میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۰
 
 
گلایه مردم از شلوغی واگن‌های مترو
اینجا برای نفس کشیدن هوا کم است

شلوغی واگن‌های مترو و زیاد بودن سرفاصله قطارها به یکی از دغدغه‌ها و مشکلات اصلی مردم تبدیل شده است.
شرکت‌های خارجی بعد از شروع جنگ تحمیلی ایران و عراق، ایران را ترک کردند و طرح توسعه مترو در سال۶۰ متوقف شد. در سال ۶۳ مرحوم آیت الله هاشمی‌رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه از ضرورت احداث مترو دفاع کرد و در فروردین ۱۳۶۴ هیئت وزیران اجرای طرح مترو تهران را تصویب و فعالیت‌ مترو مجدداً در تهران آغاز شد و اکنون تهران ۸ خط مترو دارد.
اگر تهرانی باشید و از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، حداقل روزی دوبار باید به ایستگاه‌های مترو مراجعه کنید و برای رسیدن به محل کار، زندگی و یا هر مقصدی که دارید سوار واگن‌ها بشوید. واگن‌هایی شلوغ که گاهی از شدت فشار جمعیت آدم له می‌شود و بعضی‌ها هم برای جا کردن خودشان در مترو با تمام توان و نیروی جسمانی خود فشار می‌آورند که شما بیشتر له می‌شوید.
برای شنیدن نظرات مردم درباره وضعیت فعلی به واگن‌های مترو رفتیم که البته حراست مترو اجازه گفت‌وگوی عادی با مردم را به ما نداد،اما با چند نفر گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید.
مهدی بالای ۴۰ سال دارد و شغلش آشپزی است. او می‌گوید هر روز با مترو به سرکار می‌رود و از فشار جمعیت داخل واگن‌ها گله دارد. به نظر او برای رفع این مشکل باید تعداد قطارها اضافه بشود و می‌گوید حداقل هفته‌ای یکبار از قطار جا می‌ماند.
پیمان دانشجو است و علت شلوغی و همهمه در مترو را زیاد بودن سرفاصله حرکت قطارها و کمبود واگن می‌داند و می‌گوید در ساعات شلوغی باید متروهای بیشتری در ایستگاه‌ها بیاید.
وهاب که شغل خود را حسابرسی عنوان می‌کند نظرش این است که بهتر است زمان بین قطارها کاهش یابد و می‌گوید اکثر اوقات به علت شلوغی از قطار جا می‌ماند.
مریم هم که دانشجو است همین نظر را دارد. به علاوه اینکه می‌گوید تعداد واگن‌ها باید زیاد شود. اسماعیل هم که در تجهیزات پزشکی کار می‌کند از شلوغی جمعیت داخل واگن‌ها گله دارد و علت آن را کمبود قطار می‌داند و می‌گوید مسئولین از این وضعیت اطلاع دارند اما اینکه کاری نمی‌کنند بستگی به وجدان کاریشان دارد.
دیدیم که بیشترین گله مردم از مترو، تاخیر ساعات رسیدن قطارها و همچنین کمبود واگن است. برای استفاده بهتر از ظرفیت متروی تهران باید میزان واگن‌های موجود ۲ برابر شود. طبق صحبت‌های مسئولین، اکنون هزار و ۲۰۰ واگن در مترو تهران فعال است که برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر باید این رقم دو برابر شود و البته افتتاح خطوط جدید این رقم را افزایش می‌دهد. بنابراین با ورود واگن‌های جدید، توان مسافربری مترو تهران افزایش پیدا می‌کند.
به گفته علی عبدالله‌پور قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه برای تأمین نیاز مترو تهران در مدت کوتاه و رفع برخی از مشکلات مردم در حمل‌ونقل عمومی پایتخت، نیاز به واردات فوری واگن داریم.
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس نظرسنجی‌هایی که از گذشته انجام شده، مردم نسبت به ترافیک و آلودگی هوا هنوز دغدغه‌مند هستند، می‌گوید: در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر توسط شبکه مترو جابجا می‌شوند اما می‌توان با اضافه کردن واگن، این سفرها را به ۱۰ میلیون سفر ارتقا داد که بر همین اساس ما نیازمند ۳ هزار واگن هستیم اما می‌بینید که تنها هزار واگن در حال حاضر در شبکه حمل‌ونقل عمومی وجود دارد که اگر ۲ هزار واگن دیگر به همین زیرساخت‌های موجود اضافه شود، می‌توانیم روزانه ۱۰ میلیون مسافر را جابجا کنیم.

افزایش ظرفیت جابجایی مسافر  با تامین ۲ هزار واگن
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران درباره توسعه ناوگان ریلی پایتخت می‌گوید: تقویت حمل‌ونقل ریلی با محوریت مترو یکی از اولویت‌های شورای پنجم است. در تهران ۲۸۰ کیلومتر زیرساخت آماده در بخش مترو داریم اما با کمبود تجهیزات مواجه هستیم که واگن از جمله این کمبودهاست.
محمد علیخانی افزود: ظرفیت جابجایی مسافر از طریق خطوط مترو وجود دارد، اما به دلیل کمبود تجهیزات نمی‌توانیم از تمام این ظرفیت استفاده کنیم از این رو باید در درجه اول واگن‌های مورد نیاز خطوط مترو را تامین کنیم که در حال حاضر تامین ۲ هزار واگن هزینه بسیار سنگینی دارد. وی ادامه داد: با تامین ۲هزار واگن، ظرفیت فعلی جابجایی مسافر در تهران ۲ تا ۳ برابر افزایش می‌یابد.
پس از سال‌ها مقاومت معنادار دولت در برابر تامین تجهیزات مترو پایتخت، همسویی فکری مدیریت شهری جدید تهران با دولت موجب شد که فاز اول «تجهیز موثر شبکه مترو تهران به واگن» از سوی دولت کلید بخورد. با توجه به مصوبه دولت در زمینه برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، تجهیز ناوگان حمل‌ونقل عمومی در دستور کار جدی دولت قرار گرفت و در همین راستا موضوع تامین ۲ هزار واگن برای متروهای کشور در بودجه عمرانی مصوب دولت در سال‌جاری پیش‌بینی شد.
لازم به ذکر است؛ کمبود دسترسی شهروندان به امکانات حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین عوامل بروز ترافیک و در نتیجه، شدت گرفتن آلودگی هوا در پایتخت است و یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی مدیریت شهری، حل معضلات ناشی از میزان دسترس‌پذیری وسایل حمل‌ونقل عمومی است که رابطه مستقیمی با میزان ترافیک دارد.
گفتنی است؛ دست‌کم هزار واگن سهم مترو تهران است و دولت در بودجه امسال ۵ هزار میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور پیش‌بینی کرده است.

لزوم افزایش تعداد قطارهای مترو برای کاهش سرفاصله‌ها
شهردار تهران گفته است که برنامه‌هایی دارد تا در این زمینه اقدامات حائز اهمیتی انجام شود. مهمترین مشکل خطوط متروی تهران کمبود ناوگان است که باید هرچه زودتر تعداد قطارهای مترو را افزایش دهیم تا سرفاصله‌های حرکت در خطوط کاهش یابد.
نجفی با اشاره به سرفاصله حرکت قطارها خاطرنشان می‌کند:در حال حاضر این عدد به طور میانگین ۵ دقیقه است و لازم است سرفاصله‌های قطارها را به ۳ دقیقه و نیم یا در حالت ایده‌آل به ۳ دقیقه کاهش دهیم وقرار است هزار واگن طی برنامه‌ای در اختیار تهران قرار گیرد.
برای تحقق وعده‌های عنوان شده از سوی مسئولین و افزایش قطارها هم نیاز به منابع مالی ریالی و هم نیاز به منابع مالی ارزی است. شهرداری باید با کمک دولت تعداد قطارها را افزایش دهد نه اینکه هر دوی این ارگان‌ها فقط به بیان یک سری وعده بسنده کنند.
در سال‌های گذشته نحوه اداره شهر تهران از نگاه دولت دچار اشکالاتی بود از این رو به تعهدات خود درخصوص حمل‌ونقل عمومی کلانشهرها و مراکز استان‌ها عمل نکرد اما با استقرار تیم جدید مدیریت شهری تهران و انتخاب شهرداری که نگاهش با دولتمردان کابینه فعلی، همسو و هم‌راستا است، مسیر کمک دولت به شهرداری هموار شده‌ است و فعالین رسانه‌ای هم کمک دولت در تامین کسری واگن مترو تهران را به «آشتی‌کنان دولت و شهرداری» تعبیر کرده‌اند.
این موضوع به منزله دستاوردی برای شهرداری تهران در زمینه جذب حمایت دولت در راستای مهار ترافیک و آلودگی هوای تهران تلقی می‌شود. دولت با چراغ سبزی که به شهرداری تهران نشان داده، گامی در راستای تامین کسری واگن‌های مترو تهران برداشته است.
علی مطهری، نایب رئیس مجلس هم گفته است: بحث بازسازی و نوسازی اماکن عمومی به خصوص اماکن ورزشی و بستن پرونده مترو از اولویت اقداماتی است که باید در استان تهران انجام شود. پرونده مترو باید در کل استان با زمان‌بندی مشخصی بسته شود. ۳۵ نماینده استان تهران در مجلس همه در خدمت دولت و مجلس هستند، شورای شهر نیز همین نگاه را دارد.
دولت گفته است برای رفع مهم‌ترین اولویت مترو یعنی نبود واگن به میزان کافی، با شهرداری تهران همکاری و تعامل دارد و شهرداری و شورای شهر تهران هم در تامین واگن‌های مورد نیاز وعده‌هایی داده اند. یکی از نقاط قوت شورای پنجم و شهرداری تهران همسویی با دولت و مجلس است و بسیاری از شکاف‌ها را می‌توانند حذف کنند اما با این همه همسویی و هم‌نظری، هنوز شاهد هیچ اقدام عملی نبوده‌ایم و تاکنون فقط وعده‌هایی از نوع توخالی داده شده است.
البته چندی پیش محسن هاشمی در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های رادیویی، آلودگی هوا را مسئله اصلی و دغدغه مردم دانست و بر لزوم توسعه سیستم حمل‌ونقل ریلی به عنوان یک سیستم کارآمد تاکید کرد و گفت: اگر مجلس و دولت، شهرداری تهران را یاری نکنند، شکایت آنها را به نزد مقام معظم رهبری خواهد برد.(باشگاه خبرنگاران)

کد مطلب: 101250
 
Share/Save/Bookmark