میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۴
 
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان عنوان کرد
برنامه‌های دانش‌آموزی در روز قدس

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموزان با اجرای طرح قدس قلب من است و با شعار به خانه ات برگردهمزمان با قشرهای مختلف مردم در روز جهانی قدس فریاد ضد صهیونیستی سر می‌دهند.
حامد علامتی در نشست خبری اعلام برنامه‌های روز قدس اظهار کرد: این طرح با هدف ایجاد روحیه نشاط و حماسه دانش‌آموزی با محوریت حمایت از ملت مظلوم فلسطین، ایجاد تقویت و حفظ روحیه دشمن‌ستیزی در بین دانش‌آموزان، ایجاد میدانی برای نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در راستای استکبارستیزی و تقویت بیداری اسلامی و بستری برای تعامل دانش‌آموزان در سطح ملی و فراملی با محوریت بیداری اسلامی تدارک دیده شده است.

برگزاری تریبون آزاد با عنوان « به خانه‌ات برگرد» در مسیر راهپیمایی
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: این حرکت یکی از موارد بحث و گفت‌وگو و روش جریان‌ساز است تا قشرهای مختلف بویژه دانش‌آموزان با استفاده از ظرفیت فراهم شده در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس اظهارنظرهای خود را درخصوص نامشروع بودن مهاجرت یهودیان به فلسطین و جنایت‌های رژیم صهیونیستی و اشغال بیش از ۶۵ سال در فلسطین اعلام کنند. علامتی تصریح کرد: مقدماتی فراهم شده تا دانش‌آموزان با استفاده از تلفن همراه خود از این تریبون فیلم ۳۰ ثانیه‌ای تهیه کرده و به دبیرخانه طرح "قدس قلب من است" ارسال کنند.

پویش دانش‌آموزان با عنوان «قدس قلب من است»
وی بیان داشت: در قالب این پویش از دانش‌آموزان سراسر کشور خواسته شده تا در یک حرکت نمادین جمله "قدس قلب من است" را به صورت خلاقانه در کف دست خود نوشته یا نقاشی کنند و در مسیر راهپیمایی به نمایش بگذارند. به گفته علامتی همچنین به دانش‌آموزان توصیه شده در این زمینه کف دست نوشته‌های خود را عکس‌برداری کرده و به دبیرخانه طرح ارسال کنند.
علامتی به اجرای فایل صوتی جهاد بدون مرز توسط دانش‌آموزان در روز جهانی قدس اشاره کرد و اظهار داشت: در این طرح دانش‌آموزان به گروه‌های دو یا سه نفری تقسیم شده و خود را به شکل دانش‌آموز فلسطینی، لبنانی و بحرینی در می‌آورند و در طول راهپیمایی در کنار یکدیگر حرکت می‌کنند.
وی افزود: دانش‌آموزان با این اقدام حمایت و همدردی خود را از مردم فلسطین به صورت یک تماس صوتی نمادین با یکی از دانش‌آموزان فلسطینی، لبنانی و بحرینی به نمایش می‌گذارند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس یک حلقه انسانی از دانش‌آموزان در حمایت از اماکن مقدس فلسطین تشکیل می‌شود و دانش‌آموزان فیلم و عکس این حرکت را می‌توانند به دبیرخانه طرح قدس قلب من است، ارسال کنند.

تشکیل غرفه‌های قصه‌خوانی در مسیر راهپیمایی
علامتی یادآور شد: روز قدس ظرفیت مناسبی است تا قصه اشغال فلسطین و شکل‌گیری رژیم صهیونیستی نامشروع و از بین بردن هویت فلسطینی مورد بازخوانی قرار گیرد که در این رابطه غرفه قصه‌خوانی با عنوان "قصه غصه" تشکیل می‌شود.
وی به طراحی و ساخت ماکت هویت فلسطین در روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: در ۳۲ استان کشور قرار است به صورت نمادین ماکت‌های طراحی شده در این زمینه به نمایش گذاشته شود. دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تصریح کرد: دانش‌آموزان به منظور حمایت از اماکن مقدس فلسطینی اعتراض خود را به تخریب آثار اسلامی در فلسطین اعلام می‌کنند و طوماری در مراسم روز قدس امضا کرده و آن را به دفتر یونسکو در تهران تحویل می‌دهیم.
وی یکی از دیگر از برنامه‌های روز جهانی قدس را برگزاری استندآپ کمدی ویژه دانش‌آموزان پسر عنوان کرد، افزود: این برنامه به منظور جریان‌سازی بین دانش‌آموزان تدارک دیده شده است تا با استفاده از ظرفیت راهپیمایی روز قدس یک استندآپ کمدی از فرار صهیونیست‌ها از فلسطین اشغالی به نمایش گذاشته شود. علامتی اظهار داشت: همچنین از ظرفیت روز جهانی قدس برای بازبینی فیلم‌های تولیدی با موضوع فلسطین از جمله فیلم‌های سری، هفت سنگ، قاعده بازی، سی و سه روز، بازمانده، بیگانگان وشهابی از جنس نور استفاده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد‌: مستند اسرائیل، برابر اسرائیل، مستند غافلگیری مرگبار و فیلم به وقت واشنگتن در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته که اکران آن از امروز در محیط‌های پیش بینی شده آغاز شده است. علامتی پاسخ به شبهات درخصوص فلسطین، چرایی راهپیمایی روز قدس، اخبار راهپیمایی، بخش طنز، ساخت عروسک‌های نمادین نوزادان کشته شده در فلسطین، برگزاری تئاتر خیابانی ویژه دانش‌آموزان پسر، اجرای نمادین رفتار خشونت‌آمیز سربازان اسرائیل با زنان وکودکان فلسطینی و تشییع نمادین شهدای انتفاضه را از دیگر برنامه‌های اتحادیه همزمان روز جهانی قدس اعلام کرد.
وی با بیان اینکه دبیرخانه باشگاه دانش‌آموزان ضد صهیونیستی از سال قبل تشکیل شده که محل آن در فارس مستقر است، گفت: دانش‌آموزان می‌توانند در بخش تابلو نوشته از شهدای زن انتفاضه و نمایش آن در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و برای تامین محتوا می‌توانند به http://zananeasemani.blogfa.com مراجعه کنند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموزان از دوم تیر همزمان با روز جهانی قدس تا روز ۲۳ تیرماه روز مقاومت اسلامی فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند و نتایج تمامی بخش‌ها و برنامه‌های روز قدس شهریور ماه همزمان با برگزاری کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اعلام می‌شود.

حسین بابایی

کد مطلب: 99775
 
Share/Save/Bookmark