میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۲
 
 
برنامه های بیمه ایران برای افزایش مشارکت در بازار سرمایه
برنامه های بیمه ایران برای افزایش مشارکت در بازار سرمایه
 
مدیرعامل بیمه ایران از برنامه های این شرکت برای افزایش مشارکت بیمه ایران در بازار سرمایه خبر داد.
رضایی، مدیرعامل بیمه ایران با اعلام این مطلب با ذکر این موضوع که رویکرد بیمه ایران بکارگیری حداکثر منابع در اختیار بیمه ایران در زمینه سرمایه گذاری در بازار سرمایه بوده گفت: کل سرمایه گذاری های بیمه ایران در بازار سرمایه به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیده است و حمایت از بازار سرمایه و بهره مندی از مزایای آن همواره در راس تفکرات این شرکت بوده است. وی همچنین از برنامه این شرکت برای ورود تعدادی از شرکت های زیرمجموعه خود به بازار سرمایه در سال ۹۹ خبر داد.
مدیرعامل بیمه ایران گفت: در این راستا به منظور اجرایی سازی اصل ۴۴ قانون اساسی و افزایش نقدینگی دارایی‌های بیمه ایران این شرکت معظم بیمه ای در نظر دارد تا تمام شرکت‌های زیرمجموعه خود را که قابلیت پذیرش در بازار سرمایه را دارند در سال ۹۹ در بورس ها پذیرش کند و از پتانسیل بازار سرمایه برای کاهش تصدیگری بخش دولتی و خروج بیمه ایران از دارایی های غیرمولد استفاده نماید. در گام اول شرکت بیمه ایران معین به عنوان تنها شرکت بیمه فعال در مناطق آزاد را که سودآوری بسیار خوبی داشته است را مصوب ساختیم تا وارد بورس شود و انشاءالله با برنامه ریزی های صورت پذیرفته تا چند ماه آینده در بورس تهران پذیرش خواهد شد.
رضایی تصریح کرد: پس از این اقدام، در نظر است تا دیگر شرکت های گروه از قبیل شرکت کسب و کار سبا پذیرش شده و همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته با تشکیل هلدینگ ساختمانی و هلدینگ گردشگری و انتقال هتل عباسی و سایر دارایی های حوزه گردشگری به آن شرکت زمینه ساز شکوفایی دارایی های ارزشمند بیمه ایران در بازار سرمایه باشیم و موجب افزایش مشارکت آحاد مردم در پروژه های سودآور بیمه ایران و افزایش ظرفیت بازار سرمایه باشیم.
مدیر عامل بیمه ایران در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت سبدگردان ارزش کاوان آینده گفت: این شرکت به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ کسب وکار سبا که به تازگی افزایش سرمایه خود به مبلغ ۲۰۰میلیارد ریال را ثبت کرده است و در نظر است تا با استفاده از پتانسیل بیمه ایران در حوزه شعب داخلی و خارجی، زمینه افزایش جذب سرمایه گذاری برای بازار سرمایه در قالب صندوق‌های با درآمد ثابت و سایر صندوق‌ها از جمله صندوق های زمین و ساختمان و طلا و... فراهم شده و در کنار بیمه های زندگی سبد متنوعی از سرمایه گذاری به سرمایه گذاران در کلیه نقاط کشور فراهم گردد.
گفتنی است؛ بیمه ایران اولین، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت بیمه‌ در ایران و تنها شرکت دولتی در زمینه بیمه است که سهام آن کاملاً در اختیار دولت قرار دارد. شرکت سهامی بیمه ایران با بیش از ۳۴ درصد سهم بازار بیمه کشور بزرگترین شرکت، بر اساس سهم بازار، نه تنها در صنعت بیمه که در کل نظام مالی کشور به شمار می رود.
کد مطلب: 114454
 
Share/Save/Bookmark