادعای واهی سران سعودی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: تحولات غرب آسیا و اتفاقات اخیر حوزه خلیج فارس با سرعت هرچه تمام تر و پیچیدگی‌های فراوان آبستن تحولات جدیدی است که پیش بینی همه آنان کار ساده‌ای نیست، اما می‌توان ادعا کرد که نظام سلطه مجبور شده است به هر کهنه پاره‌ای مستمسک شود تا شاید بتواند روند اقتدار و نفوذ جمهوری اسلامی ایران را کُند کرده و پیروزی نهایی را به تأخیر بیندازد.
وی افزود: چند روز گذشته بود که نخست وزیر کویت از جایگاه ناصح ایران را نصیحت نمود گفت‌وگوهای منطقه‌ای را آغاز کنید و یا انورقرقاش که در حال حاضر همه امور سیاست خارجی امارات را عهده دار است، صحبت از ایران هراسی نمود و یا مقامات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دائماً ازعدم نگرانی ایران صحبت می‌کنند و اعلام می‌نمایند عادی شدن روابط این کشورها با رژیم صهیونیستی امنیت ملی ایران را دچار آسیب نخواهد کرد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: بررسی دقیق همه این گفته‌ها بر می‌گردد به محتوای بیانیه ملک سلمان که در خصوص انقلاب اسلامی و ایران هرچه می‌توانست دروغ و مطالب غیر واقعی را در آن بیانیه بیان نمود؛ در واقع مشکل اساسی کشورهای یاد شده وابستگی به کشورهای فرامنطقه‌ای و غیرمستقل بودن آنها می‌باشد.
کارشناس مسائل سیاست خارجی با تأکید بر اینکه امروز نیز مقامات سعودی بر اساس یک پروژه از قبل نگاشته شده ادعا نمودند تیم تروریستی آموزش دیده در ایران را دستگیر کرده‌اند! اظهار داشت: واقعیت امر این است که این اقدامات نمی‌تواند خیانت بزرگ به جهان اسلام و مردم منطقه را که توسط این کشورهای وابسته در جریان نسل کشی یمن که بیش از پنج سال است ادامه دارد، بپوشاند.
وی گفت: به نظر می‌رسد کشورهای مرتجع عربی که با شعار دروغین حمایت از آرمان فلسطین خود را به دروغ، آرمان خواه و طرفدار فلسطین قلمداد کرده بودند، در حال اضمحلال در میان ملت‌های خود هستند؛ علیرغم ظاهر روتوش شده آنان که با دلارهای نفتی توانسته بودند بخشی از جمعیت‌های کشورهای خود را به سکوت وا دارند کاهش بودجه و ناتوانی‌های مدیریتی در این ایام آشکار شد و خیزش‌های مردمی در این کشورها در حال شکل گیری است.
به باور صدرالحسینی؛ حکام این کشورها مجبورند برای سرکوب مخالفان خود با فرافکنی، ایران هراسی و دروغ‌های بزرگ، استبداد و وابستگی خویش را به بیگانگان تا حد ممکن پوشش دهند و برای مدتی به سلطنت غیر مشروع خود ادامه دهند.
استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: همان گونه که سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشوراعلام کرده توهمات و نقشه‌های غیر حقیقی این کشورها که حتماً با نظام سلطه و آمریکا هماهنگ شده است، بهتر است این حکام دست از اتهام زنی و دروغ پراکنی برداشته و با وحدت و همبستگی منطقه‌ای به فکر استقلال حکومت‌ها، تامین منافع ملی همه افراد در این منطقه و کوتاه کردن دست بیگانگان از اقتصاد این منطقه ثروتمند باشند. 

نویسنده: هدی دهقان بذرافشان

کد مطلب: 115552
 
Share/Save/Bookmark